Angelika Gesler – Mistrz Regionu Śląskiego w Kategorii Juniorów 2013

Witam,

Nazywam się  Angelika Gesler mam 22 lata, moim największym zainteresowaniem jest florystyka oraz wszystko co związane jest z kwiatami, natomiast na co dzień studiuję ekonomie menedżerską i logistykę.

Cała moja historia wywodzi się z tego, że moja mama jest florystką i posiada swoją pracownię florystyczną „Butterfly” w Głogówku (do której wszystkich zapraszamy  ). Na co dzień od najmłodszych lat mogłam obserwować jak wiele piękna mogą nam dać różne aranżacje kwiatowe począwszy od tych najprostszych aż po dekoracje ślubne. Kilka lat temu zaczęłam pomagać mamie przy pracy z kwiatami i … nawet nie zauważyłam kiedy to wciągnęło mnie na dobre. Na mojej krótkiej, florystycznej drodze spotykałam wielu miłych i życzliwych ludzi od których zawsze udało mi się zaczerpnąć inspiracji w mojej osobistej pracy z kwiatami. Jedną z takich osób to Mistrz Florystyki Pani Ilona Szołtysek, która jest wspaniałym mentorem i potrafi w bardzo miły oraz sympatyczny sposób wprowadzić każdego w tajemnice florystyki. To właśnie Pani Ilona zachęciła mnie do uczestnictwa w I Krajowych Mistrzostwach Florystyki Regionu Śląskiego, które odbyły się w sierpniu tego roku w Tychach. Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie Florystów Polskich. Otrzymałam nowe wyzwanie, które wymagało długotrwałych przygotowań i nie jednej zarwanej nocy, ponieważ musiałam zaprojektować i przygotować dekorację stołu weselnego oraz dekorację Panny Młodej. Początkowo miałam wiele wątpliwości i świadomość niedoskonałości, ale później przy ogłaszaniu wyników pierwszego miejsca w kategorii juniorów, kiedy padło moje imię, byłam bardzo wzruszona i szczęśliwa a zarazem zaszokowana. Cieszy mnie bardzo, że moja mama od początku wierzyła w mój talent florystyczny, pomagała mi w doskonaleniu moich umiejętności , zawsze mnie wspierała, ale największą satysfakcję daje mi świadomość, że prace konkursowe wykonałam samodzielnie bez pomocy innych. Jest to dla mnie bardzo ważne wyróżnienie, które daje mi satysfakcje z tego co robię, a przede wszystkim inspiruje mnie do dalszego działania.

  POD PARASOLKAMI

Moim celem w najbliższej przyszłości jest pogłębienie wiedzy i umiejętności florystycznych oraz zdobycie tytułu Mistrza Florystyki. W tym miejscu chciałabym zachęcić wszystkich młodych ludzi pasjonujących się florystyką do podejmowania wyzwań i projektowania różnych nowych kreacji kwiatowych. Poprzez kwiaty natura upiększa nam świat a my, floryści,  możemy to piękno przekazywać innym. Dlatego też mam nadzieję, iż po studiach uda mi się poszerzyć moją pasję o własną samodzielną firmę. Mogłabym wtedy całkowicie oddać się florystyce oraz czerpać z tego radość pełnymi garściami. Daje mi ona możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości życia codziennego oraz pozwala mi spoglądać na problemy w bardzie przyjaznym świetle. Spełnianie się w tym kierunku sprawia, że jest to mój osobisty, ogromny motywator w życiu. Zapraszam do oglądnięcia pozostałych moich prac na stronie www.kwiaciarnia-butterfly.pl

Angelika

(Mistrz Regionu Śląskiego w Kategorii Juniorów 2013)

Zostaw odpowiedź

 

facebook