XVIII edycja Międzynarodowej Wystawy – Zieleń to życie –

Symfonia kolorów” tak brzmi hasło tegorocznej Wystawy „Zieleń to życie”, która odbędzie się w dniach od 27 do 29 sierpnia w Warszawie w Centrum EXPO XXI. W tym roku już po raz osiemnasty za sprawą targów stolica Polski stanie się centrum ,,zielonego biznesu”.
Warszawskie targi na stałe wpisały się w kalendarium europejskich wydarzeń, od kilkunastu lat przyciągając zwiedzających z całej Europy. Wystawa „Zieleń to życie” skierowana jest do projektantów, wykonawców usług ogrodniczych, handlowców, właścicieli centrów ogrodniczych i hurtowni, producentów – szkółkarzy, ogrodników

i dostawców środków produkcji.

Organizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni spodziewają się w tym roku 302 wystawców, w tym 167 producentów roślin z Polski i zagranicy. Oprócz wystawców z Polski Wystawę odwiedzą reprezentanci z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch.
W piątek tj. 27 sierpnia o godzinie 12:00 wystawę rozpocznie pokaz florystyczny – Symfonia kolorów w wykonaniu dr Ewy Skutnik i dr Julity Rabiza-Świder z Katedry Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie. Pierwszy dzień zakończy pokaz kształtowania bonsai przygotowany przez przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Bonsai Tanuki. W programie następnego dnia znajdują się prezentacje i wykłady: Żyjmy zdrowo i zielono – akcja „Zielono wkoło”, Jak dobrze zrobić zakupy w Centrum Ogrodniczym oraz TARAS: zieleń w salonie – salon w zieleni.Ostatniego dnia uczestnicy będą mogli posłuchać wystąpień: Oczko wodne w ogrodzie, Niezawodne rozwiązania, ciekawe pomysły, nowoczesny sprzęt oraz Przycinanie i formowanie roślin ogrodowych.
O renomie targów świadczy ogromne zainteresowanie publiczności nie tylko z Polski, która od wielu lat odwiedza Wystawę aby obejrzeć innowacyjne przykłady aranżacji ogrodów, zobaczyć inspirujące dekoracje i zapoznać się z nowościami. To doskonała okazja uzyskać informacje od ekspertów, którzy o ogrodach wiedzą prawie wszystko oraz poznać oferty wystawców z wielu części Europy – mówi Katarzyna Zielińska przedstawiciel Marma Polskie Folie, jednego z uczestników Wystawy.
Patronat honorowy nad Wystawą ,,Zieleń to życie” pełni: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz, Rektor SGGW – prof. dr hab. Alojzy Szymański.

materiały prasowe:

exacto.pl

  XII WYSTAWA CHRYZANTEM - Palmiarnia Poznańska 5 listopad

Zostaw odpowiedź

 

facebook