“I nie opuszczę Cię…” 1 października 2009

Wielki Międzynarodowy Pokaz Florystyczny
1 października 2009 r. w Broniszach.
 

Podczas Międzynarodowego Pokazu Florystycznego floryści, styliści oraz miłośnicy kwiatów będą mieli niecodzienną okazję podziwiać oryginalne kompozycje w wykonaniu mistrzów florystyki; Marioli Miklaszewskiej z Polski, Andreasa Verheijen z Holandii oraz Silvano Erba z Włoch. W pierwszej części pokazu floryści przygotują kompozycje na ślub, bukiety dla młodej mamy oraz kwiaty dla solenizantek, w drugiej na Halloween oraz  ostatnie pożegnanie. Prace mistrzów zaprezentują modelki w strojach z kolekcji znakomitej, polskiej projektantki Violi Śpiechowicz.

Kompozycje zostaną utrzymane zgodnie z obowiązującymi trendami florystycznymi proponowanymi na jesień i zimę. Tendencja proponowana na najbliższe jesienne miesiące Kolory Natury (True colours), nawołuje do życia w harmonii i spokoju. Jest przepełniona feerią barw, soczystych odcieni fioletu, żółci, zieleni, czerwieni oraz bieli, ożywiających każde pomieszczenie i przełamujących jesienną szarugę. Intensywne kolory idealnie komponują się na tle zimnych odcieni drewna i metalu. Kompozycje są proste w formie, organiczne, pozbawione dodatkowych ozdób.
Zimowa tendencja Kwiatowe rytuały (Floral rituals) wypełniona jest motywami rodem z dzikiej Afryki. Egzotyczne kwiaty w połączeniu z etnicznymi dodatkami przeniosą nas w głąb kolebki ludzkości. Soczyste odcienie kwiatów idealnie komponują się z drewnianymi posągami, figurkami czy misami przywiezionymi z najodleglejszych miejsc na świecie. Żywe kolory, niczym wulkan energii i radości, idealnie kontrastują na tle czerni i brązów. W aranżacjach dominuje surowe drewno oraz gliniane naczynia.
Organizatorami Pokazu są: Biuro Kwiatowe Holandia, Rynek Hurtowy w Broniszach, oraz firma Victoria Grzegorz Woźniak.

Pokaz poprowadzi Conrado Moreno, konferansjer, uczestnik programów Europa da się lubić, Taniec z gwiazdami oraz Gwiazdy tańczą na lodzie.
Scenografię przygotuje partner pokazu – Green Floral Design (Zygmunt Sieradzan& Piotr Sekunda) – firma florystyczna.

W przerwie pokazu będzie można obejrzeć ofertę włoskiej firmy Tiziano.
 
 
MISTRZOWIE FLORYSTYKI:
 
Mariola Miklaszewska (Polska) w 2001 roku ukończyła 2 letnią szkołę Florystyczną Małgorzaty Niskiej  i  zdobyła tytuł Mistrza Florystyki. Za prace dyplomowe jury międzynarodowe przyznało jej najwyższą punktację. Od 2002 roku występuje w pokazach florystycznych, organizowanych między innymi przez Biuro Kwiatowe Holandia. Bierze udział w programach telewizyjnych i prowadzi  kursy florystyczne. Jest florystyczną Wicemistrzynią Polski 2003. Od 2004 roku jest Międzynarodowym Sędzią Florystycznym  oraz autorką ogólnopolskiego programu nauczania dla zawodu Florysta dla szkół zawodowych, policealnych (zatwierdzonego przez MEN w 2008r). Jest właścicielką eleganckiej kwiaciarni w Jankach oraz Akademii  Florystycznej.
 
