Kwiaty o pozytywnych wibracjach dla człowieka.

Zastosowanie kwiatów i w ogóle roślin to tak naprawdę oddzielna dziedzina Feng Shui. Kwiaty przeważnie umieszcza się w tych rejonach domu, gdzie brakuje energii Yang, czyli tam, gdzie panuje najmniejszy ruch lub brak życia.

Najlepiej umieścić kwiaty lub obraz przedstawiający kwia­ty w rejonie drzwi wejściowych lub we Wschodnim rejonie mieszkania odpowiedzialnym za strefę Rodziny. Dzięki temu wzmocnimy ten rejon energetycznie a co za tym idzie harmonię pomiędzy domownikami. Kwiaty w rejonie Południowo-Wschodnich mogą przyczynić się do pomnożenia Bogactwa. Oba kierunki reprezentują żywioł Drzewa, dlatego najlepiej wspomagać je remediami reprezentu­jącymi ten sam typ energetyczny.

Kwiaty powinny być świeże i zdrowe gdyż mają one pobudzać energie w danym miejscu a nie jeszcze dodatkowo jeszcze osłabiać. Kwiaty cięte z dnia nadzień tracą swój dobroczynny wpływ i dlatego muszą być często wymieniane. Można powiedzieć, że chore kwiaty w domu oznaczać mogą słabą kondycje mieszkańców.

Przykłady symboliki i zastosowanie roślin w naszej kulturze.

Żonkile potrafią wypłoszyć niechcianych adoratorów i dlatego ich wizerunek powinien wisieć na wprost drzwi wejściowych lub po prostu przy wejściu. Interesujące jest zachowanie przychodzących mężczyzn. Ci, co przychodzą tylko pozawracać tobie głowę po przekroczeniu progu pokręcą się i wymawiając brakiem czasu uciekają. Ten jedyny, gdy zabawi dłużej i jeszcze przyjdzie parokrotnie może to znaczyć, że jego zainteresowanie jest głębsze. Warto spróbować!

Lawenda oraz Bez swoimi subtelnymi wibracjami wpływają bardzo korzystnie na osoby ze skłonnościami do irytacji oraz nagłych i niewytłumaczalnych smutków. Lawenda bardo korzystnie wpływa na ludzi uczących się poprawiając ich jasność umysłu. Gdy w domu występują konflikty to bukiet świeżych kwiatów (wciąż wymienianych) ustawiony w rejonie Rodziny, czyli we Wschodnim rejonie mieszkania potrafi skutecznie zażegnać awantury. Powieszony również w tym miejscu obraz czy fototapety tych kwiatów przyciągną pozytywną energię do wnętrza domu.

  Honorowi dziadkowie -Pani Anna Seniuk i Pan Janusz Tylman

Frezje bardzo korzystnie wpływają na ludzi, którym brak zapału do pracy. W pokoju dziecka ustawione koło biurka rozbudzą jego zapał do nauki. Możemy posłużyć się również woreczkami wypełnionymi suszonymi kwiatami rozłożonymi w rogach pokoju. Zapach tych kwiatów w biurze wpływa na wydajność pracowników. Tak samo postępowano z suszonymi ziołami rozkładjąc je w woreczkach w końcie mieszkania gdy ktoś chorował.

Melisa hodowana w doniczkach jest również pozytywną rośliną w miejscu pracy. Skłania do większej dbałości o siebie oraz usuwa zmęczenia i złe samopoczucie. Melisa jest wyśmienita na stres. Tu jedna uwaga! W sypialnie nie można jej stosować w nadmiarze gdyż może powodować bezsenność. Jej słodki zapach może rozbudzić naszą chęć do objadania się w nocy.

Adam Gruszka

 

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Zostaw odpowiedź

 

facebook