Ponad 400 uczestników pokazu florystycznego – ‘Ocalić od zapomnienia’

 Mistrzowie Florystyki: Monika Kudłacz z Polski, Antanas Mazonas z Litwy i Franky Bollingh z Belgii wykonli kilkadziesiąt kompozycji funeralnych.  Jak wszystkie pokazy wcześniej organizowane w Broniszach, także „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” adresowany był do właścicieli kwiaciarń, florystów i stylistów.

Pokaz ogladało ponad 400 osób.

Organizatorzy pokazu:
Warszawski Rolno – Spożywczy Rynek Hurtowy SA w Broniszach
Smithers Oasis Germany GmbH

Pokazowi towarzyszyła wystawa florystyki funeralnej w aranżacji uczniów Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej.

MISTRZOWIE FLORYSTYKI:

M O N I K A   K U D Ł A CZ   (Polska)  Mistrzyni florystyki, ukończyła w 2007 roku Akademię Florystyczną Marioli Miklaszewskiej, wcześniej Szkołę Florystyczną Małgorzaty Niskiej.  Po odbyciu kursu florystycznego w Holandii otrzymała uprawnienia międzynarodowego sędziego sztuki florystycznej. Od 2009 roku jest  w Krakowie właścicielką pracowni florystycznej  –  City Flowers.  Prowadzi pokazy, pracuje w komisjach sędziowskich. Jest pasjonatka podróży z plecakiem. Kocha eksperymenty…. kulinarne , który jak podkreśla oddaje się codziennie.

A N T A N A S   M A Z O N A S   (Litwa)  Mistrz florystyki,  zwycięzca Grand Prix  Florystyki na Litwie w 2010 roku. Urodzony w Kłajpedzie, z wykształcenia prawnik, który zakochał się w kwiatach i zmienił fach. Jest absolwentem znanej szkoły Marijusa Gvildysa i Petera Hessa. Uczestnik międzynarodowych wystaw i targów sztuki florystycznej.

F R A N K Y   B O L L I N G H   (Belgia)  Mistrz florystyki, ukończył Szkołę Vught w Holandii. Aż trzykrotnie był mistrzem Belgii we florystyce. Bierze czynny udział w pokazach florystycznych w największych miastach Europy. Kształci młodych adeptów sztuki florystycznej.  Pracuje dla kilku magazynów florystycznych, a także – aby mieć stały kontakt z klientami – prowadzi kwiaciarnię BOTANICUS.

ORGANIZATORZY:
WARSZAWSKI  ROLNO-SPOŻYWCZY RYNEK HURTOWY S.A. BRONISZE jest największym i najnowocześniejszym miejscem hurtowego obrotu kwiatami, owocami i warzywami w Europie Środkowo – Wschodniej. Powierzchnia zabudowana zajmuje prawie 40 hektarów. Działalność handlową prowadzi około 450 firm, z tego 1/3 to producenci i dystrybutorzy kwiatów, akcesoriów dekoracyjnych oraz dodatków florystycznych. Dwie hale handlowe z tym asortymentem zajmują ponad 16 tysięcy m 2. Każdego dnia publikowana jest ceduła cenowa owoców, warzyw krajowych i importowanych oraz kwiatów ciętych i doniczkowych. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility) realizowana jest na wielu płaszczyznach, poza działaniami czysto filantropijnymi prowadzone są działania na rzecz interesariuszy zgodnie z ich oczekiwaniami oraz z przyjętymi formami aktywności spółki.

SMITHERS  OASIS  GERMANY GMBH  jest światowym liderem w produkcji gąbki florystycznej oraz odżywek do kwiatów.  Firma działa od 1954 roku, prowadzi 20 oddziałów na całym świecie. Poza produkcją Smithers Oasis prowadzi na szeroką skalę działania edukacyjne, związane z wdrażaniem najnowszych produktów dostosowanych do potrzeb coraz bardziej wymagających klientów. W stałej ofercie handlowej Smithers- Oasis ma ponad 200 produktów z gąbką florystyczną OASIS® i ponad 700 innych produktów związanych z florystyką.

  Tulipany - kalejdoskop barw

Partnerzy Pokazu
Akademia Florystyczna Marioli Miklaszewskiej
Firma Danpol sc
Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe
BMR SAS
Firma H. Skrzydlewska

SPONSORZY
Firma Paradowscy
Firma Goździk
Belldeco
Poczta Kwiatowa
EuroFlorist
JMP Flowers

PATRONI MEDIALNI

TVR Telewizja Rolnicza
Radio dla Ciebie
Nasz Dom i Ogród Flora
ForumKwiatowe.pl
Agroword.pl
owocewarzywakwiaty.pl
e-florystyka.pl

ŚWIATŁO I DZWIĘK POKAZU AGENCJA MULIMEDIALNA MARCIN MACHEJ

Zostaw odpowiedź

 

facebook