Andreas Verheijenjest (Holandia) – mistrz florystyki, Członek Amerykańskiego Instytutu Florystów (American Institute for Floral Designers).
Andreas Verheijen pochodzi z holenderskiego Zundert, które słynie z uprawy dalii oraz kwiatowych parad. To sprawiło, że wybrał zawód florysty i zdobył międzynarodową sławę. Przez 16 lat mieszkał w Londynie, gdzie pracował jako specjalista ds. sprzedaży kwiatów w znanym domu handlowym Harrods. Założył tam również własną kwiaciarnię, ale wkrótce postanowił wrócić do Holandii. Dziś jest jednym z najbardziej znanych florystów, który współpracuje z Biurem Kwiatowym Holandia. Stale uczestniczy w pokazach i wystawach kwiatowych w Wielkiej Brytanii.

Silvano Erba (Włochy) urodził się w Monzy (okolice Mediolanu w Lombardii). W Cavenago di Brianza, prowadzi sklep oraz pracownię florystyczną. Ukończył C.A.P.A.C. (Centrum Szkolenia i Dokształcania Pracowników Handlu) w Mediolanie, a następnie zrobił dyplom Florysty w Bohern Instytucie w Holandii oraz Primoflor w Szwajcarii. W 1994 r. wziął udział w Mistrzostwach Włoch, rok później w Mistrzostwach w Hamburgu. W 1999 roku w Mistrzostwach w Linz zajął drugie miejsce, startował w Mistrzostwach Lombardii oraz w konkursie „Sen nocy letniej”, który dwukrotnie wygrał w 1992 roku oraz 1998 roku. Jest zdobywcą pierwszego miejsca w Mistrzostwach Miasta Bolzano oraz Cremona. Włoską Sztukę Florystyczną prezentował w Tokio w Japonii. Bierze udział w licznych pokazach oraz projektuje show room’y. Współpracuje z Włoską Federacją Florystów (Federfiori).
 
 
ORGANIZATORZY:

  Wystawa - Wśród Nocnej Ciszy - 6-20 grudnia 2009

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów

i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem oraz promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

 
Victoria Grzegorz Woźniak, w branży kwiaciarskiej jest od 1994 roku.  Jedyny w Polsce producent gąbki florystycznej. Oferuje produkty dekoracyjne do kompozycji florystycznych. Pierwszym ze sprzedawanych produktów były wstążki, później krepina, następnie Victoria włączyła do asortymentu gąbkę florystyczną importowaną z Włoch. Od 2005 roku przedsiębiorstwo produkuje gąbkę florystyczną pod marką Victoria. Poza produkcją kierowaną na krajowy rynek, Victoria – Grzegorz Woźniak zaopatruje także kraje Unii Europejskiej, Rosję, Izrael, Turcję i Serbię. Firma ugruntowała sobie pozycję jednego z większych dystrybutorów gąbki florystycznej w Polsce..
 
Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Bronisze jest największym i najnowocześniejszym miejscem hurtowego obrotu kwiatami, owocami i warzywami w Europie Środkowo – Wschodniej. Powierzchnia zabudowana zajmuje prawie 40 hektarów. Działalność handlową prowadzi około 450 firm, z tego 1/3 to producenci i dystrybutorzy kwiatów, akcesoriów dekoracyjnych oraz dodatków florystycznych. Dwie hale handlowe z tym asortymentem zajmują ponad 16 tysięcy m 2. Każdego dnia publikowana jest ceduła cenowa owoców, warzyw krajowych i importowanych oraz kwiatów ciętych i doniczkowych. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility) realizowana jest na wielu płaszczyznach, poza działaniami czysto filantropijnymi prowadzone są działania na rzecz interesariuszy zgodnie z ich oczekiwaniami oraz z przyjętymi formami aktywności spółki.

