19. Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE . 26-28 sierpnia 2011

,,Ogród – dobry ruch! – to hasło przewodnie 19. edycji Międzynarodowej Wystawy ,,Zieleń to życie” , która odbędzie się w dniach 26 ? 28 sierpnia w Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14. 

W ostatni weekend sierpnia, w Warszawie spotkają się przedstawiciele zielonej branży: szkółkarze, ogrodnicy, dostawcy produktów i usług, kupcy i dystrybutorzy, architekci krajobrazu i wykonawcy terenów zieleni. Organizatorzy Wystawy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni spodziewają się blisko 300 firm z 11 krajów – Polski, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch. Udział wystawców zagranicznych przewidywany jest na poziomie 25% ogólnej liczby uczestników.  Wystawcy rozlokowani będą w 3 halach centrum wystawienniczego EXPO oraz na terenie otwartym. Łączna powierzchnia wyniesie ponad 13 000 m2 .

Rośliny – mocny atut. Wyróżnikiem ,,Zieleń to życie” jest rozwinięty sektor szkółkarski. Prezentowane są głównie rośliny przeznaczone do nasadzeń w ogrodach i terenach zieleni. Pokaże je ponad połowa wszystkich wystawców. Jedną z większych grup (57 firm) jest reprezentacja szkółek ze Związku Szkółkarzy Polskich – współorganizatora imprezy.

W ofercie wystawców Działu Roślin zobaczyć będzie można drzewa, krzewy iglaste i liściaste, róże, wrzosy, pnącza, ozdobne trawy, rośliny rabatowe, a także rośliny owocowe. Prezentowany jest dorosły materiał przeznaczony do handlu hurtowego i detalicznego oraz do nasadzeń publicznych – miejskich i drogowych (wielu wystawców pokaże duże drzewa), a także do prywatnych inwestycji. Osobną grupą produktów, która przyciąga na wystawę producentów roślin jest młody materiał szkółkarski – sadzonki, podkładki i młode rośliny do dalszej produkcji. Jak co roku z niecierpliwością oczekiwane będą nowości i premiery.

Techniczne doskonałości. Oferta Działu Techniki prezentowana na targach skierowana jest do różnych grup odbiorców. Największą stanowią szkółkarze i ogrodnicy – wystawcy i odwiedzający. Dlatego na targach obecni są wszyscy znaczący dostawcy z tego sektora oferujący środki produkcji, technologie i urządzenia przydatne w gospodarstwach ogrodniczych. Część wystawców promuje także produkty i technologie skierowane do wykonawców ogrodów i terenów zieleni, a także te przeznaczone do sprzedaży detalicznej w centrach ogrodniczych i sklepach. Prezentowane są podłoża, nawozy, technika nawodnień, środki ochrony, opakowania i osłony, technologie i maszyny do produkcji roślin, a także sprzęt i narzędzia.

  26-28 luty 2010 Targi Ogrodnicze GARDENIA 2010

Ogród udekorowany. Rosnący popyt i wymogi rynku wpływają na rozwój firm oferujących wyposażenie ogrodu i dekoracje. Stąd obecność na targach wystawców prezentujących ozdobne donice, dekoracje, meble i wyposażenie ogrodowe.

Dobrze poinformowani. W bogatej ofercie wydawnictw ogrodniczych wybierać można spośród czasopism, książek, poradników ogrodniczych, a także programów komputerowych – zarówno do zastosowań profesjonalnych jak i amatorskich. Podczas Wystawy odbędzie się także premiera nowego wydania KATALOGU ROŚLIN wydanego przez Agencję Promocji Zieleni i Związek Szkółkarzy Polskich.

Konkursy i Wyróżnienia. Najlepsze nowe rośliny zgłoszone przez Wystawców wyróżnione zostaną medalami w Konkursie Roślin NOWOŚCI. Do konkursu zgłoszono ponad 30 roślin. Produkty i technologie rywalizować będą o Zielony Laur w kategorii ,,najlepszy dla szkółkarstwa” i ,,najlepszy do ogrodu i terenów zieleni”. Wszystkie stoiska będę oceniane pod względem atrakcyjności ekspozycji, a najlepsze zostaną nagrodzone Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Wawrzynami.

