„Gwiazdy pełne uroku” – Home Sweet Christmas Home, czyli święta w towarzystwie pełnych uroku poinsecji

Te urokliwe rośliny, uznawane za jeden z symboli świąt, doskonale prezentują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, do których wnoszą prawdziwie świąteczną atmosferę: pełną kolorów, świeżości i radości.

„Gwiazdy pełne uroku” to hasło tegorocznej kampanii Stars for Europe. Odzwierciedla ono główną zaletę poinsecji, jaką jest tworzenie świątecznej atmosfery, i to już od adwentu. Pięknie i pomysłowo ułożone sprawiają, że wnętrza zaczynają tętnić życiem a dzieci z zapartym tchem wypatrują pierwszej gwiazdki na niebie. Dzięki szerokiej gamie kolorów i rozmiarów mogą sprostać każdemu stylowi i gustowi. W jakimkolwiek wydaniu, zarówno nowoczesnym jak i tradycyjnym, sprawiają, że Boże Narodzenie jest wypełnione radością.

Klasyka w nowym wydaniu

Klasyczne, świąteczne dekoracje w zielonoczerwonej tonacji można zaaranżować w bardzo oryginalny sposób. Ciekawy efekt uzyskamy układając doniczki z gwiazdami na kształt choinki. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnego świerku lub jodły i nie wymaga dodatkowych dekoracji. Do przygotowania tej kompozycji wykorzystano stojak na kwiaty w kształcie piramidy. Dzięki kolorowym przylistkom gwiazdy betlejemskiej można stworzyć choinkę w dowolnej tonacji. Pielęgnacja aranżacji jest równie łatwa, jak jej przygotowanie. Wystarczy ją regularnie podlewać, a rośliny będą cieszyły swoim wyglądem jeszcze przez długi czas po świętach.

Gwiazdy betlejemskie można wykorzystać do ożywienia kalendarza adwentowego. Do zrobienia takiej dekoracji potrzebna jest duża rama na zdjęcie. W miejsce szyby, za pomocą samoprzylepnych haczyków lub wstążki, należy przymocować materiałowe torebki (własnoręcznie wykonane lub gotowe) i włożyć do nich małe, różnokolorowe poinsecje, drobne dodatki oraz słodycze. Tło Informacja prasowa dekoracji można pomalować farbą tablicową lub przykleić tablicę kredową w rolce, co umożliwi pisanie po niej kredą lub markerem (np. daty, życzenia, liczbę dni do Gwiazdki). Ta dekoracja idealnie pasuje do salonu, a do jej przygotowania można zaangażować najmłodszych.

  Projektowanie ogrodu - jak się za to zabrać?

Gwiazdy dla gwiazd”: dekoracje krzesła z poinsecjami

Dla podkreślenia świątecznego charakteru uroczystości oprócz eleganckiego nakrycia stołu warto zadbać o dekorację krzeseł. Tutaj miniaturowe poinsecje otulono mchem, a następnie włożono do metalowych rożków florystycznych, które solidnie przymocowano do oparcia drutem dekoracyjnym. Gwiazdy można dodatkowo przystroić wstążkami oraz świątecznymi ozdobami. Wskazówka: winietki można dowolnie przygotować w zależności od upodobań.

„Słodkie święta”: nowoczesny, świąteczny stół z wazonami pełnymi cukierków

Kolorowe bukiety poinsecji będą szczególnie kusić swoim wyglądem, jeśli zostaną umieszczone w osłonce wypełnionej słodyczami. Do tej aranżacji potrzebne są dwa szklane wazony o tym samym kształcie, ale o różnych rozmiarach. Mniejszy wazon włożono do większego, a wolną przestrzeń między nimi wypełniono cukierkami. Ta słodka kompozycja uraduje każdego łasucha.

Nowoczesne święta: stylowe formy i kontrastujące kolory

Oryginalne, stylowe dekoracje pasują do jasnych, otwartych przestrzeni. Zaskakujący efekt można uzyskać łącząc ze sobą kontrastujące kolory. Tradycyjną choinkę można zastąpić innymi dekoracjami, którym nada się kształt choinki. W tym przypadku wykorzystano kremowe poinsecje, rodzinne zdjęcia i dekoracyjne gwiazdki. Do czarnej, pilśniowej płyty z marketu budowlanego przymocowano deski, pełniące funkcję półek. Na górze „choinki” oraz na jej dole – na paterze, imitującej pień drzewa, umieszczono gałązki jodły. Niezależnie od tego, czy Informacja prasowa choinka jest oparta o ścianę, czy dzieli pokój, zabiera mało miejsca, nie wymaga opieki i – co najważniejsze – zachwyca swoim wyglądem.

„Przy świetle gwiazd”

Innym pomysłem na świąteczną dekorację jest wykorzystanie starych szkieletów abażurów. Te oryginalne konstrukcje zostały udekorowane ciętą poinsecją, gałązkami jodły oraz świątecznymi ozdobami. Aranżację można zamienić w tradycyjną, wiszącą lampę, jeśli doda się do niej żarówki ledowe, które nie nagrzewają się i są bezpieczne dla liści. Cięte poinsecje umieszczono w probówkach wypełnionych wodą i przymocowano ozdobnym drutem.

  Zaproszenia ślubne - zwyczaje

Kolorowe poinsecje doniczkowe mogą zdobić lampy stołowe o różnych kształtach i wzorach. Różnorodne kombinacje kolorystyczne roślin sprawiają, że można stworzyć idealną kompozycję do każdego wnętrza i sprostać oczekiwaniom miłośników różnych stylów.

Stars for Europe

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w gronie rodziny i przyjaciół, kiedy nie może zabraknąć poinsecji, czyli gwiazd betlejemskich.

Zostaw odpowiedź

 

facebook