 
PARTNERZY :
 
Viola Śpiechowicz jest projektantką niezwykle twórczą, inspirującą, bezpretensjonalną i innowacyjną. Jest właścicielką pracowni w podwarszawskich Łomiankach. Projektuje ubrania produkowane w krótkich seriach, kreacje dla indywidualnych klientek- oprócz oryginalnych, sezonowych kolekcji także eleganckie suknie wizytowe, suknie ślubne i spektakularne ubrania sceniczne. Jej stroje chętnie noszą znane aktorki, piosenkarki i prezenterki telewizyjne a także wiele kobiet biznesu.
Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień: trzykrotny tytuł Doskonałość Mody Twojego Stylu przyznany firmie "Odzieżowe Pole" w kategorii strój wieczorowy, gdzie przez długi czas była jedynym projektantem i współwłaścicielem, tytuł Projektanta Roku 2003 przyznany przez czytelniczki Elle a także nagrodę Krajowej Izby Mody.
W Międzynarodowym konkursie organizowanym przez Włoskie Targi Mody Pitti Immagine kolekcja Violi została wybrana jako jedna z sześciu, wyłoniona z 260 propozycji z różnych części świata.  "Wallpaper" określił kreacje Violi jako "new look of Poland".
Była nominowana do Elle Style Awards 2008 a już samo uzasadnienie, innowacyjna, jest dla projektanta ważnym uhonorowaniem. www.violaspiechowicz.com
 
Green Floral Design  zajmuje się profesjonalną sztuką układania kwiatów ciętych i roślin doniczkowych, poprzez grę strategicznie rozmieszczonych detali, propaguje wiedzę zdobytą wieloletnim doświadczeniem pracy z kwiatami. Floryści tej marki sięgnęli po najwyższe europejskie wzorce w dziedzinie florystyki i najnowsze trendy we wzornictwie. Stworzyli własny styl projektowy. Ich aranżacje charakteryzuje nieformalna elegancja i prosta forma bez zbędnych zdobników, ale zawsze z wypracowanym detalem. Odkrywają na nowo klasykę i odtwarzają przy użyciu nowych technik. Twórcami tej marki są: Zygmunt Sieradzan i Piotr Sekunda.
Zygmunt Sieradzan jest dyplomowanym florystą, absolwentem szkół florystycznych w Warszawie. Laureat wielu konkursów, w tym zdobywca tytułu wicemistrza Europy we florystyce w kategorii juniorów. Z pasją stosuje techniki rękodzielnicze. Uznany w kraju jak i za granicą.
Piotr Sekunda jest dyplomowanym florystą – absolwent jednej z warszawskich szkół florystycznych. Inspiruje go przede wszystkim sztuka nowoczesna, architektura i design. Dużą wagę przywiązuje do jakości, używa materiałów naturalnych oraz ultra nowoczesnych nowej generacji.
„…Bogactwo natury i różnorodność kwiatów nieodmiennie nas inspirują, a oprawa i tworzenie pięknych wnętrz, uroczystości stało się naszą misją. Wciąż wędrujemy w poszukiwaniu pomysłów i inspiracji, którymi chcemy sie z wami dzielić…” mówią floryści.

TIZIANO – włoska firma produkująca akcesoria dekoracyjne do ekspozycji m.in. kompozycji kwiatowych. Kolekcje naczyń przygotowywane są przez projektantów z całego świata. Do sklepów trafiają okazjonalne kolekcje, jak np. kolekcja Tiziano Amore, doskonale pasująca na prezenty z okazji Walentynek, urodzin, ślubów czy imienin. Produkty Tiziano są ponadczasowe, ich piekne kształty i zdobnictwo łączą innowacyjność i tradycję. Kolekcje Tiziano gwarantują wysoką jakość i są przydatne na wiele okazji. Artyści realizujący projekty dbają o detale dzięki czemu naczynia i figurki są nie tylko piękne, ale i niepowtarzalne.

SPONSORZY:
 
Poczta Kwiatowa,   Euroflorist,   Green Planet Marcin Cmok,   Victus – Emak dystrybutor preparatów Chrysal.

materiały prasowe:

  Ogłaszamy WYNIKI konkursu Ozdoby Bożonarodzeniowe

Zostaw odpowiedź

 

facebook