Ławy i ławki ogrodowe – jakie różnice?


Różnice pomiędzy ławami i ławkami ogrodowymi coraz bardziej się zacierają. Popularność wypoczywania na świeżym powietrzu oraz wybierania mebli ogrodowych na działkę albo do przydomowego ogródka wyraźnie wpłynęła na uznanie tych nazw za synonimy. Czym w takim razie różnią się ławki ogrodowe od ław ogrodowych? Które meble do ogrodu sprawdzą się na Twojej działce?

Ławy ogrodowe – co za mebel i czym różni się od ławki do ogrodu?

Łatwo wyobrazić sobie, czym jest ławka ogrodowa lub parkowa. Kiedy jednak trzeba znaleźć odpowiedź na pytanie o to, czym jest ława ogrodowa, skoro nie tym samym, czym ławka do ogrodu, pojawia się problem.

Na czym zatem polega różnica? Mianem ław ogrodowych określa się najczęściej aż trzy rodzaje mebli ogrodowych. Po pierwsze, to ławka ogrodowa dla dzieci, czyli charakterystyczny mebel składający się ze stolika i połączonych z nim dwóch ławek bez oparcia.

Po drugie, ława ogrodowa to rodzaj ławki, tyle że pozbawiony podłokietników albo zarówno podłokietników, jak i oparcia.

Po trzecie, ława to mebel ogrodowy, który przypomina domowy stolik kawowy, ale jest przystosowany do używania na zewnątrz.

Ławki na tarasie drewnianym, jasne meble ogrodowe

Ławka ogrodowa – drewniana czy plastikowa?

Ławka ogrodowa to natomiast wygodny mebel z oparciem i podłokietnikami, który powinien być wykonany z materiału odpornego na zmienne warunki atmosferyczne. Ważne jest, aby doskonale służył od wiosny do jesieni, a potem był łatwy do przechowywania. Do wyboru masz głównie ławki drewniane albo wykonane z drewna i metalu.

Takie modele ławek ogrodowych są praktyczne, wygodne i trwałe. Możesz zdecydować się również na nowoczesne ławki ogrodowe drewniane, które doskonale prezentują się w minimalistycznym ogrodzie albo takim, który sąsiaduje z domem modernistycznym. Podobnie proste formy ławek znajdziesz wśród modeli drewnianych. Jeżeli chcesz jak najlepiej dopasować styl ławki ogrodowej do charakteru ogrodu i architektury domu, koniecznie weź pod uwagę jeszcze kolor ławki.

  Szklana osłonka na doniczkę

Podsumowując, ławki i ławy ogrodowe to praktyczne, efektowne i wygodne meble na działkę albo do zielonej przestrzeni sąsiadującej z Twoim domem. Wybierz meble ogrodowe, które uprzyjemnią czas spędzany na świeżym powietrzu i staną się ważnym elementem aranżacji ogrodu!

Zostaw odpowiedź

 

facebook