Forum

Zaloguj się, aby móc komentować, dodawać wpisy i zakładać tematy.

Przyjmę krytykę na klatę 😉

Eh, no wreszcie się zebrałam.
Krytykę przyjmę z pocałowaniem ręki, bo zrobiłam kurs podstawowy, plany związane z florystyką mam i stopniowo je realizuję, tylko na razie dłubię sama i na czuja. Kurs podstawowy tylko rozbuchał moją wenę, tylko na razie realizuję ją własnym sumptem i nie wiem, czy dobrze. Poza tym, jak się człowiek najeździ na pokazy, to o matko! Same pomysły w głowie kiełkują, i znowu nie wiem, czy realizacja dobra.

Na dziś wrzucam bukiet zrobiony dla znajomych z okazji ich ślubu. Więcej zdjęć tu ( z różnych perspektyw):https://www.facebook.com/media/set/?set=a.204511989714488.1073741831.103240836508271&type=1 Nie wiem, czy nie powinien być bardziej kopułkowaty i nie podoba mi się rozmieszczenie róż (brakowało mi dosłownie jednej róży gałązkowej kremowej...), no ale im bardziej na niego patrzę, tym mniej mi się podoba z technicznego punktu widzenia. Rąbnęłam też rośliny z różnych ekosystemów, bo mi się zestawienie kolorystyczne podobało i grało, ale też nie wiem czy to dobrze.


Zrobił natomiast na ślubie piorunujące wrażenie, bo nie wygląda jak zwykły bukiet okolicznościowy.

Na blogu (link w podpisie) mam trochę swoich prac, wszystkie to próby i wprawki dla siebie plus walka i nauka robienia dobrych zdjęć, więc jak ktoś z fachowców chciałby zajrzeć i wytknąć błędy to też sie polecam :pomidor:

We wrześniu robię dwa śluby dla koleżanek, to też wrzucę co nieco na żer :-), a potem niedługo nastąpi Wielki Wybuch 😉 i kilka miesięcy przerwy na Małego Oseska, co mnie florystycznie znów przystopuje, a potem mam nadzieję ruszyć wreszcie z kopyta.

Rosea, bardzo fajnie Ci to wyszło :smileyflower: jedyne co bym zmieniła to tak jak pisałaś bardziej kopułkowaty kształt. Ja lubie harmonie w bukietach może dlatego 😉
Na bloga zajrzałam, zapisałam sobie adres w zakładkach i będe zaglądać co jakiś czas :smileyflower: Bukiet z lewkonią, lobelią śliczny :wub: nic w nim bym nie zmieniała. A ten stół z deską a na niej kompozycja to Twoje dzieło? Super pomysł... bardzo lubie takie klimaty, prosto i orginalnie.
Wogóle mamy wiele wspólnego... ja też ze spacerów wracam z bukietem 😀 ostatnio u mnie gości nawłoć, uwielbiam ją, chociaż niektórzy jak to widzą to twierdzą że to chwast i po co mi to haha 😯 :takaemotka: a do słoneczników teraz jak znalazł! :smileyflower: Normalnie czasem czuje się jak jakiś alien :torba: ide z "chwastami" przez moją miejscowość , ludzie na mnie dziwnie patrzą 😯 nogi pogryzione przez mrówki, podrapane, bo przecież trzeba włazić po te "chwasty" w chaszcze :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka:

ja lubie misz-masze i ten bukiet mi się podoba :thumbupleft: nie wiem tylko czy to przekłamanie zdjęcia czy tak było "w realu", ale osobiście bym te większe/bardziej rozwinięte róże bliżej lub w sam środek dała; ciekawy efekt wg mnie dała molucella - jedna w tą, a druga w tamtą - :upup:

Drugie zdjęcie przedstawia bukiet w sumie idealny, ale na tym zdjęciu pierwszym, czyli od góry - coś mi nie gra - brak grupowania?

Bo pierwsze to jest z jednej strony zdjęcie, a drugie "od tyłu". Tył mi wyszedł jednym słowem, zakałapućkałam się z przodem. A nawet sobie notatki wyciągnęłam z tym grupowaniem...
Wielkość i stopień rozkwitnięcia róż jest na zdjęciach mniej więcej taki, jak w rzeczywistości. Czyli na to też muszę uważać.

Dzięki!
Będę ćwiczyć 🙂 O! Aż się nauczę :bangin:
Dziś wzięłam na warsztat układ formalno-linearny, obcy mi ideowo, oczywiście z książką A. Nizińskiej w łapku. Tak się upociłam, że fotki jutro zrobię. Dla równowagi psychicznej machnęłam jeszcze takie coś w stylu eco-fru-fru 😉 (czyli bardziej moim), bo mi wrzosów zostało.

@Janka - podobną dechę na stole widziałam gdzieś na Pintereście, ale tamta decha była bardziej wygładzona. Ja lubię dekoracje surowe, rustykalne, to wygrzebałam z podwórka taką złachaną, wyszorowałam, podbiłam celofanem i już.

dla mnie nie szkolunej ....SUPER.... :smileyflower:

Jak dla mnie super :smileyflower: ale...
na pierwszym zdjęciu róża ta bardziej wysunieta mogłaby być mniejsza i brakuje przeniesienia chociaż odrobiny hortensji 😀 a tak to bardzo mi się podoba :smokingjoint:

Dziękuję :buzki:

Mnie się podoba! Ale cudne kolorki:)

Lubie To! 😉

facebook