HIACYNTY NA TOPIE!!!

Hiacynty cięte i doniczkowe najmodniejszymi kwiatami nadchodzącej wiosny.

Hiacynty roztaczają wokół siebie piękną woń, są symbolem wiosny i mają bogatą kolorystykę. Występują w bieli, różu, fiolecie, w odcieniach pomarańczowego i żółtego. Idealnie pasują do nowoczesnych oraz klasycznych wnętrz. Pobudzają zmysły i wnoszą świeżość, dlatego w nadchodzącym sezonie znalazły silną pozycję w bukietach i kompozycjach oraz jako rośliny doniczkowe do biur i mieszkań.

Dzięki bogatej kolorystyce hiacyntów, można zmienić charakter i wystrój wnętrz. Pastelowe odcienie tych kwiatów połączone z dodatkami utrzymanymi w tej samej tonacji nadadzą pomieszczeniom subtelną i romantyczną atmosferę. Hiacynty w zdecydowanych kolorach połączone z żywymi pod względem koloru elementami dekoracyjnymi, takim jak: poduszki, zasłony sprawią, że pomieszczenie będzie radosne. Tradycyjne naczynia i osłonki sprawią, że rośliny te będą idealnie współgrać z wystrojem klasycznego wnętrza. Hiacynty z obmytą cebulą i korzeniami umieszczone w szklanych naczyniach będą pasować do nowoczesnych stylizacji. Osobom sięgającym po modne rozwiązania proponowane są również metalowe osłonki, czy plastikowe o geometrycznych kształtach doniczki.

Na wiosnę można z czystym sumieniem wystawić hiacynty na balkon oraz patio lub zasadzić bezpośrednio w ogródku. W niskich temperaturach jakie panują na zewnątrz, będą dłużej kwitły, gwarantując maksimum przyjemności.

Hiacynty wielokwiatowe składają się przeważnie od 4 do 7 mniejszych bulw. Każda bulwa wytwarza łodygę i kwiaty. Główki kwiatów nie są duże, ale razem tworzą bajeczny, kwitnący kwiat. Hiacynty kwitną w temperaturze 16 do 20°C średnio przez 21 dni. Okres ten może zostać skrócony, przy wyższej temperaturze. Należy utrzymywać bryłę korzeniową umiarkowanie wilgotną, niestosując dodatkowego nawożenia.

Hitem nadchodzącej wiosny są aranżacje z hiacyntem ciętym. Floryści proponują umieszczanie kolorowych hiacyntów w kieliszkach lub szklaneczkach, którymi zdobią stoły czy recepcje. Tworzą niezwykle okazale pachnące bukiety, które urzekają swym pięknem. Podkreślają jednak, że największe pole do popisu daje Wielkanoc. W naczyniu w kształcie jaja proponują umieszczenie pachnących hiacyntów, eleganckich storczyków, mikołajków oraz pędów dziurawca. Sięgają po charakterystyczne świąteczne ozdoby, które w połączeniu z hiacyntami, tworzą ciekawe zestawienia.

  Dekorujemy stół na święta wielkanocne

Przy zakupie bukietów z hiacyntów ciętych należy dodać do wody specjalną odżywkę do ciętych kwiatów cebulowych. Hiacynty należy ustawiać z dala od przeciągów i owoców, ponieważ skraca to ich trwałość. Hiacynty są dostępne od listopada do kwietnia.

materiały prasowe:

materiały prasowe:

Zostaw odpowiedź

 

facebook