Hiacynt okrzyknięty najmodniejszą rośliną grudnia

Radosny hiacynt pozwala pokonać zimową chandrę

Delikatny powiew wiosennej radości w środku zimy – te słowa najlepiej oddają charakter hiacynta. Podczas długich, ponurych dni ten wyjątkowy kwiat podnosi na duchu i wprowadza przyjemny nastrój. Jego żywe kolory pomagają odsunąć na bok wszelkie troski i zmartwienia, czyniąc go idealnym kandydatem na grudniową roślinę miesiąca.

Hiacynt stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Jest idealną rośliną zarówno w sezonie zimowym jak i w wiosennym. Dzięki bogatej kolorystyce ma szerokie zastosowanie. Hiacynt jest dostępny w niebieskim, fioletowym, czerwonym, różowym, żółtym, pomarańczowym i białym kolorze, dlatego pasuje do wnętrz utrzymanych w różnych stylach. Dodając kilka charakterystycznych dla świąt elementów dekoracyjnych takich jak: bombki, sople, laski cynamonu i wanilii, czy ozdoby z filcu, można stworzyć oryginalną zimową kompozycję. Hiacynt jest ciekawą alternatywą dla osób, uciekających od tradycyjnych rozwiązań

i lubiących zaskakiwać swoich gości. Badania wykazały, że w towarzystwie tej żywiołowej rośliny ??czujemy się bardziej komfortowo i przyjemnie. Stawiając hiacynta w widocznym miejscu sprawimy, że jego aura się rozprzestrzeni, rozweseli otoczenie oraz przebywających w nim ludzi.

Hiacynt jest ozdobną rośliną cebulową, pierwotnie uprawianą w basenie Morza Śródziemnego, a później we Francji. Jego nazwa pochodzi od mitycznej postaci Hiacynta, pięknego syna spartańskiego króla Amyklasa. Legenda głosi, że bóg słońca Apollo kochał Hiacynta za jego piękno i uwielbiał z nim rzucać dyskiem. Jednak pewnego dnia, bóg wiatru Zefir z zazdrości skierował dysk w stronę Hiacynta, śmiertelnie go raniąc. Z krwi, która wypłynęła z głowy Hiacynta wyrósł piękny kwiat, któremu Apollo nadał imię swojego przyjaciela. Do dziś piękno hiacynta przyciąga wielu wielbicieli. Dlatego też kupując roślinę do domu, stajemy się dumnymi właścicielami wabika przypominającego mitycznego bohatera, uwodzącego swoim wyglądem i zapachem.

Hiacynt nie należy do zbyt wymagających roślin. Dobrze czuje się w każdym pomieszczeniu i należy go jedynie regularnie podlewać (odżywki nie są konieczne). W zamian odpłaca się przepięknym kwiatostanem pełnym kwiatów.

  Lilia - Kompozycje krok po kroku

Hiacynt został mianowany rośliną grudnia 2011 roku.

Jest to inicjatywa Biura Kwiatowego Holandia, które na każdy miesiąc, we współpracy z przedstawicielami holenderskiego sektora kwiatowego, wybiera popularną wśród konsumentów lub mniej znaną, ale równie atrakcyjną roślinę.

***

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz holenderskiego sektora ogrodniczego. Poprzez działania promocyjne, pokazuje konsumentom jak wyjątkowe są kwiaty i rośliny, jaką kryją w sobie moc oraz pomaga im tego doświadczyć. Jej głównym zadaniem jest zwiększanie popytu na kwiaty cięty oraz rośliny doniczkowe zarówno w kraju jak i za granicą.

Zostaw odpowiedź

 

facebook