Porady dotyczące pielęgnacji Gwiazdy Betlejemskiej

Niezwykły urok Gwiazdy Betlejemskiej przez całą zimę – w tym nie tkwi żaden sekret. Mimo swojego pochodzenia gwiazda nie jest ani wyniosła, ani humorzasta. Należy zastosować się do kilku porad dotyczących pielęgnacji a wtedy każdej zimy urzeknie ona swym pięknem i zachowa wdzięk na długi czas.

Przy zakupie Gwiazdy Betlejemskiej, należy zwrócić uwagę, by żółte i zielone kwiaty pomiędzy kolorowymi przylistkami, będące oznaką świeżości, były w pąku. Gwiazda Betlejemska źle znosi zimno i jest wrażliwa na niskie temperatury. Dlatego podczas transportu powinna być dobrze zapakowana.

Idealnym miejscem dla Gwiazdy Betlejemskiej jest jasne, ciepłe miejsce około 20 stopni. Powinna być chroniona przed bezpośrednim nasłonecznieniem i przeciągami. Gdy jej podłoże jest zbyt suche, powinna być podlewana letnią wodą. Nie lubi stać jednak na mokrej podstawce. Kiedy kwitnie nie powinno się jej nawozić; poźniej każdego miesiąca powinna być podlewana z dodatkiem odżywki.

Po obcięciu, Gwiazda Betlejemska jest wyjątkowo trwała – przetrwa do 2 tygodni w bukiecie lub jako element dekoracyjny stołu. Chcąc przedłużyć jest żywotność, należy natychmiast po obcięciu końce jej łodyg zanurzyć w gotującej się wodzie lub przytrzymać nad ogniem. To zapobiega wyciekaniu soku.

Aby Gwiazda Betlejemska przyciągała uwagę każdego dnia, należy podkreślić jej piękno ozdobnymi, dekoracyjnymi dodatkami. Błyszczące akcesoria, lśniące wstążki, przepiękne materiały i twarzowa biżuteria nie tylko będą właściwym uzupełnieniem, lecz także podkreślą jej pełną wdzięku elegancję. Bijący z niej luksus zapewni niezwykły nastrój i atmosferę.

Tekst i zdjęcia: STARS FOR EUROPE

  Dekoracje na Boże Narodzenie

Zostaw odpowiedź

 

facebook