Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Polska Szkoła Florystyczna w Poznaniu

Mam takie pytanko do osób spoza Poznania. Jak przyjeżdzałyście na kurs, to gdzie nocowałyście? Chodzi mi o jak najtańszy nocleg np. akademik 😉 Rozważam, żeby jechać na kurs, ale nie wiem, czy mnie stać finansowo 😥 Nie dość, że kurs 1.600 zł + dojazdy pkp + nocleg + obiady na mieście. Cała impreza kosztowałaby mnie najtaniaj 2.500 tys, albo i lepiej. Ile Was mniej więcej kosztowała całość?

Just już Ci odpowiadam,bo ja jestem spoza Poznania.
Dojeżdżałam pociągiem z Katowic, więc bilet w jedną stronę ok. 53zł /bez zniżki/ teraz "odkryłam" Pks-y i są tańsze, bo podobno 40 zł, ale jeszcze nie jechałam i nie byłam w kasie, więc nie wiem jak jest na 100%.
Noclegi - 30zł / dobę w akademiku "Danuśka" w pokoju 3os. Zaznaczyłam, że zgadzam się na współlokatorkę pod warunkiem, że też będzie na kurs do PSF. Pani jednak mi dała pok. 3os bez towarzyszki, ale później dołączyła do mnie dziewczyna z kursu, bo ich pokój okazał się ruiną (2os. za 40zł ) Cóż, warunki jak to w akademikach, bez rewelacji pomimo tego, że były wakacje, już jacyś studenci byli i jedna łazienka na 4 pokoje, przez co były zgrzyty z mało sympatycznymi chłopakami, którzy mieli pretensje, że nie mogą wejść do łazienki, bo my się zamykałyśmy, a oni nie !! haaha no miło nie było. W pokoju jest lodówka, czajnik bezprzewodowy tylko w pokojach droższych. Teraz dzwoniłam i pani mi pow. prawie 60zł za nocleg, ale jest jeszcze rok szkolny. Myślę, że w wakacje jest szansa.
Wyżywienie : no tu już zależy od Ciebie. Szkoła załatwia catering i w przerwie obiadowej dostarczane są obiadki. W tamtym roku kosztowały 12zł (zupa + drugie danie) co do smaczności zdania są podzielone. Mi generalnie smakowały, choć zdarzały się mocno przesolone.
Teraz jeszcze dochodzi transport po Poznaniu. I tak. My z akademika chodziłyśmy piechotką ok. 40min. spacerkiem. W grupie zawsze gadałyśmy sobie i szybko droga mijała. Bilety na komunikację miejską kosztowały 2zł z groszami (nie pamiętam czyt 2.10, czy 40 )
Oczywiście możesz załatwić sobie noclegi bardzo blisko szkoły, wszystkie sobie bardzo chwaliły, tylko jest różnica w cenie. Dzwoniłam do p.Małgosi i noclegi ma po 50 i 60zł.

Dziewczyny w kwestii biletów pkp jest pula tanich biletów kosztują mniej ale trzeba je kupić z wyprzedzeniem, musicie się o nie dowiedzieć w informacji na dworcu lub w biurze obsługi klienta i nie dać się zbyć miłym paniom :mrgreen:

Martello bardzo Ci dziękuję za informację. Teraz będzie mi łatwiej wyliczyć sobie ile to wszystko będzie kosztowało. ogólnie tanio nie jest ;( W psf nie można płacić w ratach za kurs??

Atomówka.. ja miłych wspomnień z mojej wizyty w centrum informacji na dworcu pkp to nie mam... Pierwszy raz w życiu byłam w Poznaniu, a pani z informacji miała chyba takie samo pojęcie jak ja, czyli żadne :O

just, najlepiej będzie jak zadzwonisz i się zapytasz. 2 raty są napewno. Pierwszą wpłacasz przy zapisie, a drugą na miesiąc przed kursem. Ale jak się okazało całkiem niedawno , to tylko hmm fikcja? bo wcale nie przestrzegają tych zaliczek, więc pewnie by się zgodzili na więcej rat. Jak jesteś bezrobotna, to do PSF wysyłają z urzedów pracy. Powodzenia! 😉
aha. Nie wiem jakie ceny za kursy podst. i zaaw. ma p. Kasia Greta Szymkowiak, ale wiem, że też prowadzi i też w okolicach Poznania (wykłada też w Akademii w Bydgoszczy) jest po PSF i z całą pewnością jest rewelacyjną nauczycielką.
Bo ja jestem bardzo zadowolona z kursu, ale widzę w porównaniu do innych , że mają bardzo rozdrobnione i nie chcą części rzeczy mówić , twierdząc, że to będzie na następnym poziomie. A inne kursy podst. to przerabiają... także poszukaj dokładnie, może jest coś tańszego w okolicy .

Ponieważ kolejne spotkanie przed nami :inlove: - odświeżam temat dla mamuty . :partydance:

Żeby zdobyć zawód można skońćzyć florystykę w szkole policealnej np Cosinus. Ja ukończyłam jakiś czas temu a teraz pracuję w kwiaciarni. Szkoła bezpłatna, żadnych ukrytych opłat, materiały na zajęcia zapewnia szkoła, bardzo dużo zajęć praktycznych a osoby uczące na tym kierunku mają bardzo duże doświadczenie w zawodzie.

facebook