Ekologiczne trendy aranżacji roślin

Rośliny pomagają nam się zrelaksować, zwiększają naszą odporność na stres, oczyszczają powietrze a także ograniczają hałas – to tylko niektóre ich właściwości. Dobroczynne działanie sprawia, że warto wykorzystywać je w aranżacjach domowych wnętrz. Eksperci firmy Victus – Emak radzą, jak wykorzystać zielone ozdoby w domu i mieszkaniu oraz jak zaaranżować je zgodnie z najnowszymi, ekologicznymi trendami.

Roślina – najlepszy przyjaciel domu

Wiele badań pokazuje, że kwiaty zwiększają poczucie zadowolenia, spokoju i szczęścia. Wynika to z ich wyjątkowych właściwości, takich jak produkcja tlenu, zdolność pochłaniania szkodliwych toksyn, ograniczania hałasu oraz jonizacji powietrza. Badacze NASA udowodnili, że obecność roślin w pomieszczeniu potrafi obniżyć poziom hałasu nawet o 5 decybeli. Natomiast z badań naukowców z Agricultural University of Norway w Oslo wynika, że osoby przebywające w wypełnionych zielenią pomieszczeniach o 45% rzadziej narzekają na bóle głowy. Warto więc uważniej przyjrzeć się naszym wnętrzom i odpowiednio zaaranżować otaczające nas rośliny. Do gatunków szczególnie przyjaznych człowiekowi należą dracena, złocień, skrzydłokwiat czy gerbera. A jak wybrać optymalną ilość roślin? Najlepiej za pomocą… wskaźnika opracowanego przez Amerykańską Agencję Kosmiczną – dla mieszkania o powierzchni 140m2 idealną ilością jest od 15 do 20 roślin.

Powrót do natury

Planując wystrój wnętrz z wykorzystaniem zieleni, warto działać w zgodzie z popularnym trendem ekologicznym. Po pierwsze rośliny powinny wyglądać tak, jakby żyły w swoim naturalnym środowisku. Z tego względu szczególnie poleca się stosowanie naturalnych dodatków o stonowanej kolorystyce drewna, słomy czy kory drzewnej. Po drugie – roślinom należy stworzyć warunki, w których będą mogły swobodnie się rozwijać. Dlatego nie podcinamy ich zbyt często i nie ingerujemy drastycznie w ich kształt.

Ekologiczna doniczka

Modę na ekologiczne kompozycje doskonale można wykorzystać aranżując rośliny doniczkowe. Przede wszystkim należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego naczynia. Można wykorzystać wiklinowe koszyki lub doniczki wykonane z naturalnych surowców – drewna, kory lub słomy. Kolejnym etapem jest dobór roślin – najlepiej wybierać te, które mają korzystny wpływ na otoczenie. Kiedy znajdziemy idealne doniczki i rośliny, pozostaje dobrać elementy dekoracyjne. Doskonale nadają się do tego naturalne gałązki, kłosy zbóż i kamienie w naturalnych kolorach brązu, beżu i żółci. Niezbędna jest też odpowiednia pielęgnacja nawozami, które sprawią, że rośliny będą wyglądać nie tylko estetycznie, ale i zdrowo. Nawóz do roślin zielonych i Nawóz do roślin kwitnących marki POKON to preparaty, które dostarczą roślinom niezbędnych składników odżywczych i zapewnią im zdrowy wzrost. Nawóz do roślin zielonych POKON, opakowanie 250ml, cena detaliczna: ok. 10 zł Nawóz do roślin kwitnących POKON, opakowanie 250ml, cena detaliczna: ok. 10 zł

  Tulipany - kalejdoskop barw

Wazon a ‘la naturele

Zgodnie z zasadami trendu ekologicznego możemy zaaranżować także rośliny cięte. Eksperci firmy Victus – Emak radzą, by wybierając kwiaty cięte, szczególną uwagę zwrócić na ich kolorystykę. Ekologiczne kompozycje nie powinny łączyć zbyt wielu kolorów, zwłaszcza intensywnych. Szczególnie polecane są kwiaty polne, lilie, delikatne i białe kalie, maki oraz słoneczniki. Bukiet możemy przeplatać słomą lub kłosami zbóż. W kompozycjach ekologicznych wdzięcznie prezentują się również gałązki drzew oraz kawałki konarów o fantazyjnych kształtach. Aby przedłużyć trwałość kwiatów, warto dodać do wody specjalną odżywkę do kwiatów ciętych np. marki Chrysal, która rozpuszczona w wodzie wpływa na rozwój pąków, intensywność barw i zapachu i oczywiście przedłuża trwałość. Warto też wykorzystać Gąbkę do kwiatów ciętych maki Chrysal, która pozwoli układać kwiaty w dowolny sposób. Gąbka do kwiatów ciętych marki Chrysal, cena detaliczna: ok. 5 zł Odżywka do kwiatów ciętych marki Chrysal, opakowanie 250 ml, cena detaliczna: ok. 10 zł

Propozycje firmy Victus – Emak sprawią, że dom lub mieszkanie stanie się miejscem nie tylko wyjątkowo pięknym, ale też przyjemnym i zdrowym. Dodatkowe informacje dotyczące akcesoriów i środków do pielęgnacji ogrodów marki Hozelock, Oleo-Mac, Pokon i Chrysal, znajdą Państwo pod adresem www.victus.pl oraz www.oleomac.pl.

Informacje o firmie Firma Victus–Emak Sp. z o. o. została wyodrębniona ze struktury firmy Victus International Trading S.A. i od 2005 roku jest członkiem grupy EMAK, jednego z najbardziej liczących się na rynku europejskim producentów sprzętu ogrodniczego i leśnego. Firma funkcjonuje na rynku polskim od 1989 roku, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doskonałym rozwiązaniom organizacyjnym i wysokiemu poziomowi profesjonalnej wiedzy, zdobyła silną pozycję w branży. Victus-Emak dysponuje zapleczem technicznym pozwalającym oferować produkty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Obecnie asortyment firmy obejmuje ponad 1000 produktów w ramach czterech marek, liderów rynku w swoich branżach: Hozelock – akcesoria do nawadniania, Oleo-Mac – wysokiej jakości urządzenia do pracy w gospodarstwach i ogrodach, Pokon – środki do pielęgnacji roślin ogrodowych i balkonowych oraz Chrysal – środki do pielęgnacji kwiatów ciętych. Razem tworzą kompleksową ofertę produktów i usług, które czynią pracę w ogrodzie bardziej wydajną i komfortową. Victus–Emak posiada również dobrze rozwiniętą sieć punktów serwisowych dokonujących napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzedawanych urządzeń, zaś wykwalifikowana kadra pracowników wspiera klienta fachową wiedzą, zarówno na etapie zakupu produktów, jak i w momencie, kiedy pojawią się problemy w trakcie ich użytkowania.

  Kwitnąca Jukka karolińska

materiały prasowe:

www.otopr.pl

Zostaw odpowiedź

 

facebook