VIII Plenerowa Wystawa Florystyczna Pamiętajcie o ogrodach

Tegoroczna wystawa to 65. florystów, nie licząc rzeszy pomocników: mężów, ojców, braci i przyjaciół. Takie zgromadzenia florystów i osób bliskich florystyce to w naszym kraju rzadkość! W piątek 13 maja stworzą oni 28 prac – obiektów i dużych form florystycznych przedstawiających interpretacje tegorocznego tematu. Jak mechaniczną doskonałość widzianą oczyma nieugiętych marzycieli widzą floryści, sami wielokrotnie takimi marzycielami będąc…?
Wśród autorów prac spotkamy naszych szczecińskich florystów, często znanych nam z pobliskiej kwiaciarni, ale także adeptów sztuki układania kwiatów, dla których będzie to pierwsza tej skali prezentacja. Trzymamy kciuki! Nie zabraknie także gości z innych rejonów Polski: Koszalin, Poznań, Wrocław, Opole, Pojezierze Brodowskie – nawet z tak odległych miejsc chcą przyjeżdżać do Szczecina floryści, aby na placu Mickiewicza zaprezentować swój kunszt, wrażliwość i „mechaniczną doskonałość”.
Warto będzie zwrócić uwagę na pracę Łukasza Wierzbińskiego – jedynego szczecinianina z tytułem Międzynarodowego Mistrza Polski we florystyce uzyskanym podczas tegorocznych mistrzostw w Poznaniu.
Wystawa będzie czynna w sobotę od godz. 9.00  do niedzieli do godz. 17.00, jednak miłośników florystyki zapraszamy już w piątek, na czas powstawania prac, ponieważ będzie to niepowtarzalna okazja do podpatrzenia florystów w toku tworzenia.
Wstęp wolny.
Więcej informacji na stronie: www.florystyka.kiermaszogrodniczy.info  i na fb

14 – 15 maja, plac Mickiewicza w Szczecinie Temat: „Nieugięci marzyciele poruszeni układem mechanicznie doskonałym”

  Dąbrówka Kościelna po raz czwarty...

Zostaw odpowiedź

 

facebook