I Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionów w Warszawie

12 lipca odbyły się I Mistrzostwa Florystyczne Regionu Mazowieckiego organizowane przez Stowarzyszenie Florystów Polskich. Konkurs miał miejsce w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego przy Alejach Ujazdowskich podczas XI Festiwalu Róż. O tytuł Mistrza Regionu Mazowieckiego walczyło 5 florystów w kategorii seniorów: Natalia Biłusiak, Eliza Kamińska, Ewa Nowicka, Katarzyna Skrzypulec i Izabela Sypień oraz jeden uczestnik, który startował w kategorii juniorów – Dominik Wrzosek.

Uczestnicy mieli do wykonania 3 prace: Instalacje o temacie „Preludia wyobraźni”, wiązankę ślubną oraz bukiet wiązany w ręku.

Jury w składzie Mariola Miklaszewska, Anna Nizińska, Robert Miłkowski oraz  Monika Kudłacz wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Regionu Mazowieckiego zdobyła Katarzyna Skrzypulec, drugie miejsce z tytułem I wicemistrza otrzymała Izabela Sypień, trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza otrzymała Eliza Kamińska. Mistrzem w kategorii juniorów został Dominik Wrzosek. Za sugestią organizacji FLORINT Dominikowi Wrzoskowi jako jedynemu juniorowi zostały postawione pułapy punktowe: od 80 do 100 % punktów przyznawano tytuł Mistrza. Dominik zdobył 83,58%,  był oceniany tak samo jak seniorzy.

Przepiękne prace, które powstały podczas Mistrzostw można było podziwiać 13 i 14 lipca podczas Festiwalu Róż. Wystawa cieszyła się dużą popularnością wśród zwiedzających. Oryginalne formy prac i niecodzienny materiał w nich zastosowany sprawiał, że nikt nie przechodził obok stoisk obojętnie.