Jaka powinna być temperatura wody?

Ciepła czy zimna – oto jest pytanie
 
Na temat temperatury wody zawsze panowała zagorzała dyskusja. Rozważmy wszystkie opcje, zaczynając od lodowatej wody, a kończąc na zagotowanej. Co jest prawdziwe a co fałszywe?

Teorie na temat temperatury wody:
 
1. Lodowata: łodygi mogą być zablokowane przez bąbelki powietrza, a lodowata woda rozkłada je i otwiera system wiązek przewodzących na pobór wody.
Prawda – można używać lodowatej wody!

2. Zimna woda z kranu: łatwe, proste i zawsze dostępne rozwiązanie, najlepiej w połączeniu z odżywką, co sprawia, że ochładzanie i podgrzewanie wody jest niepotrzebne
Prawda – najlepszy i najprostszy sposób!

3. Woda letnia: woda z kranu powinna być letnia, aby rozkładać odżywkę w formie proszku. W innym wypadku nierozpuszczony proszek osadzi się na dnie wazonu.
Fałsz – używanie letniej wody nie jest konieczne!
W przypadku odżywki bez formuły Clear z wody wytrącają się wapienne osady. Odżywki z formułą Clear nie wytwarzają osadów i rozpuszczają się dobrze w wodzie z kranu.

4. Przegotowana woda: jeśli woda jest przegotowana, a potem schłodzona to zawiera mniej powietrza, które blokuje system wiązek przewodzących
Prawda – ale odżywka do kwiatów ciętych rozwiązuje ten problem, więc nie ma konieczności używania zagotowanej wody.

Co zatem powinno się robić?

W firmie Chrysal pielęgnujemy kwiaty w możliwie najprostszy sposób. Przez 50 lat badań i testów doszliśmy do wniosku, że sama woda z kranu nie jest wystarczająca, co potwierdzają tak- że nasi klienci. Dlatego wszyscy miłośnicy kwiatów w naszej firmie rozpieszczają je różnego rodzaju środkami, aby mogły się rozwijać tak jak w środowisku naturalnym. Wiele testów zostało przeprowadzonych w laboratoriach Chrysal. Ich rezultatem jest rozwój i łatwiejsza pielęgnacja kwiatów na wszystkich etapach dystrybucji.

Nasza prosta rada oparta na licznych testach:
– Używaj świeżej wody w temperaturze w jakiej leci z kranu, nie podgrzewanej.
– Nie zapominaj o stosowaniu odżywki, tylko dzięki niej osią- gniesz upragniony efekt.
– Używaj czystego wazonu.
– Podcinaj łodygi o ok. 5-10 cm
– Używaj odpowiedniej iliści odżywki.

Zawsze działa!

materiały prasowe:

www.victus.pl

  Po prostu ... KWIATY...

Zostaw odpowiedź

 

facebook