Branża decor ozdobą Targów – podsumowanie Targów Special Days

Poznańskie Targi SPECIAL DAYS, które odbywały się na terenie MTP w dniach 22-24 lutego, wypełniły lukę dla branży dekoracyjnej przy sąsiadującej GARDENII. Zrobiły to z wielkim urokiem i gustem, co docenili zwiedzający tłumnie przybywając na Targi, a także przedstawiciele mediów branżowych, które wystawiły temu debiutowi piątkę. 

 

Ekspozycja SPECIAL DAYS była gratką dla profesjonalnych zwiedzających prezentując

w jednym miejscu ogromny wybór elementów dekoracyjnych, które z powodzeniem odnalazłyby się na półkach kwiaciarń, centrów ogrodniczych czy galerii homingowych. Pięknie przystrojone choinki i bombki, wielkanocne zwiastuny wiosny, doskonałe imitacje żywych kwiatów, poduszki dekoracyjne i ogromny wybór świec i wazonów oraz ozdób na każdą okazję to też kopalnia pomysłów dla szerokiej publiczności. Tak wielkie zainteresowanie ofertą wystawców udowodniło, że dbałość o szczegóły wystroju wnętrz

i podążanie za aktualnymi trendami są coraz ważniejsze nie tylko dla pań.

Bukiety natury w nowoczesnym wydaniu

Pawilon 5, w którym zlokalizowano imprezę, przyciągał zwiedzających intensywnymi barwami i estetyką stoisk, a także zniewalającym zapachem kwiatów, który unosił się przy Pokazach Florystycznych. Był to najsilniejszy punkt programu wydarzeń, który dzięki profesjonalizmowi wielu współorganizatorów  zapewnił ogromną różnorodność i eksplozję kreatywnych pomysłów. Polska Szkoła Florystyczna Małgorzaty Bukalskiej i jej podopieczni pokazali wspaniałe show. W niespotykanej w Polsce oprawie, w aurze świateł i dźwięku budowali barwne dekoracje, które mogły by stać się najpiękniejszą ozdobą każdego stołu. Firma Plastiflora uspokoiła odrobinę kolorystykę bukietów, wybierając modne, delikatne pastele jako motyw przewodni swojego pokazu. Kolejny partner Targów – Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO) sięgnęło do klasyki bukieciarstwa, tworząc kompozycje ślubne i okolicznościowe, na które świeże spojrzenie mieli mistrzowie florystyki. „Co w trawie piszczy…?” – postanowiły zaś dowiedzieć się znane florystki zaproszone do pokazów przez Stowarzyszenie Florystów Polskich. Klimat czystej natury udzielił się również firmie R&M Warbet, która przygotowała prezentację

  Angelika Gesler - Mistrz Regionu Śląskiego w Kategorii Juniorów 2013

z ekskluzywnych kwiatów sztucznych. Jej specjaliści puścili wodze fantazji bawiąc się różnymi materiałami i starając się zdradzić „Sekrety egzotycznego lasu” oraz pokazać urok „Wiosny ulotnej…”. Świetna frekwencja gości pokazów, błyski fleszy i entuzjastyczne opinie z branży udowodniły, że bliskość i tematyka Targów SPECIAL DAYS to doskonała przestrzeń dla bukieciarzy z taką pasją i wiedzą.

Pokazom towarzyszył konkurs dla kwiaciarń, w którym wzięło udział aż 25 renomowanych zespołów, z których zwyciężyły: Małgorzata Ziemecka (Kwiaciarnia Kwiatownia) w kategorii “Bukiet ślubny”, oraz Anna Kłobus-Teodorowicz (Kwiaciarnia Leśna) w kategorii „Bukiet okolicznościowy”.

 

Kiedy opakowanie zachwyca bardziej niż prezent?

Kwiaty to jednak nie jedyny temat wydarzeń tej imprezy. Doskonałe pomysły na pakowanie prezentów zaprezentowali na scenie specjaliści z firm Plastiflora i Florima. Ich prezenty dalekie były od klasycznego wzorca kolorowego papieru i wstążki bo do ich ozdoby używali barwnych kwiatów, siatki i draperii, tworząc bardzo oryginalne kompozycje.

 

Za rok jeszcze piękniej!

Opinie wystawców, zwiedzających i mediów są zgodne – SPECIAL DAYS to Targi z dużym potencjałem. – Nasz debiut był udany i bardzo dobrze przyjęty przez uczestników, co pozwala mi wierzyć, że uda nam się w przyszłości rozbudować imprezę i zaprosić do udziału wielu jeszcze ciekawych reprezentantów branży „decor”.  – mówi Natalia Tarachowicz, dyrektor projektu. Już teraz organizatorzy rezerwują znacznie większą powierzchnię dla tego sektora, który znalazł dla siebie miejsce w Poznaniu.

źródło: www.specialdays.mtp.pl

Zostaw odpowiedź

 

facebook