FLOWER FASHION cz. II Międzynarodowy Pokaz Florystyczny

Motywy ludowe oraz symbolika baśni i legend to trendy, obowiązujące jesienią i zimą 2008 roku. Aranżacje kwiatowe oraz modę utrzymaną w duchu tych tendencji będzie można obejrzeć na Międzynarodowym Pokazie Florystycznym „FLOWER FASHION cz. II”, który odbędzie się 21 października br. w Broniszach.

fot.materiały prasowe 

kliknijtutajaby powiększyć

Podczas pokazu będzie można poznać europejskie trendy florystyczne oraz podziwiać oryginalne kompozycje mistrzów florystyki z Danii, Holandii i Polski. Prace Marioli Miklaszewskiej, Tima van Leipsig oraz Kathariny Albrechtsen zaprezentują modelki ubrane w stroje z kolekcji znakomitej, polskiej projektantki Violi Śpiechowicz.

Od 21 do 30 października będzie można obejrzeć również wystawę kompozycji kwiatowych na Wszystkich Świętych – „Na zawsze w pamięci”. Wieńce, kompozycje nagrobne oraz dekoracje na urny przygotują absolwenci Akademii Marioli Miklaszewskiej.

To już drugi w tym roku pokaz Florystyczny Flower Fashion. O zapotrzebowaniu na tego typu szkolenia świadczy duża liczba uczestników kwietniowego pokazu, na którym zjawiło się ponad 600 osób. Ich zdaniem podnoszenie kwalifikacji jest niezbędne ze względu na rosnące oczekiwania klientów i konieczność podążania za modą. Polscy floryści chętnie uczestniczą także w warsztatach. Niestety, ze względu na specyfikę tych zajęć – floryści układają kompozycje pod okiem mistrzów tego zawodu – może w nich uczestniczyć maksymalnie 30 osób.

Z badań wynika, że Polacy coraz częściej obdarowują się kwiatami przy różnych okazjach. Dlatego też oprócz dobrego warsztatu technicznego, florysta musi wykazać się także zdolnościami artystycznymi. Potwierdza to Mariola Mikalszewska, Mistrzyni Florystyki: Kwiaty powiedzą więcej niż jakikolwiek inny prezent. Coraz częściej bukiety to małe dzieła sztuki florystycznej. Umiejętne dobranie kwiatów, dodatków i elementów dekoracyjnych jest sztuką, ale tego można się nauczyć.”

Inspiracje florystyczne.

Tej jesieni w kompozycjach kwiatowych dominują lilie, astry i mieczyki. Nie powinno w nich jednak zabraknąć krokoszy – przypominających osty, fantastycznych kwiatów, które zmieniają kolor z żółtego na pomarańczowy. Elementami nadającymi kompozycjom ludowy charakter są zioła, zboża i owoce oraz proste, masywne wazony. W palecie kolorów dominują żywe odmiany typowych, jesiennych kolorów, przeplecione bielą, niebieskim, granatem, szarością oraz czernią.

Natomiast na zimę źródłem inspiracji są baśniowe motywy. W kompozycjach królują storczyki, goździki, anturium, gipsówki, zatrwiany i eustomy. Wśród dodatków są kryształy, porcelana, koronki i tiule, które wprowadzą nas w romantyczny i czarodziejski świat fantazji. Kolorystyka jest stonowana z dominacją bieli, różu, fioletu i pistacji.

 

 

fot.materiały prasowe 

kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Organizatorzy

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich. Zajmuje się marketingiem i promocją kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach kwiatów oraz sposobach ich użycia w kompozycjach. Informuje o najnowszych trendach w europejskiej florystyce. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek jej członków. Biuro Kwiatowe Holandia bierze udział w wielu zagranicznych giełdach branżowych, organizuje szkolenia, sympozja i pokazy produktowe dla florystów.

Smithers-Oasis Denmark A/S to międzynarodowa firma, założona 50 lat temu w Stanach Zjednoczonych – wynalazca gąbki florystycznej i lider w jej produkcji. Smithers-Oasis z siedzibą w Danii sprzedaje swe produkty w sieci dystrybutorów na terenie całej Polski. Gąbka, podstawowy produkt firmy, stanowi bazę kompozycji i gwarantuje świeżość kwiatów ciętych. Dziś żaden florysta nie wyobraża sobie pracy bez tego produktu, stosowanego do kwiatów ciętych, suchych i sztucznych. Z biegiem lat firma włączyła do swojej oferty handlowej setki innych produktów (narzędzi i akcesoriów), niezbędnych do pracy w kwiaciarni. Smithers-Oasis ma fabryki w 20 krajach świata. Produkty opatrzone marką Oasis stały się słynne na całym świecie dzięki wysokiej jakości i dbałości o odbiorcę.

