Hiacynt doniczkowy gwiazdkowym prezentem

Dostępny na rynku od listopada hiacynt doniczkowy może zdobić wnętrza i pełnić rolę prezentu pod choinkę.

W okresie świąt Bożego Narodzenia chcemy nadać naszym wnętrzom niezwykły charakter i poczuć świąteczną atmosferę. Choć jest wiele sprawdzonych dekoracji, często zastanawiamy się nad tym, czym zaskoczyć naszych bliskich, w jaki sposób przygotować świąteczną kompozycję i jakie dobrać rośliny, aby święta pozostały na długo w pamięci.

fot.BKH

Podpowiedzią dla miłośników nietuzinkowych rozwiązań mogą być hiacynty doniczkowe, dostępne na rynku już od listopada. Ich niezwykły zapach, kolor i żywotność sprawia, że pasują do każdego stylu i na każdą okazję – święta, Sylwester, noworoczne przyjęcie – zarówno jako prezent jak i dekoracja.
Występują w bogatej kolorystyce: czerwieni, fiolecie, żółci, różu, pomarańczy, niebieskim i bieli, oraz w licznych odcieniach. Dostępnych jest wiele odmian, w tym hiacynty wielokwiatowe posiadające złączone cebule (5 do 7), z których wyrasta nawet po kilka łodyg z kwiatami. W przeciwieństwie do eleganckich i tradycyjnych hiacyntów, są luźne i frywolne.

fot.BKH

Oryginalna budowa hiacynta sprawia, że można go wyeksponować na wiele sposobów. Jednym z przykładów jest wydobycie piękna cebuli, symbolizującej życie. Można ją umieścić w szklanym naczyniu, tak żeby w wodzie zanurzone były jedynie korzonki. Udekorowana różnymi świątecznymi dodatkami jest idealną ozdobą stołu, komody czy kawowego stolika.
Innym przykładem dekoracji może być ustawienie obok siebie kilku hiacyntów w jednakowych doniczkach. Zdobiąc je świątecznymi dodatkami uzyskamy oszałamiający efekt.
Piękną aranżację można stworzyć eksponując na ozdobnym talerzu świąteczne bombki oraz hiacynty, których doniczki będą przysłonięte korą lub mchem.
Ciekawą kompozycją będą również ustawione obok siebie pojedyncze hiacynty w szklanych wazonikach.
Dla osób ceniących tradycję, podpowiedzią jest czerwony hiacynt, który pięknie współgra z bielą obrusa i porcelany.

fot.BKH

Hiacyntom doniczkowym trzeba zapewnić stałe nawodnienie i odpowiednią temperaturą (16 – 20? C). To sprawi, że zakwitną w ciągu trzech tygodni. Ważne jest również, by unikać wysuszania ziemi w doniczce. Przy właściwej pielęgnacji, hiacynty nie wymagają dodatkowych odżywek.

fot.BKH

Hiacynt jest dostępny na rynku od początku listopada do końca marca. Czasami można się go spodziewać w październiku i kwietniu. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy pragną zakosztować wiosny zimą.

***

BIURO KWIATOWE HOLANDIA jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich. Zajmuje się marketingiem i promocją kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach kwiatów, sposobach ich użycia w kompozycjach. Informuje o najnowszych trendach we florystyce. Jest organizacją typu non profit. Biuro Kwiatowe Holandia jest organizatorem pokazów florystycznych, warsztatów, imprez o tematyce kwiatowej.

materiały prasowe:

  Kwiaty na Dzień Babci i Dziadka

{|}

fot.BKH

fot.BKH

fot.BKH

fot.BKH

fot.BKH

materiały prasowe:

Zostaw odpowiedź

 

facebook