Gwiazda betlejemska źródłem sukcesu

Okres przedświąteczny jest bardzo ważny dla sprzedawców, ponieważ w skali roku przynosi najwięcej zysków. W tym czasie istotną rolę pełni odpowiednio dobrana dekoracja sklepu czy salonu. Potęguje ona świąteczny nastrój i skłania do zakupów. Gwiazda betlejemska dzięki swojej bogatej kolorystyce i szerokiej palecie odmian nada odpowiednią atmosferę  i sprawi, że żaden klient nie przejdzie obojętny.

Podczas ponurych, zimowych dni najlepszym rozwiązaniem dekoracji będzie od lat kojarzona ze świętami gwiazda betlejemska. W soczystej czerwieni, jasnym kremie lub różu ożywi wnętrza sklepów i salonów. Kompozycje z gwiazdą betlejemską wywołają radość i wprowadzą prawdziwie świąteczny klimat. Soczysta zieleń liści i kolorowo ubarwione przylistki zbliżą do natury i sprawią, że we wnętrzach zapanuje spokój i harmonia. Zdaniem Evy Brenner, architekta z Niemiec – „Rośliny tworzą wyspy, wyodrębniają specjalne powierzchnie z osobnymi mikroklimatami. Podkreślają kolorystykę dominującą w pomieszczeniu. Poinsecja ze względu na różnorodność zarówno form jak i kolorów czy rozmiarów, jest idealną rośliną do wszystkich nawet tych bardzo oryginalnych, wyszukanych wnętrz.”

Z przeprowadzonych badań wynika, że kwiaty i rośliny doniczkowe pełnią bardzo ważną rolę w pomieszczeniach. Wprowadzają namiastkę natury, oczyszczają i poprawiają klimat panujący we wnętrzach i są przy tym niezwykle urokliwe. Brenner uważa, że „Rośliny są ważnym elementem naszego życia, tworzą swoisty most pomiędzy wnętrzem a przyrodą. Ze względu na swoją różnorodność idealnie współgrają z różnymi kolorami i formami dominującymi w pomieszczeniu. Posiadają zdolności kojące i uspokajające.”
 Udowodniono, że rośliny posiadają ogromny wpływ na samopoczucie i satysfakcję klienta. To właśnie ten czynnik sprawia, że są obecne w sklepach, hotelach czy restauracjach, ozdabiają wejścia i recepcje.

materiały prasowe:

materiały prasowe:
  Zdrowa dekoracja wnętrz

Zostaw odpowiedź

 

facebook