Święto Kwiatów na VIII Festiwalu Róż – relacja

Impreza plenerowa w warszawskim Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego w miniony weekend przyciągnęła tysiące Warszawian.

W dniach 17-18 lipca br. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego już po raz ósmy odbyło się Święto Kwiatów na Festiwalu Róż. Święto odbywa się co roku w lipcu, ponieważ w tym okresie w ogrodzie można podziwiać blisko 160 odmian róż. Na założonej na początku XX wieku różance kwitną unikalne odmiany, dostępne jedynie w kolekcjach ogrodów botanicznych. W trakcie święta można było podziwiać także kompozycje z róż ciętych oraz oryginalne rzeźby kwiatowe wykonane przez mistrzów florystyki – Monikę Bębenek, Magdalenę Birulę-Białynicką, Marcina Jabłońskiego oraz duet Sieradzan&Sekunda.

Organizatorzy Święta Kwiatów – Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Kwiatowe Holandia, zadbali o liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Dla odwiedzających ogród przygotowano konkursy z nagrodami, degustacje, koncerty muzyczne (muzyka latynoska, hity z ostatnich trzydziestu lat oraz muzyka klasyczna). Można było poznać ciekawostki na temat korzystnych właściwości dzikiej róży, zaczerpnąć porad na temat pielęgnacji kwiatów, poznać technikę zdobienia – decoupage, rytuał parzenia herbaty oraz zakupić róże ogrodowe. Na miłośników pięknych przedmiotów czekały ręcznie malowane jedwabne szale i obrazy, grafiki tworzone techniką miedziorytu, ceramika z motywem kwiatowym oraz oryginalna biżuteria.

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, takich jak: czytanie bajek, układanie puzzli, malowanie buziek, kącik plastyczny, Dzwoneczki rozdające balony. Dzieci, które zaśpiewały piosenkę lub powiedziały wierszyk wygrały bilety do kina na film pt. „Dzwoneczek i uczynne wróżki” oraz liczne nagrody ufundowane przez portal internetowy extraprodukt.pl.

Podczas Święta Kwiatów zainaugurowano Ogólnopolską Akcję – Floryści Dzieciom. Dzieci pod okiem mistrzyń florystyki – Moniki Bębenek oraz Magdaleny Biruli – Białynickiej – układały kompozycje kwiatowe na warsztatach florystycznych.

Imprezę poprowadził znany aktor i prezenter – Jacek Kawalec.
Wydarzenie ma charakter społeczny, a jego celem jest zachęcenie rodzin do kontaktu z kwiatami i roślinami, poszerzania wiedzy na ich temat oraz do spędzania wolnego czasu na łonie natury.

  Hiacynt na specialne okazje - galeria zdjęć

 

 

materiały prasowe:

Zostaw odpowiedź

 

facebook