Special Days na Gardenii…

W dniach 22-24 lutego w Poznaniu odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich targi ogrodnicze Gardenia podczas których debiutowały Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS.

Postawiono przede mną i przed moimi koleżankami z SFP nie lada zadanie;  zorganizowanie stoiska Stowarzyszenia Florysów Polskich oraz przygotowanie trzech pokazów .

Stoisko nasze wyglądało tak:

W piątek na scenie wystąpiły Katarzyna Cepa oraz Małgorzata Ziemecka a całość poprowadził Tomasz Max Kuczyński .

W sobotę i w niedzielę odbyły się pokazy Plastiflory na scenie Marta Pruszyńska , Izabela Stachecka oraz Tomasz Max Kuczyński pokazali dekoracje wyczarowane z papieru i wstążek

Również SITO czyli Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa zorganizowało pokaz na którym swoje prace prezentowała w sobotę Monika Łątka – Mistrz Polski w Kategorii Juniorów

Natomiast w niedzielę odbył się pokaz na którym swoje prace zaprezentował Piotr Sekunda – Mistrz Polski w Kategorii Seniorów oba pokazy poprowadziła pani Agnieszka Krzymińska z SITO.

Odbył się również pokaz florystyczny z wykorzystaniem ekskluzywnych kwiatów sztucznych firmy RM Warbet – prace wykonały  Joanna Korzeniewska i Jagoda Maślanka,  pokazy poprowadziła pani Małgorzata Stankiewicz-Maślanka .

Natomiast z ramienia Stowarzyszenia w sobotę miałam okazję wykonać kilka prac wraz z Magdaleną Walerczyk, pokaz poprowadziła Justyna Liczbińska .

Natomiast w niedzielę na scenie swoje prace zaprezentowały Justyna Liczbińska i Małgorzata Ziemiecka,  ja natomiast miałam przyjemność poprowadzenia pokazu.

Należy jeszcze wspomnieć o wielkim show jakie przygotowała POLSKA SZKOŁA FLORYSTYCZNA

Małgorzaty Bukalskiej  Dzięki nauczycielom i uczniom ze szkoły mogliśmy zobaczyć cztery żywioły przedstawione za pomocą kwiatów . Niesamowite efekty świetlne i muzyczne potęgowały to co działo się na scenie.

Podczas targów odbył się również otwarty konkurs dla kwiaciarń, należało przygotować wiązankę ślubną i bukiet okolicznościowy .

Pierwsze miejsce w kategorii wiązanka ślubna zajęła Małgorzata Ziemecka  „Kwiatownia”

Natomiast pierwsze miejsce w kategorii bukiet okolicznościowy Anna Kłobus-Teodorowicz  Kwiaciarnia „Leśna”

  Flowers & HorTech Poland - Po raz pierwszy w Polsce targi dla sektora kwiatowego!

Tegoroczne targi obfitowały w wiele atrakcji, myślę że każdy znalazł coś dla siebie.

Miłośnicy wędkarstwa

Pasjonaci ogrodów

Wielbiciele małych zwierzątek

Amatorzy dekoracji

Na koniec jeszcze parę kompozycji zaprezentowanych podczas pokazów …

Tekst i zdjęcia skimmia dla portalu e-florystyka.pl

1 zdjęcie dzięki uprzejmości Asi Poczęsnej.

Zostaw odpowiedź

 

Jeden komentarz

  1. Karol
    Karol
    04 kw. 2013

    Przepiękne te kompozycje!
     

facebook