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Bronisze jest największym i najnowocześniejszym miejscem obrotu hurtowego kwiatami, owocami i warzywami w Europie Środkowo – Wschodniej. Powierzchnia zabudowana zajmuje ponad 35 hektarów. Działalność handlową prowadzi około 600 firm, z tego 1/3 to producenci i dystrybutorzy kwiatów, akcesoriów dekoracyjnych oraz dodatków florystycznych. Dwie hale handlowe z tym asortymentem zajmują ponad 16 tysięcy m2. Każdego dnia publikowana jest ceduła cenowa owoców, warzyw krajowych i importowanych oraz kwiatów ciętych i doniczkowych. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility) realizowana jest na wielu płaszczyznach, poza działaniami czysto filantropijnymi prowadzone są działania na rzecz interesariuszy zgodnie z ich oczekiwaniami oraz z przyjętymi formami aktywności spółki.

fot.materiały prasowe 

  Użytkowe formy drewna - Okrąglaki i podkłady kolejowe w ogrodzie

kliknij na zdjęcie aby powiększyć

 Floryści:

Katharina Albrechtsen od 12 lat zajmuje się florystyką. Przygotowuje kompozycje m.in. dla firm i sklepów. Bierze udział w różnego rodzaju pokazach, konkursach i szkoleniach florystycznych. W 2008 roku wygrała międzynarodowy konkurs Tivoli Cup w Kopenhadze. Na co dzień pracuje w kwiaciarni Vesterport Flower w Vejle w Danii. Prywatnie Katharina jest bardzo pogodną i aktywną osobą oraz żoną i mamą dwójki dzieci.

Mariola Miklaszewska w 2001 roku ukończyła 2 letnią szkołę Florystyczną Małgorzaty Niskiej i zdobyła tytuł Mistrza Florystyki. Za prace dyplomowe jury międzynarodowe przyznało jej najwyższą punktację. Od 2002 roku występuje w pokazach florystycznych, organizowanych między innymi przez Biuro Kwiatowe Holandia na terenie Polski. Bierze udział w programach telewizyjnych i prowadzi kursy florystyczne. Jest florystyczną Wicemistrzynią Polski 2003. Od 2004 roku jest Międzynarodowym Sędzią Florystycznym oraz autorką ogólnopolskiego programu nauczania dla zawodu Florysta (zatwierdzono w 2008r) dla szkół zawodowych, policealnych na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest właścicielką eleganckiej kwiaciarni w Jankach oraz Akademii (Szkoły florystycznej).

 Tim van Leipsig jest znanym i cenionym na świecie florystą o wieloletnim stażu. Ukończył 4-letni college w Venlo na kierunku ogrodnictwo. Od 14 lat jest właścicielem kwiaciarni w Helmond, z której jest bardzo dumny. Bierze aktywny udział w różnego rodzaju pokazach, targach i szkoleniach zarówno w Holandii jak i za granicą. Jego największą pasją są kwiaty, a zamiłowanie to odziedziczył po swoim ojcu i dziadku. Już jako dziecko wiedział, że chce zostać florystą. Obecnie pracuje nad kwiatowymi aranżacjami na Światowy Targ Ogrodniczy Floriade, który odbędzie się w 2012 roku.

***

Partnerzy:

Viola Śpiechowicz jest projektantką niezwykle twórczą, inspirującą, bezpretensjonalną i innowacyjną. Jest właścicielką pracowni w podwarszawskich Łomiankach. Projektuje ubrania produkowane w krótkich seriach, kreacje dla indywidualnych klientek- oprócz oryginalnych, sezonowych kolekcji także eleganckie suknie wizytowe, suknie ślubne i spektakularne ubrania sceniczne. Jej stroje chętnie noszą znane aktorki, piosenkarki i prezenterki telewizyjne a także wiele kobiet biznesu. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień: trzykrotny tytuł Doskonałość Mody Twojego Stylu przyznany firmie "Odzieżowe Pole" w kategorii strój wieczorowy, gdzie przez długi czas była jedynym projektantem i współwłaścicielem, tytuł Projektanta Roku 2003 przyznany przez czytelniczki Elle a także nagrodę Krajowej Izby Mody. W Międzynarodowym konkursie organizowanym przez Włoskie Targi Mody Pitti Immagine kolekcja Violi została wybrana jako jedna z sześciu, wyłoniona z 260 propozycji z różnych części świata. "Wallpaper" określił kreacje Violi jako "new look of Poland". Obecnie została nominowana do Elle Style Awards 2008 a już samo uzasadnienie, innowacyjna, jest dla projektanta ważnym uhonorowaniem. www.violaspiechowicz.com

  Na zawsze w pamięci

Akademia Florystyczna Marioli Miklaszewskiej powstała w 2006 roku. Mieści się w Sękocinie, na przedmieściach Warszawy. Jest to placówka szkoleniowa, kształcąca na dwóch poziomach, podstawowy – Forysta ( 10 miesięcy nauki) oraz I zaawansowany – Mistrz florystyki (12 miesięcy nauki) . Akademia organizuje również kilkudniowe, tematyczne kursy doszkalające, wystawy i pokazy florystyczne. Właścicielką i głównym instruktorem zawodu jest Mariola Miklaszewska Mistrz florystyki, Międzynarodowy Sędzia Sztuki Florystycznej, Wicemistrz Polski 2003, autorka ogólnopolskiego programu nauczania dla zawodu florysta.

Patroni medialni:

Radio dla Ciebie, TVP1 – Redakcja Rolna oraz program „Kawa czy herbata”, Echo Miasta, Florum, forumkwiatowe.pl, FashionMedia.pl

Sponsorzy:
Poczta Kwiatowa, MultiDekor, Agawa, Euroflorist, Zofia Wójcik „Zosieńka”

—————————————————————————————————
Kontakt dla prasy

Małgorzata Skoczewska – WR-SRH S.A Bronisze tel. kom. 0-605 299 527

E-mail: malgorzata.skoczewska@bronisze.com.pl

Kamila Żmijewska – Biuro Kwiatowe Holandia tel. kom. 0- 608 314 661

E-mail: kamila.zmijewska@sigma.com.pl

Zostaw odpowiedź

 

facebook