Nowa polska książka o florystyce już w księgarniach

 Florystyka w Polsce – zarówno jako zawód, branża i sztuka – ciągle jeszcze nie cieszy się takim powodzeniem i poważaniem jak na zachodzie czy północy Europy. Każdego dnia staramy się więc promować pasję do kwiatów w naszym otoczeniu, a sami poszerzać i pogłębiać swoje umiejętności. I od niedawna w realizacji obu tych celów pomoże nam książka „Świat Florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów”autorstwa Agnieszki Zakrzewskiej, która pod koniec maja pojawiła się na półkach księgarni.

Uczy, promuje, inspiruje

„Świat Florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów” to tytuł pod wieloma względami wyjątkowy na polskim rynku. Za różowo-zieloną okładką z tulipanem w ramce odnajdziemy całe bogactwo informacji, porad, pomysłów i inspiracji, które wprowadzą nas w fascynujący świat florystyki. Coś dla siebie znajdą tu zarówno floryści, zwłaszcza Ci dopiero zaczynający swoją przygodę z zawodem, jak i hobbyści.

Profesjonalistów zainteresują z pewnością rozdziały poświęcone teorii koloru i kompozycji, w których autorka zmierzyła się z takimi zagadnieniami jak koło barw, kontrasty, harmonie, tekstura, dominanta, symetria i asymetria, forma, kształt, grupowanie i wiele innych. Znajdziemy tu również wiele cennych informacji z pograniczna florystyki i fotografii – dowiemy się np. jakie kolory kwiatów najlepiej prezentują się w jakim świetle, lub dlaczego osoby starsze lubią niebieskie kwiaty.

Wielu z nas powyższe zagadnienia studiowało dotychczas w książkach poświęconych architekturze czy dekoracji wnętrz. „Świat Florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów” to zmieni – jako książka napisana przez florystę dla florystów, w której dodatkowo każdy koncept zilustrowany został bogatymi grafikami i zdjęciami kwiatów i ich kompozycji.

Fotografia florystyczna na talerzu

Jest to również pierwsza książka na rynku polskim – i nie tylko – która posiada część poświęconą fotografii florystycznej, czyli skierowaną właśnie do florystów, uczącą nas jak lepiej fotografować (a przez to i promować) nasze prace. Stworzenie tego typu poradnika było możliwe, ponieważ autorka jest z wykształcenia i zawodu zarówno profesjonalnym fotografem, jak i florystą, łączy więc na co dzień w swojej pracy te dwie artystyczne dziedziny. W „Świecie florystyki” dzieli się z nami swoimi unikalnymi doświadczeniami.

  Otwarcie szkoły florystycznej KWITNĄCE HORYZONTY

Florysta-czytelnik rozpieszczony

„Świat florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów” przyciągnie naszą uwagę również  wysoką jakością swojego wydania, dzięki któremu przeglądanie książki jest czystą przyjemnością. Na śnieżnobiałych, kredowych kartkach papieru odnajdziemy ponad 500 przepięknych, kolorowych fotografii. Subtelnie połyskująca okładka i dopracowany, urozmaicony układ graficzny sprawią, iż jako czytelnicy-floryści poczujemy się w pełni rozpieszczeni.

Kompendium Florysty

„Świat florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów” to pod wieloma względami kompendium wiedzy florystycznej. Biorąc książkę do ręki w jednym miejscu mamy do dyspozycji opisy podstawowych narzędzi, materiałów i technik florystycznych, ogromną dawkę wiedzy teoretycznej, a także porady, pomysły i inspiracje. Nie zabrakło również instrukcji „krok-po-kroku” na wykonanie różnego rodzaju kwiatowych dekoracji na różne okazje i pory roku, jak i szczegółowego kursu ich fotografii. I co chyba najważniejsze – całość opisana jest przejrzystym, lekkim, łatwym do zrozumienia językiem  – jest to więc książka, której nie powinno zabraknąć w żadnej polskiej kwiaciarni!

(W sprzedaży od 25.05.2013, wydawnictwo Septem/Grupa Helion, dostępna w Empikach i innych księgarniach oraz na www.septem.pl, cena ok. 59PLN)

 Redakcja

Zostaw odpowiedź

 

facebook