Relacja z Flowers & HorTech Poland 2012

Pierwsza edycja Flowers & HorTech Poland 2012 wielkim sukcesem

Pierwsze w Polsce Międzynarodowe Targi Kwiatów, Ogrodnictwa i Florystyki Flowers & HorTech Poland odbyły się w dniach 20 – 22 marca 2012 na Warszawskim Rolno- Spożywczym Rynku Hurtowym SA w Broniszach.

Swoją ofertę zaprezentowało blisko 55 wystwców z 10 krajów, takich jak. Belgia, Dania, Ekwador, Holandia, Izrael, Kenia, Kolumbia, Polska, Włochy oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Targi odwiedziło około 4000 przedstawicieli branży, m.in. florystów, hurtowników, importerów oraz osób odpowiedzialnych za zakupy w sieciach handlowych.

Trzydniowym targom towarzyszył bogaty program pokazów florystycznych oraz seminariów. Wystąpili znakomici floryści z Polski, Holandii i Włoch. Swój kunszt zaprezentowali: Jan Aartsen oraz Cees van Dijk (4-Teach), tegoroczny Wicemistrz Polski we florystyce – Tomek Max Kuczyński, Grupa Mistrzowska Marioli Miklaszewskiej oraz Rosalba Di Mattia z Włoch. Ambasada Królestwa Niderlandów zaprosiła na seminarium na temat aktualnych tendencji w uprawach pod osłonami. Jednym z prelegentów była profesor Lilianna Jabłońska z Samodzielnej Pracowni Organizacji i Ekonomiki Ogrodnictwa SGGW. Ubifrance Pologne, Francuska Agencja ds. Rozwoju Biznesu Międzynarodowego zorganizowała spotkanie poświęcone francuskiemu ogrodnictwu.

Na miejsce targów wybrano rynek hurtowy w Broniszach, ponieważ w tym miejscy rozwija się biznes kwiatowy. Na Rynku działa ponad 450 handlowców, a ponad 1000 producentów zapewnia codzienne dostawy produktów.  To czyni Bronisze idealnym miejsce na organizację targów dedykowanych do przedstawicieli branży.

Targi Flowers & HorTech Poland 2012, wspierane przez Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe, są pierwszym międzynarodowym spotkaniem w Polsce skoncentrowanym na biznesie kwiatowym, ogrodniczym i technologii szklarniowej.

Kolejna edycja targów  planowana jest wstępnie na 19 – 21 marca 2013.

Więcej informacji na temat Flowers & HorTech Poland 2012 można znaleźć na stronie: www.flowers-hortech.com

  I Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin 2-3 maj 2013

Zostaw odpowiedź

 

2 komentarzy

 1. Małgosia
  Małgosia
  02 kw. 2012

  Wspaniały pokaz, wyjątkowe prace, oby więcej takich imprez:)

 2. Małgosia
  Małgosia
  02 kw. 2012

  No i cudowna Mariola Miklaszewska, jej zapał, entuziazm i profesjonalne podejście do tematu florystyki i nie tylko potrafią zainspirować!!!:)

facebook