Bezrobotni mogą uczyć się florystyki za darmo

Koszt szkoleń dla florystów jest bardzo wysoki. Na rynku są jednak bezpłatne szkolenia, w których udział mogą brać wyłącznie osoby długotrwale bezrobotne.

W sieci internetowej znaleźć można coraz więcej ofert pracy dla florystów. Pracowników poszukują kwiaciarnie, hurtownie oraz duże centra handlowe. W związku z dużym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników, na rynku dostępna jest szeroka gama kursów oraz szkoleń florystycznych. Kursy skierowane są zarówno dla osób początkujących w branży kwiatowej jak i dla florystów chcących podnieść swoje kwalifikacje.

 

Koszt takich kursów jest bardzo zróżnicowany. Dla osób bezrobotnych jest jednak szansa aby z nich skorzystać, gdyż niektóre szkoły florystyczne mają podpisaną umowę z urzędami pracy i kursy w nich są bezpłatne dla osób bezrobotnych.

W szkołach florystycznych wykładowcy kształcą z zakresu botaniki, roślinoznawstwa, sztuki układania kwiatów i dekoracji, ale także na kursach nauczyć można się różnych praktycznych umiejętności, które przygotowują do prowadzenia własnej działalności.

Początkujący floryści mogą liczyć na zarobki w granicach 2-3 tys. zł netto. Wyższe dochody osiągają eksperci organizujący dekoracje i oprawę kwiatową np. ślubów, konferencji czy wystaw. Takie pojedyncze zlecenia warte są od kilku nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Warto wiedzieć, że zawód florystyk został wpisany do klasyfikacji zawodów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dopiero w 2002 roku.

Autor: Katarzyna Wiśniewska

Artykuł z dnia: 2008-11-27, ostatnia aktualizacja: 2008-11-27 09:38

Pełna treść artykułu w serwisie GazetaPrawna.pl :Bezrobotni mogą uczyć się florystyki za darmo

  Hiacynt na specialne okazje - galeria zdjęć

Zostaw odpowiedź

 

2 komentarzy

  1. jolka(Właściciel oferty)
    18 sie 2009

    no i to mi się podoba 🙂

  2. karolina(Właściciel oferty)
    08 wrz 2009

    Jestem osobą bezrobotna ,nie dawno chciałam iść na taki kurs z grockiego urzędu pracy , ale sympatyczny pan urzędnik powiedział mi że jestem osobą wykształcona ,i nie kwalifkikuje się na taki kurs. 🙁

facebook