Kwiatowy Zawrót Głowy – Międzynarodowy pokaz florystyczny 09.11.2010

Kwiatowy Zawrót Głowy – Międzynarodowy pokaz florystyczny 09.11.2010

W listopadzie odbędzie się długo oczekiwany Międzynarodowy Pokaz Florystyczny z udziałem mistrzów florystyki. Obok reprezentantki naszego kraju Marioli Miklaszewskiej, wystąpią Jaap Wisse z Holandii oraz Anna Kardas z Austrii. Floryści zaprezentują między innymi bukiety okolicznościowe, wiązanki ślubne oraz kompozycje bożonarodzeniowe. Pokaz jest adresowany do właścicieli kwiaciarń, florystów, stylistów oraz miłośników kwiatów.
Tematem tegorocznego pokazu będą kompozycje kwiatowe skierowane do dwóch grup konsumenckich. Pierwszą grupę stanowią konsumenci poszukujący kompozycji oryginalnych, niepowtarzalnych i nietuzinkowych, dla których cena nie jest podstawowym kryterium. Drugą grupą będą konsumenci, którzy przywiązują wagę do praktycznych i użytecznych rozwiązań a czynnikiem decydującym o zakupie w ich przypadku pozostaje cena.
Przesłaniem pokazu będzie umiejętne dostosowanie oferty do potrzeb klientów, co ma bezpośrednio wpływać na wzrost sprzedaży. Prezentowane kompozycje będą zróżnicowane pod względem ceny i stylu, z myślą o odmiennych upodobaniach i potrzebach klientów.
W tym roku zgodnie ze światowym nurtem, floryści skupią się również na pozytywnych emocjach, które towarzyszą kwiatom. Nie zabraknie bukietów na specjalne okazje, kompozycji na prezent, zaskakujących aranżacji pod względem formy i dodatków, bukietów służących do nawiązywania i utrzymywania bliskich relacji z ludźmi.
Floryści podkreślą, że to właśnie kwiaty dają poczucie zadowolenia, spokoju i szczęścia i stymulują pozytywny odbiór rzeczywistości. Takie postrzeganie kwiatów jest poparte wynikami badań nad wpływem kwiatów na samopoczucie człowieka, przeprowadzonych na Uniwersytecie Rutgersa, w New Jersey, w Stanach Zjednoczonych.
Organizatorami pokazu są Warszawski Rolno – Spożywczy Rynek Hurtowy SA w Broniszach, Biuro Kwiatowe Holandia oraz firma Victus – Emak, dystrybutor preparatów Chrysal. Scenografię przygotuje partner pokazu – Green Floral Design (Zygmunt Sieradzan& Piotr Sekunda) – firma florystyczna.
W pierwszej części pokazu modelki będą prezentować kompozycje ślubne w sukniach z salonu Tylko Ona. Pokaz będzie składał się z dwóch części. W przerwie będzie można obejrzeć ofertę firmy BellDeco, Fiskars oraz wystawę zwycięskich kompozycji Tomka Kuczyńskiego, zaprezentowanych podczas Mistrzostw florystyki w Wielkiej Brytanii.
MISTRZOWIE FLORYSTYKI:
Mariola Miklaszewska (Polska) w 2001 roku ukończyła 2 letnią szkołę Florystyczną Małgorzaty Niskiej  i  zdobyła tytuł Mistrza Florystyki. Za prace dyplomowe jury międzynarodowe przyznało jej najwyższą punktację. Od 2002 roku występuje w pokazach florystycznych, organizowanych między innymi przez Biuro Kwiatowe Holandia. Bierze udział w programach telewizyjnych i prowadzi  kursy florystyczne. Jest florystyczną Wicemistrzynią Polski 2003. Od 2004 roku jest Międzynarodowym Sędzią Florystycznym  oraz autorką ogólnopolskiego programu nauczania dla zawodu Florysta dla szkół zawodowych, policealnych (zatwierdzonego przez MEN w 2008r). Jest właścicielką eleganckiej kwiaciarni w Jankach oraz Akademii Florystycznej.
Jaap Wisse (Holandia) jest absolwentem Szkoły Florystycznej, gdzie zdobył tytuł Mistrza Florystyki. Jest wykładowcą w Ogrodniczym Centrum Szkoleniowym w holenderskim Zeeland oraz Międzynarodowym Sędzią Florystycznym. Uczestniczy w pokazach oraz warsztatach organizowanych między innymi przez Biuro Kwiatowe Holandia. Wykłada na całym świecie, między innymi w krajach europejskich, Kolumbii, Ekwadorze, Chinach, Rosji, Zimbabwe oraz Kenii. Jest właścicielem kwiaciarni w Heikenszand w Holandii o powierzchni 1,400 m 2 i zatrudnia sześcioosobowy zespół. Jego zdaniem każdy klient powinien coś u niego dla siebie znaleźć. Jaap szuka inspiracji wokół siebie. Twierdzi, że źródła inspiracji są niewyczerpane. Jest zwolennikiem wyraźnych form i unika nadmiernego eksperymentowania w tworzeniu kompozycji. W jego aranżacjach główną rolę odgrywa kolor i przede wszystkim cieple barwy.
Annemie Duchateau (Belgia) jest absolwentką belgijskiej akademii florystycznej. Jest laureatką wielu nagród w konkursach międzynarodowych (Fleurop – Belgium w 2001, Mehuy, Belgium w 1990, 1995, 1998, 2001, Bouquet of 2000 Belgium, Fleurop competition – Belgium, Clement Boeckx trophy 1996 i 1995, Europe Cup Hamburg 1995, World Cup Stockholm 1993). Od 2002 r. jest sędzią międzynarodowym, członkiem zarządu UFB Royal Union of Florists in Belgium oraz prezesem Limburg Section of the Belgian Florists Association. Jest właścicielką kwiaciarni “Floraduchateau”. W prace wkłada całe swoje serce. W sposób wyszukany dobiera kolory, stosując popularne i technicznie zaawansowane rozwiązania. Prowadzi liczne pokazy i warsztaty: w Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Anglii, Rosji, Francji, USA, Słowenii, Romanii. Po raz pierwszy wystąpi w Polsce.

