,,EMOCJE ZAKLĘTE W KWIATACH” – warsztaty florystyczne

Miło jest nam poinformować i jednocześnie zaprosić Państwa na organizowane przez nas w dniach 09-10 maja 2010 roku wydarzenie florystyczne – Pokaz i warsztaty EMOCJE ZAKLĘTE W KWIATACH.

Podczas Pokazu w dniu 09 maja 2010 roku floryści oraz miłośnicy kwiatów będą mieli niecodzienną okazję podziwiać oryginalne kompozycje w wykonaniu znakomitych florystów: Marcina Jabłońskiego z Polski, Tima van Leipsig z Holandii i Valerii Santamaria z Włoch. Podczas pierwszej części pokazu ,,Najważniejsze momenty w życiu” floryści przygotują kompozycje odzwierciedlające emocje jakie towarzyszą nam w takich chwilach jak narodziny, zaręczyny, ślub, czy ostatnie pożegnanie. Druga część pokazu ,,Szczególne okazje w ciągu roku” to prezentacja wyjątkowych kompozycji wyrażających emocje w takie dni jak: Walentynki, Dzień Kobiet , Dzień Matki, Dzień Dziecka.

W swoich pracach floryści będą kładli przede wszystkim nacisk na pozytywne emocje (szczęście) jakie towarzyszą kwiatom. Pokaz i warsztaty ,,Emocje zaklęte w kwiatach” mają na celu zmianę sposobu patrzenia na kwiaty i ich obrazu w naszej świadomości. Floryści będą chcieli pokazać także, że po inną  kompozycję sięgną ludzie zamożni, lubiący oryginalne, nietuzinkowe rozwiązania, na czym innym zaś pochylą się miłośnicy domowego ogniska, a kompozycje/bukiety należy przygotowywać według potrzeb, gustu, a także zasobów portfela.

Wszystkie prace wykonane przez florystów będzie można zakupić podczas licytacji przewidzianej na zakończenie pokazu. Pieniądze z licytacji zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację chorego Tobiaszka Niemczyk (dziecka ogrodników kooperujących ze Śląską Giełdą Kwiatową)” .

INFORMACJA O FLORYSTACH

Marcin Jabłoński

Jest absolwentem Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej. W 2007 roku otrzymał tytuł II v-ce mistrz Polski w kategorii seniorów w V Międzynarodowych Mistrzostwach Florystycznych w Poznaniu. Posiada tytuł instruktora praktycznej nauki zawodu. W czasie swojej pracy zawodowej przyznano mu m.in. I. miejsce w Ogólnopolskim konkursie florystycznym ,,Bukiet teatralny” (Zamość 2005), wyróżnienie w Konkursie florystycznym "Bukiet unijny"(Warszawa 2004), wyróżnienie Marszałka Województwa we Florystycznych mistrzostwach woj. Lubelskiego (Lublin 2004).

  PODSUMOWANIE III Lubińskiego Festiwalu Kwiatów i Roślin

Valeria Santamaria

Ukończyła Średnią Szkołę Artystyczną. Ukończyła kursy zawodowe we Włoszech i za granicą prowadzone przez słynnych włoskich i międzynarodowych florystów, m.in. M.C. Serafino, Gregor Lersch, Mario Sortino. Od 1990 pracuje w rodzinnej kwiaciarni “Santamaria Giovanni”w Monza. Uczestniczyła w wielu konkursach florystycznych takich jak: Umago in Croazia 2009 – II nagroda, konkurs Bukietów Sanremo 2006 (zwycięstwo). Wygrana ta dała jej szansę na tworzenie i układanie wszystkich bukietów wręczanych międzynarodowym gwiazdom podczas Festiwalu w Sanremo w 2006r, a także możliwość stania się członkiem zespołu florystycznego “Sanremo Italian Style”, który współpracuje z UCFLOR – Giełdą Kwiatową w Sanremo. Dlatego właśnie regularnie bierze udział w pokazach i konkursach florystycznych odbywających się we Włoszech i za granicą (Norwegia, USA, Rosja, etc). Była organizatorem dekoracji kwiatowych podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie 2006 r. W latach 2004 – 2008 przygotowywała dekoracje kwiatowe teatru Scala w Mediolanie. W 2000 roku na Sylwestra przygotowała dekoracje kwiatowe w Pałacu Królewskim w Monako w Monte Carlo.

Tim van Leipsig

Jest florystą z wieloletnim stażem, znanym i cenionym na świecie. Ukończył 4-letni college w Venlo, w południowej Holandii na kierunku ogrodnictwo. Od 16 lat jest właścicielem kwiaciarni w Helmond, z której jest bardzo dumny. Bierze aktywny udział w różnego rodzaju pokazach, targach i szkoleniach zarówno w Holandii jak i za granicą. Jego największą pasją są kwiaty, a zamiłowanie to odziedziczył po swoim ojcu i dziadku. Już jako dziecko wiedział, że chce zostać florystą. Obecnie pracuje nad kwiatowymi aranżacjami na światową wystawę kwiatów Floriade 2012.

Organizatorzy

Śląskie Centrum Kształcenia Florystycznego Firma „Synergia” – Śląska Giełda Kwiatowa Firma „Synergia” Biuro Kwiatowe Holandia

Partnerzy

Włoski Instytut Handlu Zagranicznego UCFLOR SANREMO Mercato dei Fiori Gruppo Filse Liguria International Regione Liguria

Sponsorzy

Smithers-Oasis Company POLAK-KWIATY EuroFlorist

Patronat medialny

  Ogłaszamy WYNIKI konkursu Ozdoby Bożonarodzeniowe

Nasz Dom i Ogród – FLORA ASFLOR – Internetowy Portal Florystyczny Podając powyższe informacje prosimy o wskazanie ich źródła: ŚCKF Firma „Synergia”

Więcej informacji można uzyskać:

– na stronie internetowej www.florystyka.tychy.pl

– kontaktując się z:

Aliną Kozłowską – Dyrektor ŚCKF Firma „Synergia”, tel. +48 609 443 720

Moniką Stachoń – Specjalistą ds. szkoleń i marketingu, tel. +48 783 007 800

(Firma „Synergia”, ul Sadowa 3, 43-100 Tychy, tel. +48 32 218 00 80, fax. +48 32 218 00 90).

materiały prasowe:

sgk.tychy.pl

Zostaw odpowiedź

 

facebook