Kilka porad jak opiekować się Gwiazdą Betlejemską
Jeśli zależy Ci na tym, żeby jak najdłużej cieszyć się urokiem poinsecji lub masz ochotę obdarować nią bliską Ci osobę, zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi wyboru i pielęgnacji.
Odpowiedni wybór
Przy zakupie Gwiazdy Betlejemskiej, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Oznaką zdrowia jest świeży wygląd rośliny oraz mocne, zielone liście pozbawione jakichkolwiek defektów. Musimy również sprawdzić czy żółte i zielone kwiaty pomiędzy kolorowymi przylistkami, będące oznaką świeżości, są w pąku. Słabe, zwisające liście i wysuszone korzenie świadczą o złym stanie rośliny. Gwiazda Betlejemska źle znosi zimno i jest wrażliwa na przeciągi. Dlatego też przy zakupie powinniśmy jedynie brać pod uwagę te poinsecje, które stały z dala od drzwi. Nieodpowiedni dobór stanowiska sprawi, iż roślina w szybkim tempie zwiędnie. Wybraną
fot.Stars for Europe
gwiazdę betlejemską, starannie owiniętą w papier należy szybko przetransportować do domu.
Pielęgnacja
Poinsecja chociaż nie jest delikatną rośliną nie przepada ani za suszą ani za wilgocią. Zbyt duża ilość wody sprawi, iż korzenie zaczną gnić a liście przybiorą żółte zabarwienie i opadną. Suche podłoże może również spowodować utratę liści, chociaż po podlaniu szybko powraca do zdrowia. Najlepiej jest więc podlewać poinsecję optymalną ilością wody w temperaturze pokojowej. Kiedy kwitnie nie powinno się jej nawozić; poźniej każdego miesiąca powinna być podlewana z dodatkiem odżywki. Lubi stanowiska ciepłe (15-22 stopni) i jasne.
Przywracanie blasku
Często jak tylko opadną urocze listki podsadki pozbywamy się rośliny. Niewiele osób wie, że poinsecja należy do długowiecznych roślin, które mogą przez wiele lat cieszyć nasze oczy. Dla amatorów sztuka przywrócenia do życia tej rośliny może okazać się jednak zbyt trudna i pracochłonna. Aby ujrzeć ją w pełnej krasie, należy przechowywać ją przez co najmniej 8 tygodni po 14 godzin dziennie w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu. Nawet lekkie światło może uniemożliwić jej wypuszczenie pięknych, kolorowych listków podsadki. Należy też zapewnić jej optymalną temperaturę, ponieważ za wysoka może działać tylko na jej niekorzyść. Przywracanie blasku roślinie należy do bardzo trudnych zadań, dlatego też zachęcamy do kupna nowej gwiazdy betlejemskiej by w pełni cieszyć się jej pięknem.
Taka aranżacja z klasyczną czerwienią jest bardzo naturalna i zachwyca oko. Poinsecja w czerwonym szklanym wazonie doskonale komponuje się z ostrokrzewem, gałązkami derenia i jabłuszkami. W kompozycji również użyte są czerwono-białe gwiazdki oraz czerwony sznurek ozdobny. Można wykorzystać również czerwoną włóczkę. Ostrokrzew wraz z gałązkami derenia jest przymocowany na gumkę recepturkę w górnej części wazonu. Następnie został on udekorowany czerwonym sznurkiem ozdobnym. Przed włożeniem aranżacji do wazonu, wokół poinsecji został umieszczony mech.
fot.Stars for Europe
|
Nie tylko gwiazda betlejemska, ale również pachnąca jodła należy do symboli Bożego Narodzenia. Dlatego dzięki połączeniu obydwu kwiatów uzyskujemy prawdziwie świąteczną kompozycję. Osłonka została przykryta gałązkami lawsonii przy pomocy gumki recepturki, a następnie owinięta ozdobnym sznurkiem. Taką kompozycję można wstawić do naczynia z wodą.
fot.Stars for Europe
|
Kompozycja choć tradycyjna w formie jest bardzo oryginalna. Poinsecjowa choinka jest tak niezwykła, iż nie da się od niej oderwać oczu. Czerwone płatki poinsecji zostały umieszczone na choince wykonanej z ostrokrzewu, cisu, lawsonii, cyprysu i jodły. Całość udekorowana jest ozdobnymi jabłuszkami oraz sznurkiem. Za pomocą odpowiednich dodatków możemy w krótkim czasie stworzyć kompozycję o prawdziwie świątecznym charakterze.
fot.Stars for Europe
|
1.Najpierw trzeba przymocować mech drucikami do stożka wykonanego z gąbki florystycznej
fot.Stars for Europe
|
2.Gałązki z owocami ostrokrzewu- należy je owinąć papierowym drucikiem
fot.Stars for Europe
|
3.Ostatnim krokiem jest umieszczenie kwiatu poinsecji na szczycie choinki. Konieczne jest opalenie nad ogniem miejsca, w którym łodyga została przecięta. Dzięki temu liście kwiatu mogą nas zachwycać przez ponad 2 tygodnie
fot.Stars for Europe
|
Ten wyszukany bukiet to znakomity pomysł na prezent. Poinsecja jest przymocowana do wieńca wykonanego z gałązek. Następnie został on udekorowany gałązkami jemioły o perłowych owocach. Ozdobne jabłuszka nabite na patyki oraz serce przyklejone za pomocą kleju florystycznego nadają kontrast kompozycji. Wokół niej rozciągają się gałązki cyprysu. Biała poinsecja idealnie komponuje się z jasnymi owocami jemioły. Natomiast ozdobne jabłuszka nadają im niezwykły kontrast.
fot.Stars for Europe
|
Taka kompozycja jest wręcz stworzona dla osób, które cenią sobie naturalność. Poinsecja została umieszczona w ozdobnym pudełku, które wcześniej udekorowano wstążkami. W środku niego znajdują się gałązki jodły, cisu, bukszpanu oraz wiązki chrustu. Prezentowana kompozycja o prawdziwie świątecznym charakterze jest bardzo prosta w wykonaniu.
fot.Stars for Europe
|
1.Najpierw należy udekorować zewnętrzne ścianki opakowania za pomocą dwóch świątecznych wstążek
fot.Stars for Europe
|
2.Następnie należy owinąć doniczkę folią i wstawić roślinę do pudełka.
fot.Stars for Europe
|
3.Niewielką ilość gałązek chrustu należy związać gumkami i umieścić razem z gałązkami jodły, cisu i bukszpanu w pudełku.
fot.Stars for Europe
|
Połączenie złotego z kremowym odzwierciedla prawdziwie odświętny charakter tej kompozycji. Osłonka z interesującą fakturą doskonale komponuje się z dwubarwną poinsecją. Wśród dekoracyjnych elementów są pomalowane na złoty kolor źdźbła trawy oraz błyszczące bombki. Taka kompozycja będzie wymarzonym prezentem dla osób o wyrafinowanym guście.
fot.Stars for Europe
|
Urocza poinsecja jest doskonałym prezentem na każdą okazję. Dzięki odpowiedniej aranżacji kwiatowej, z łatwością podbijemy serca naszych bliskich. Czerwona poinsecja jest wręcz stworzona dla osób, które cenią sobie tradycję i naturalny wygląd w iście świątecznym klimacie.
fot.Stars for Europe
|
fot.Stars for Europe |
fot.Stars for Europe
|
Materiały prasowe:
Zostaw odpowiedź