Wystawa Kwiatowa oraz Pokaz Florystczny w Suchym Lesie – SITO -22.06.2013

Urząd Gminy Suchy Las, Ośrodek Kultury Gminy Suchy Las oraz Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu, serdecznie zapraszają Państwa na organizowaną przez nas Wystawę Kwiatową oraz Pokaz Florystyczny podczas Święta Gminy Suchy Las.

Uroczyste otwarcie Wystawy Kwiatowej odbędzie się w sobotę w dniu 22 czerwca br. o godzinie 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury Suchy Las ul. Szkolna 16.

Na Wystawie Kwiatowej będzie można podziwiać 40 odmian róż, 7 odmian czosnków ozdobnych jak również  pojawią się lilie, słoneczniki, peonie, lewkonie i goździki.

Kompozycję z kwiatów zostaną ułożone przez florystów – członków Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański oraz współpracującą ze Stowarzyszeniem Sekcją Florystyczna Koła Naukowego Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Projekt Wystawy Kwiatowej wykonał Prezes Zarządu SITO Oddziału Poznańskiego Andrzej Aumiller.

Wystawa Kwiatowa czynna będzie do poniedziałku – 25 czerwca br.

Wystawie Kwiatowej będzie towarzyszył Pokaz Florystyczny, który odbędzie się w sobotę, dnia 22 czerwca br. o godzinie 14.00 a zakończy się o godzinie 16.00. Pokaz Florystyczny wykonana członkini Zarządu SITO Oddziału Poznańskiego dr hab. Agnieszka Krzymińska z Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, która jest również Międzynarodowym Sędzią Florystyki FLORINT.

Tematem dwugodzinnego Pokazu Florystycznego będzie „Przedwakacyjne spotkanie z kwiatami”.

Różnorodność kompozycji, nowoczesne i tradycyjne aranżacje, odpowiednio dobrane kwiaty i kolory z pewnością zaciekawią oraz zainspirują nie jednego widza. W czasie powstawania tych pomysłów będzie można zapoznać się z żywym i bogatym materiałem roślinnym, dużymi umiejętnościami, a przede wszystkim doświadczeniem i profesjonalizmem dr hab. Agnieszki Krzymińskiej, która jest specjalistą w dziedzinie florystyki.

Pokazy Florystyczne są adresowane nie tylko do osób zajmujących się zawodowo florystyką  ale także do wszystkich miłośników aranżacji kwiatowych. Stanowią niecodzienną okazję do zapoznania się  z najnowszymi i  tradycyjnymi tendencjami obowiązującymi w świecie.

Wystawa Kwiatowa oraz Pokaz Florystyczny odbędą się w Ośrodku Kultury Gminy Suchy Las przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie.

Informacje o ww. wydarzeniach znajdują się na stronie sito www.sito.poznan.pl    , https://www.sito.poznan.pl/?section=home&subsection=wpis&id=127

oraz facebooku  https://www.facebook.com/pages/SITO-Pozna%C5%84/315395045159874?ref=ts&fref=ts

Serdecznie zapraszamy
  BIEL W CZTERECH ODSŁONACH
Dodaj recenzję

Zostaw odpowiedź