I Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Śląskiego – RELACJA

25 sierpnia 2013 roku na Śląskiej Giełdzie Kwiatowej w Tychach w hali kwiatów Synergii odbyły się I Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Śląskiego. Do konkursu zgłosiło się 16 uczestników.

Mistrzostwa odbywały się pod hasłem „Ślonskie Wesele”. Tematy poszczególnych prac – dekoracja stołu pt.  „żeby nom te rolady lepij smakowały”, dekoracja Panny Młodej „A dyć się wydowom”, praca niespodzianka „na nowo droga życio” spowodowały, że zmagania konkursowe toczyły się w klimacie śląskich tradycji poprzez nawiązanie do śląskiego wianka, elementów stroju, oraz najbardziej charakterystycznych dla Śląska: gwary,  kopalni i kuchni. Mogliśmy podziwiać delikatne konstrukcje z pędów winobluszczu, elementy konstrukcji z węgla, misternie wyplecione z drucika wianki, czepce i fartuchy. Mimo, że konstrukcje do prac niektórzy uczestnicy przygotowywali już od kilku tygodni, największe emocje wzbudziła praca niespodzianka, którą przygotowaliśmy dzięki hojności hurtowni Polak Kwiaty i Agat Plus. Tu, w przeciwieństwie do dwóch pierwszych prac, nikt nie wiedział z czym przyjdzie mu się zmierzyć. Uczestnicy otrzymali jednakowe paczki z roślinami, naczyniami i materiałami technicznymi na 15 minut przed rozpoczęciem konkurencji i w ciągu godziny mieli możliwość wykazać się kreatywnością, zdolnościami i pomysłowością. Przed godziną 17.00 goście Mistrzostw zakończyli głosowanie w konkursie publiczności. Nagrodę Publiczności zdobyła Dorota Pawlas. Mimo stresu, konkurs przebiegał w atmosferze serdeczności i radości. Była to wyjątkowa okazja do integracji środowiska florystycznego, wymiany doświadczeń na temat branży i pracy florystów oraz zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Florystów Polskich.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Prezydent Miasta Tychy oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Pojawienie się Artystów zespołu w przepięknych kolorowych strojach śląskich oraz symboliczne otwarcie przez nich Mistrzostw wywołało zachwyt wszystkich zgromadzonych.

Sponsorzy ufundowali mnóstwo wspaniałych nagród, które są niezbędne w codziennym życiu florysty.

I tak, od Firmy Buehnen zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali profesjonalne pistolety oraz wysokiej jakości klej, od Firmy Fiskars sekatory i nożyczki Bonsai. Każdemu, kto ceni sobie najwyższą jakość polecamy zainteresowanie się tymi markowymi narzędziami.

  PROGRAM POKAZÓW I SEMINARIÓW PODCZAS TARGÓW FLOWERS&HORTECH POLAND 2012

Jedną z bardzo ciekawych nagród był artykuł sponsorowany na portalu e-florystyka, mający na celu promocję młodych talentów, który przypadł w udziale Mistrzyni w kategorii „Junior”. Inne ciekawe nagrody to profesjonalna sesja fotograficzna dla Mistrza Seniorów od Doroty Koperska Photography oraz abonament na prowadzenie kwiaciarni internetowej od portalu e-kwiaciarnie.pl. Partner SFP,  producent wysokiej jakości  gąbki florystycznej, Firma Oasis ufundowała dla zwycięzców kilkanaście kartonów gąbki Ideal oraz profesjonalne odżywki i produkty przedłużające trwałość roślin. Prezenty dla najlepszych przekazał również Euroflorist . Zwycięzcy śląskich Mistrzostw otrzymali również wiele wartościowych voucherów. M in.od Synergii, hurtowni florystycznych Granddeco i Jessi na wyjątkowe zakupy oraz  roczne prenumeraty Florum i Katalogu Florysty.

Na „Ślonskim Weselu” nie mogło zabraknąć prawdziwych przysmaków, które serwowała Restauracja Joker z Tychów, wszyscy tyż mogli pomaszkecić prawdziwego, tradycyjnego, weselnego kołocza łod Mryków z Paniówek. Podziękowania należą się również Firmie Event 360 z Paniówek za profesjonalną oprawę światłem i dźwiękiem. Blaskiem jupiterów rozświetlili tysiące kwiatów uczynili to wydarzenie jeszcze bardziej niesamowitym. Firma Rynek Win i Alkoholi zadbała o to, aby każdy z uczestników mógł wznieść toast za swój sukces i start w Mistrzostwach.

W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć mediów. Dziękujemy za objęcie patronatu, za mówienie, godanie i pisanie o Mistrzostwach Radiu Express, Radiu Piekary, TV Silesia, Redakcjom Dziennika Zachodniego, Florum , Florysty, Katalogu Florysty, Portalom e-florystyka, e-kwiaciarnie, dlaFlorystów.pl, Portalowi Florystycznemu,  oraz … Telewizji Polskiej. Z tego miejsca pozdrawiamy Pana Piotra Kardasza, wielkiego miłośnika roślin i piękna, który wraz z ekipą TV przyjechał do nas nakręcić program. Fotografom Dorocie Koperskiej oraz Bartkowi Dziwoki dziękujemy za profesjonalne kadry, które pozwolą nam jeszcze długo wspominać ten wyjątkowy dzień.

Trudno byłoby zorganizować tak ogromne przedsięwzięcie bez wsparcia Firm InterCar Mercedes z Zabrza , Hotelu Flora oraz Fabryki Reklamy z Tychów.

  Gramy w zielone? Wyspa Wisła 10 sierpnia

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w to przedsięwzięcie pragniemy bardzo serdecznie podziękować. Za udział, pomoc, obecność, wsparcie, relacje…. Wszystkim za wszystko : WIELKIE DZIĘKI!

Hmm……. a czy jo ło czymś niy zapomniała?

No ja… dyć wy dali niy wiycie fto wygroł i komu gratulować 🙂

No toż :

Sędziowie w składzie :

Mariola Miklaszewska

Grażyna Korzekwa

i Robert Miłkowski wybrali nojlepszych:

Kategoria Juniorzy 

I Miejsce – tytuł Mistrza Regionu Śląskiego Angelika Gesler

II Miejsce – tytuł  I Wicemistrza Regionu Śląskiego  Karolina Czerny

III Miejsce – tytuł II Wicemistrza Regionu Śląskiego Tomasz Belczyk

Kategoria Seniorzy

I Miejsce – tytuł Mistrza Regionu Śląskiego  Bernadeta Skupień

II Miejsce – tytuł  I Wicemistrza Regionu Śląskiego  Joanna Goik

III Miejsce – tytuł II Wicemistrza Regionu Śląskiego  Dorota Pawlas

 

Pozostali uczestnicy w kolejności alfabetycznej

Agnieszka Chrobok

Ewa Ćwiąkała

Ewa Kamyczek

Dorota Kościelny

Anna Malinowska

Katarzyna Pawlica

Ewelina Sirek

Edyta Sprysak

Beata Sych

Teroz to już chyba wszystko. Reszta w gazetach, internecie, Radiu i TV.

My wos pozdrowiomy i do SFP zapraszomy!

Ilona Szołtysek i Dziołchy ze Ślonskij Grupy SFP

fot.SFP

fot.SFP

fot.SFP

FOT: Bartek Dziwoki oraz Dorota Koperska

https://dorotakoperskaphotography.blogspot.com/

Facebook: Dorota Koperska Photography

Zostaw odpowiedź

 

facebook