Zielona Energia Przyrody – LATO 2009

Zielona energia, czyli „Botanical energy” to nazwa trendu obowiązującego LATEM 2009. W zbliżającym się sezonie najważniejszą rolę pełnią rośliny, ponieważ emanują energią, a dzięki swojej kolorystyce odpowiadają palecie najmodniejszych kolorów. Rośliny sprawiają, że czujemy się zrelaksowani i pobudzeni do działania oraz urzeczeni ich naturalnym pięknem.

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

Warszawa, 27.04.2009 – Biuro Kwiatowe Holandia zorganizowało pokaz prasowy poświecony kompozycjom kwiatowym utrzymanym w duchu najmodniejszych letnich tendencji. Kompozycje wykonali znakomici floryści Zygmunt Sieradzan oraz Piotr Sekunda.

Na miejsce spotkania wybrano restaurację „Belvedere” w Łazienkach Królewskich, która jest wtopiona w pejzaż parku. Ze względu na wszechobecną roślinność, miejsce to sprawia, że czujemy się oderwani od codzienności i zgiełku miasta, wprawia nas w dobry nastrój i samopoczucie.

Floryści wykonali między innymi kompozycje na Dzień Matki, aranżacje do salonu i biura. W swoich pracach wyeksponowali liście i korzenie, inspirując się roślinnością tropikalnych lasów oraz dzikiej dżungli. Dzięki połączeniu zieleni z intensywnymi kolorami (żółtym, różem oraz fioletem) uzyskali radosne i dodające energii kompozycje. Zrezygnowali z użycia wszelkiego rodzaju sztucznych ozdób na rzecz naturalnych elementów takich jak liście, korzenie, trawy. Bogato zdobione wazony zastąpili prostymi, szklanymi, drewnianymi i porcelanowymi formami. W kompozycjach dominowały takie kwiaty jak: anturium, frezja, piwonia, koper oraz cantedeskia.

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

fot.Biuro Kwiatowe Holandia

***

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem oraz promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

  Chryzantema pachnąca wiosną

Materiały prasowe:

Zostaw odpowiedź

 

facebook