Komfortowy dom z efektowną elewacją – zobacz, jak wyjątkowo może wyglądać także w wieczornej odsłonie

Budując swój wymarzony dom, warto dokładnie przeanalizować wszystkie aspekty realizacji i zadbać także o atrakcyjne wykończenie zewnętrzne, podkreślające charakter inwestycji. Dobór odpowiednich materiałów elewacyjnych ma istotne znaczenie w odbiorze wizualnym domu i kreowaniu „pierwszego wrażenia”. Rozwiązaniami cenionymi przez Inwestorów są kompozycje stonowanych kolorów tynku z naturalnymi okładzinami, które dodają nowoczesnego wyrazu i zapewniają harmonijną integrację budynku z krajobrazem. W zakresie wykończenia elewacji istotna jest także kompozycja zewnętrznego oświetlenia, które wieczorem wprowadzi klimatyczną aurę oraz pozwoli zaakcentować architektoniczne detale, czy wybrane strefy budynku.

W poszukiwaniu najlepszych projektów domów, warto zwrócić uwagę na kolekcję pracowni ARCHON+, która oferuje wiele rozwiązań architektonicznych, dopasowanych do różnorodnych potrzeb i preferencji przyszłych mieszkańców. To gotowe projekty domów o zróżnicowanych metrażach, układach funkcjonalnych i stylistyce wykończenia, co pozwala na znalezienie idealnego rozwiązania dla każdego. Prezentowane wraz z projektami wizualizacje elewacji pozwalają przyszłym właścicielom wyobrazić sobie, jak ich dom może się prezentować, a także stanowią dla nich źródło pomysłów i inspiracji. Wizualizacje domów w wieczornych odsłonach oddają klimat, jaki wprowadza starannie zaplanowane oświetlenie zewnętrzne. Pokazują, w jaki sposób odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych może nie tylko akcentować architektoniczne detale i piękno elewacji, ale także tworzyć przytulną atmosferę. Dzięki wizualizacjom przyszli właściciele domu mogą z łatwością wyobrazić sobie wieczorną odsłonę ich inwestycji. W ten sposób, pomocne w procesie wyboru domu marzeń wizualizacje, otwierają przed przyszłymi właścicielami również interesujące perspektywy aranżacyjne.

Zobacz wybrane projekty domów ARCHON+ i odkryj ich funkcjonalne oraz estetyczne atuty.

Dom w przebiśniegach 11 (G2)”

Oświetlenie zewnętrzne doskonale eksponuje urok oraz detale architektoniczne tego wyjątkowego domu z poddaszem użytkowym i efektowną tarasową pergolą. “Dom w przebiśniegach 11 (G2)” to harmonia nowoczesnego stylu i elegancji, wzbogacona przez dużych rozmiarów przeszklenia. Dodają one bryle charakteru i umożliwiają znakomite doświetlenie wnętrza światłem słonecznym. Starannie dobrane i umiejętnie rozmieszczone na elewacji kinkiety pięknie podkreślają architektoniczne detale. We wnętrzu można dostrzec reprezentacyjną jadalnię z rodzinnym stołem, nad którym zawieszone są nowoczesne lampy. Miękkie światło tworzy klimatyczną atmosferę, idealną do rodzinnych spotkań i długich rozmów. Aranżując wnętrze swojego wymarzonego domu, warto zadbać o harmonijną kompozycję oświetlenia, łącząc lampy sufitowe z punktowymi źródłami światła, aby osiągnąć optymalny efekt. W prezentowanym domu uwagę skupia dekoracyjna lampa nad dwukondygnacyjnym salonem, która jest imponującą dekoracją całego wnętrza.

  WEEKEND Z RÓŻĄ CZERWONĄ

Układ funkcjonalny domu w ramach powierzchni użytkowej ok. 150 m2 obejmuje: salon, jadalnię, kuchnię ze spiżarnią, komfortowy apartament, trzy sypialnie, dwie łazienki, dodatkowo strych o pow. ok. 15 m2, kotłownię o pow. ok. 8 m2 oraz dwustanowiskowy garaż o pow. ok. 37 m2.

Dom w malinówkach 14”

To idealne połączenie komfortu użytkowania z prostymi i ekonomicznymi w realizacji rozwiązaniami konstrukcyjnymi, a dzięki pięknej kompozycji wykończenia dom urzeka swym wyglądem już od pierwszego spojrzenia. Elewacja tego domu prezentuje się nowocześnie, a gdy zapada zmrok, oświetlenie zewnętrzne doda bryle dodatkowego blasku. Wejściowy podcień został podkreślony naturalnym drewnem, które dodatkowo eksponuje zamontowany na elewacji kinkiet. Ten sam klimat można odnaleźć na narożnym tarasie. Symetrycznie rozmieszczone kinkiety po obu stronach tarasowego przeszklenia na elewacji ogrodowej, wieczorami rozświetlają strefę, przekształcając ogród w magiczną enklawę, sprzyjającą relaksowi. Kontrastująca paleta barw elewacji, łącząca jasne tony z grafitem, doskonale komponuje się z elementami drewnianymi, tworząc spójną i efektowną całość.

Układ funkcjonalny domu w ramach powierzchni użytkowej ok. 128 m2 obejmuje: salon, jadalnię, kuchnię ze spiżarnią, gabinet na parterze, trzy sypialnie, dwie łazienki, garderobę, dodatkowo kotłownię o pow. ok. 4m2.

Dom w renklodach 15 (G2E) OZE”

Komfortowy dom parterowy z dwustanowiskowym garażem, którego bryła w wieczornej odsłonie prezentuje się zjawiskowo i pozwala dostrzec przemianę, jaką dom może przejść w zależności od oświetlenia panującego w różnych porach dnia. Elementy, które w świetle dziennym mogą wyglądać typowo, wieczorem stają się piękną ozdobą budynku.

Jednym z takich charakterystycznych miejsc w tym projekcie jest podcień tarasowy, który oświetlony ciepłym światłem, staje się miejscem pełnym klimatu, a zaaranżowana w tej strefie letnia jadalnia sprzyja rodzinnym spotkaniom. Taras jest wygodnie dostępny zarówno z salonu, jak i sypialni głównej. Imponujący efekt uzyskano na elewacji frontowej, gdzie wejście do budynku osłania funkcjonalny podcień, zaakcentowany naturalnym drewnem, którego urok podkreśla oświetlenie. Wnętrze domu w nowoczesnej aranżacji łączy w sobie elegancję z funkcjonalnością, tworząc przestrzeń idealnie dopasowaną do potrzeb współczesnej rodziny. Kluczową rolę w kreowaniu domowej atmosfery odgrywa przemyślana aranżacja oświetlenia.

  Kwiatomania Ani

Układ funkcjonalny domu w ramach powierzchni użytkowej ok. 121 m2 obejmuje: salon, jadalnię, kuchnię ze spiżarnią, trzy sypialnie, dwie łazienki, garderobę, dodatkowo kotłownię o pow. ok. 8m2 i dwustanowiskowy garaż o pow. ok. 36 m2.

Szczegółowe informacje o zaprezentowanych projektach domów dostępne są na https://www.archon.pl/projekty-domow-jednorodzinnych-pc4509

Zostaw odpowiedź

 

facebook