Podsumowanie konkursu „Pożegnanie lata”

Konkurs „Pożegnanie lata” miał być idealną okazją do pokazania tego, jak różne spojrzenia na temat ma każdy florysta. Niektóre prace oglądaliśmy z zapartym tchem, inne z zastanowieniem, a ostatnie zapewniały, że każdy z nas czuł nadchodzącą jesienną melancholię.  Był to wyjątkowy konkurs, ponieważ mieliśmy okazję współpracować z wyjątkowymi partnerami: szczególne podziękowania należą się Floral Academy i naszemu Jury, a także Kreatywnemu Butikowi One.
Na temat wszystkich prac wypowiedzieli się również eksperci, Piotr Sekunda i Zygmunt Sieradzan:
Poziom prac był bardzo zróżnicowany – od razu widać, że zdjęcia przysyłały osoby z różnych szkół, a także pasjonaci bez wykształcenia florystycznego. Nie ukrywamy, iż wyłonienie zwycięzców okazało się sporym wyzwaniem – nie jest łatwo oceniać pracę na podstawie jednego zdjęcia. Decyzję oparliśmy na własnych kryteriach, które zawsze stosujemy podczas naszych zajęć prowadzonych w ramach Floral Academy. Ocenialiśmy przede wszystkim ogólny efekt wizualny. Zwracaliśmy uwagę na to, jak autor kompozycji traktował rośliny, czy na przykład nie są zgniecione. Równie ważne były sposób połączenia materiału, kierunek ułożenia roślin oraz sposób ekspozycji kompozycji- czy nawiązywał on do tematu zadania konkursowego. Nie ocenialiśmy natomiast jakości samego zdjęcia – stopnia jego obróbki, nasycenia barw, czy balansu bieli – zdajemy sobie sprawę, że nie był to konkurs fotograficzny i ze nie każdy z uczestników ma możliwość posługiwać się profesjonalnym sprzętem fotograficznym.
Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, dzięki Waszej kreatywności i wyjątkowym pomysłom mogliśmy na nowo przenieść się w świat kwiatów. Spośród wszystkich prac Jury postanowiło nagrodzić prace:

1. Beaty Jakubowskej
2. Kaśki Lewandowskiej
3. Magdaleny Jankowskiej
Mamy nadzieję, że nasz projekt podobał się również wszystkim uczestnikom, którzy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników.

Ten konkurs był dla nas wyjątkowy. Czekaliśmy na każdą nadesłaną pracę, a później na decyzję Jury. To kolejny wyjątkowy projekt, który mieliśmy okazję zrealizować dzięki Wam.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w KONKURSIE

Zostaw odpowiedź

 

facebook