ORGANIZATORZY:

  I Konferencja Ogólnopolska: Hortiterapia - 15 marca 2012 KRAKÓW

 

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Bronisze jest największym i najnowocześniejszym miejscem hurtowego obrotu kwiatami, owocami i warzywami w Europie Środkowo – Wschodniej. Powierzchnia zabudowana zajmuje prawie 40 hektarów. Działalność handlową prowadzi około 450 firm, z tego 1/3 to producenci i dystrybutorzy kwiatów, akcesoriów dekoracyjnych oraz dodatków florystycznych. Dwie hale handlowe z tym asortymentem zajmują ponad 16 tysięcy m 2. Każdego dnia publikowana jest ceduła cenowa owoców, warzyw krajowych i importowanych oraz kwiatów ciętych i doniczkowych. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility) realizowana jest na wielu płaszczyznach, poza działaniami czysto filantropijnymi prowadzone są działania na rzecz interesariuszy zgodnie z ich oczekiwaniami oraz z przyjętymi formami aktywności spółki.
Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem oraz promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Zgodnie ze światowym nurtem organizacja skupia się na pozytywnych emocjach jakie towarzyszą kwiatom. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

VICTUS – EMAK od 1996 roku reprezentuje na polskim rynku holenderską firmę CHRYSAL INTERNATIONAL BV, która produkuje szeroką gamę preparatów do kondycjonowania i przedłużania trwałości kwiatów ciętych. Wprowadzone w latach 50-tych odżywki do kwiatów ciętych spowodowały rewolucję w produkcji i dystrybucji kwiatów. Wieloletnie badania laboratoryjne i doświadczenie przyniosły efekty w postaci coraz lepszych preparatów ukierunkowanych na określone gatunki kwiatów. Celem firmy jest zapewnienie najlepszej pielęgnacji kwiatów na wszystkich etapach dystrybucji.

Green Floral Design zajmuje się profesjonalną sztuką układania kwiatów ciętych i roślin doniczkowych, poprzez grę strategicznie rozmieszczonych detali, propaguje wiedzę zdobytą wieloletnim doświadczeniem pracy z kwiatami. Floryści tej marki sięgnęli po najwyższe europejskie wzorce w dziedzinie florystyki i najnowsze trendy we wzornictwie. Stworzyli własny styl projektowy. Ich aranżacje charakteryzuje nieformalna elegancja i prosta forma bez zbędnych zdobników, ale zawsze z wypracowanym detalem. Odkrywają na nowo klasykę i odtwarzają przy użyciu nowych technik. Twórcami tej marki są: Zygmunt Sieradzan i Piotr Sekunda.
Zygmunt Sieradzan jest dyplomowanym florystą, absolwentem szkół florystycznych w Warszawie. Laureat wielu konkursów, w tym zdobywca tytułu wicemistrza Europy we florystyce w kategorii juniorów. Z pasją stosuje techniki rękodzielnicze. Uznany w kraju jak i za granicą.
Piotr Sekunda jest dyplomowanym florystą – absolwent jednej z warszawskich szkół florystycznych. Inspiruje go przede wszystkim sztuka nowoczesna, architektura i design. Dużą wagę przywiązuje do jakości, używa materiałów naturalnych oraz ultra nowoczesnych nowej generacji.
„…Bogactwo natury i różnorodność kwiatów nieodmiennie nas inspirują, a oprawa i tworzenie pięknych wnętrz, uroczystości stało się naszą misją. Wciąż wędrujemy w poszukiwaniu pomysłów i inspiracji, którymi chcemy sie z wami dzielić…” mówią floryści.
Tomasz Max Kuczyński Już jako dziecko tworzył miniaturowe kompozycje w muszelkach, czy naparstkach. Jest absolwentem Państwowego Liceum Plastycznego w Krakowie oraz Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej w Warszawie. Obecnie studiuje architekturę wnętrz w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Ukończył wiele kursów u czołowych polskich i zagranicznych florystów. W 2005 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów we florystyce a w 2010 r. tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski we florystyce. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów Eurofleurs 2010 w Wielkiej Brytanii. Zdobył tam tytuł II wicemistrza Europy Juniorów. Wygrał także konkurs dla najbardziej innowacyjnego pomysłu na mistrzostwach. W Krakowie prowadzi swoją Agencję Florystyczną. Jest autorem wielu pokazów florystycznych w Polsce. Bierze udział w wystawach, konkursach florystycznych w swoim kraju. Swoją pasją chętnie dzieli się z innymi prowadząc warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów.

materiały prasowe:

 

  Relacja z wystawy florystycznej "Roślinne przeobrażenia" - Warszawa 2008 cz. II

www.victus.pl

Zostaw odpowiedź

 

facebook