POZNAŃSKIE DYWANY KWIATOWE 10-12 maj 2013 r. Poznań

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO) Oddział w Poznaniu zaprasza na „Poznańskie Dywany Kwiatowe”, które odbędą się w dniach 10-12 maja br.

Podczas tworzenia „Poznańskich Dywanów Kwiatowych” nie tylko mieszkańcy naszego miasta i województwa ale i turyści, będą mogli podziwiać kolorowe kobierce ułożone z 1.200 000 główek tulipanów w postaci różnych figur. Kobierce powstaną w samym sercu Poznania i zostaną ułożone w parku Adama Mickiewicza na powierzchni trawnikowej przed Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki zachwycając oglądających.

Poznańskie Dywany Kwiatowe jako wydarzenie kulturalne ożywią i uatrakcyjnią centrum Poznania. Przy życzliwości władz miasta  może ono na stałe wpisać się na przyszłość w kalendarz imprez godnych zauważenia.

Poznańskie Dywany Kwiatowe pozwolą na zapoznanie z mało znaną formą dekoracji. Przybliżą także różnorodność tulipanów. Powyższe wydarzenie jest doskonałą propozycją dla mieszkańców i turystów dając możliwość zbliżenia się do natury, poprawy samopoczucia, co jest jednym z aspektów szeroko propagowanej w ostatnim czasie hortiterapii.

Kolorowe dywany kwiatowe zostaną ułożone przez florystów – członków Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański i współpracujące ze Stowarzyszeniem Koła Naukowe Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ułożone kobierce zajmować będą powierzchnię kilka tysięcy metrów kwadratowych.
 

PATRONI HONOROWI
POZNAŃSKICH DYWANÓW KWIATOWYCH:

Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak

Prezydent Miasta Poznania, Ryszard Grobelny

PATRONI MEDIALNI
POZNAŃSKICH DYWANÓW KWIATOWYCH:

RADIO MERKURY POZNAŃ

PRODUCENCI KWIATÓW

Hurtownia Ogrodnicza, Bogdan Królik

Ogrodnictwo Barbara i Michał Szymanowscy

Informacje o Poznańskich Dywanach Kwiatowych znajdują się na stronie SITO www.sito.poznan.pl

linki:

aktualności :   https://www.sito.poznan.pl/?section=home&subsection=wpis&id=121

Informację znajdują się również na Facebooku SITO : https://www.facebook.com/events/514396528612515/

Serdecznie zapraszamy!

fot.sxc.hu
  Głosowanie w konkursie" Kompozycja z różą w roli głównej" - ODSŁONA II

Zostaw odpowiedź

 

facebook