WIOSENNA ODSŁONA LUBIŃSKIEGO FESTIWALU KWIATÓW I ROŚLIN

 Na drugą edycję Lubińskiego Festiwalu Kwiatów i Roślin oraz Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe zaprasza w terminie 1 – 3 maja.

Jest to impreza plenerowa o charakterze targowo – wystawienniczym, skierowana do szerokiego grona odbiorców zarówno osób młodych, jak i starszych. W ramach festiwali przygotowujemy interesujące wydarzenia towarzyszące: koncerty muzyczne, konkursy, prelekcje, pokazy, warsztaty artystyczne i florystyczne dla dzieci i dorosłych.
Celem II Lubińskiego Festiwalu Kwiatów i Roślin jest prezentacja bogatej i ciekawej oferty branży ogrodniczej.  Udział w festiwalu zapowiedzieli producenci i handlowcy roślin balkonowych i rabatowych, bylin i cebul, krzewów, drzewek ozdobnych, nawozów i podłoży ogrodniczych.  Mamy nadzieję, iż miłośnicy ogrodów będą mogli wybierać wśród bogatego asortymentu oferowanego przez wystawców.
Gościem specjalnym pierwszego dnia festiwalu będzie znany z programów ogrodniczych, dziennikarz i autor wielu książek i poradników ogrodniczych Pan Witold Czuksanow, który przeprowadzi cztery spotkania autorskie.
Niewątpliwie atrakcjami będą także warsztaty i zajęcia dla dzieci prowadzone przez pracownię działań twórczych ART – Punkt, a także oferta muzyczna.
Gwiazdami festiwalu będą: Ania Rusowicz, Mela Koteluk i Budka Suflera
Już dziś prosimy o zarezerwowanie sobie czasu w weekend majowy, by przybyć na Lubińskie Błonia.
I  LUBIŃSKI FESTIWAL KWIATÓW I ROŚLIN
Pierwsza edycja Festiwalu Kwiatów i Roślin odbyła się w dniach 1-3 maja, na lubińskich błoniach przy ul. Paderewskiego.
W czasie pierwszej edycji udział wzięło 35 wystawców typowo branżowych, związanych z kwiatami, sadzonkami, krzewami, nawozami, meblami ogrodowymi itp.
Mimo złej pogody, w ciągu trzech dni, odwiedziło nas ponad 7 tys. osób.
Podczas trwania Festiwalu można było dokonać zakupu roślin, krzewów, drzew ozdobnych, rozsad kwiatów rabatowych – zarówno do ogrodu, jak i na taras, czy balkon. Uczestnicy festiwalu mieli także okazję, by kupić sprzęt, meble ogrodowe oraz materiały ogrodnicze.
Wystawcy, chętnie udzielali niezbędnych informacji oraz porad na temat hodowli i uprawy oferowanych roślin z uwzględnieniem odpowiednich nawozów, tak by zakupione rośliny osiągnęły optymalne wielkości.
Drugiego dnia festiwalu odwiedzający mieli okazję dowiedzieć się jak właściwie pielęgnować rośliny. Informacji na nurtujące ogrodników pytania udzielał Witold Czuksanow, dziennikarz i autor poradników ogrodniczych.
Na scenie odbywały się liczne koncerty, projekcje filmów czarno-białych, prezentacje artystyczne oraz występy zespołów młodzieżowych i dziecięcych.
Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się pokazy i warsztaty florystyczne. Dzieci, jak i dorośli mogli miło spędzić czas w specjalnie dla nich przygotowanych strefach warsztatowych.

  Bożonarodzeniowa Gala Florystyczna - relacja

Zostaw odpowiedź

 

facebook