I Mistrzostwa Florystyczne Małopolski w Galerii Krakowskiej

„Kwiaty są pięknymi słowami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha” – tymi słowami kilkaset lat temu, jeden z najwybitniejszych poetów, Johann Wolfgang von Goethe określił te wyjątkowe rośliny. Pragnąc docenić ich ogromną wartość Galeria Krakowska wspólnie ze Stowarzyszeniem Florystów Polskich już w najbliższy piątek 30 sierpnia 2013r., w godz. 11.00-18.30 zaprasza na I Mistrzostwa Florystyczne Małopolski. Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać przez cały weekend.

Różnorodność kompozycji, nowoczesne i tradycyjne aranżacje florystów, odpowiednio dobrane kwiaty i kolory z pewnością zaciekawią oraz zainspirują nie jednego widza podczas organizowanych po raz pierwszy Mistrzostw Florystycznych Małopolski. W takcie zawodów będzie można zapoznać się z bogatym materiałem roślinnym, dużymi umiejętnościami, a przede wszystkim doświadczeniem i profesjonalizmem specjalistów.

W najbliższy piątek 30 sierpnia 2013 r., w godzinach 11.00 – 18.30 najlepsi małopolscy floryści spotkają się w Hali Grodzkiej (poziom -1 Galerii Krakowskiej), gdzie rywalizować będą ze sobą w ramach I Mistrzostw Florystycznych Małopolski. Kandydaci do tytułu zmagać będą się w trzech etapach, w których zadaniem będzie stworzenie unikalnego dzieła, na zadany przez Jury temat. Motywem przewodnim  pierwszego etapu konkursu będzie – bukiet ślubny, drugiego – instalacja w temacie Awangardy Krakowskiej, natomiast zadanie trzeciego etapu pozostaje pilnie strzeżoną tajemnicą jurorów i zostanie ujawnione uczestnikom na 15 minut przed rozpoczęciem trzeciej tury. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie emocji związanych z konkursem oraz ducha zdrowej, artystycznej rywalizacji wśród uczestników.

Harmonogram Mistrzostw:
30 VIII
godz. 11:00 – 12:00
I etap Mistrzostw – kategoria: bukiet ślubny/ozdoba ślubna,
godz. 12.30 – 15:00
II etap Mistrzostw – kategoria: duża forma pod tytułem „Awangarda Krakowska",
godz. 15:30 – 16:30
III etap Mistrzostw – kategoria: praca niespodzianka
18:15
Ogłoszenie wyników Mistrzostw oraz przyznanie nagrody publiczności
31 VIII – 1 IX
Wystawa prac konkursowych

Więcej informacji udziela:
Ryszard Wysokiński – Dyrektor Centrum Galerii Krakowskiej, ECE Projektmanagement Polska, tel.: +48 12 428 99 00, e-mail: ryszard.wysokinski@ece.com

  WARSZTATY FLORYSTYCZNE 28 luty 2014 Poznań

Zostaw odpowiedź

 

facebook