Zwiedzający. Wystawa kierowana jest do profesjonalistów reprezentujących ,,zieloną branżę” – dla nich zarezerwowany jest pierwszy dzień Wystawy. Amatorzy mogą zwiedzać Wystawę w sobotę i niedzielę. Ubiegłoroczna liczba zwiedzających to 17 tys. osób. Liczba profesjonalistów przekroczyła w ub. roku 5 tys. osób. Zawodowcy korzystają z bezpłatnych wejściówek, które można uzyskać po zalogowaniu się na stronie www.zielentozycie.pl i wypełnieniu zgłoszenia. Nowy system rejestracji pozwoli na szybką i sprawną rejestrację gości. Zarejestrować się będzie można także na miejscu. Organizatorzy zapraszają: szkółkarzy i ogrodników, właścicieli centrów ogrodniczych, handlowców i kupców hurtowni i marketów, projektantów, wykonawców usług ogrodniczych, urzędników odpowiedzialnych za zieleń publiczną w miastach oraz innych inwestorów, a także dostawców środków produkcji i techniki, studentów i przedstawicieli. uczelni.

Na szeroką publiczność zainteresowaną nowościami i praktycznymi informacjami pomocnym w tworzeniu i uprawie ogrodów czeka bogaty program pokazów, prezentacji i otwartych wykładów.

Program. Już w czwartek 25 sierpnia rusza dwudniowa konferencja dedykowana specjalistom zajmującym się zielenią publiczną – ,,Zielone miasto- metamorfozy”. W piątkowe popołudnie (26 sierpnia) na konferencji ,,Centrum Ogrodnicze przyszłości”  spotkają się właściciele centrów ogrodniczych i sklepów. Gościem specjalnym będzie ponownie John Stanley – guru zarządzania i marketingu, międzynarodowy ekspert i doradca w blisko 30 krajach świata. Tematem będzie wizja przyszłości i skuteczny marketing. W sobotę 27 sierpnia zaplanowano program dla architektów krajobrazu. Gwiazdą spotkania będzie Diarmuid Gavin – irlandzki projektant ogrodów, wielokrotny zdobywca prestiżowych nagród m.in. na Chelsea Flower Show, autor książek i programów o tworzeniu ogrodów dla BBC. 

  Ach co to był za ślub - warsztaty z okazji 5 urodzin E-FLORYSTYKA.PL

Do hasła Wystawy ,,Ogród – dobry ruch!” nawiązywać będzie program dla publiczności – pokazy florystyczne i prezentacje, a także Ogród Pokazowy usytuowany na centralnym placu przed wejściem do hal EXPO, zrealizowany przez architektów krajobrazu z firmy Palmett Markowe Ogrody specjalnie na wystawę. W ramach kolejnego projektu ,,Zielono wkoło” na stoiskach uczestniczących w nim szkółek z ZSZP zobaczyć będzie można ekspozycje prezentujące zdrowotne i ekologiczne walory roślin. Ponadto w programie: warsztaty ogrodnicze dla dzieci, praktyczne porady fachowców z zakresu tworzenia i  pielęgnowania ogrodu, Kiermasz Roślin.

Wstęp:

Profesjonaliści – wstęp bezpłatny po rejestracji  przez www.zielentozycie.pl

26 sierpnia 2011 – PIĄTEK  – 9.00-18.00 uroczyste otwarcie o 11.00 w Holu Głównym

bilet normalny – 30 zł

bilet ulgowy – 15 zł  (dla grup 15 osób)

27-28 sierpnia 2011 – SOBOTA, NIEDZIELA

bilet normalny – 12 zł

bilet ulgowy – 6 zł (młodzież szkolna, emeryci i renciści, studenci ogrodnictwa i architektury krajobrazu, grupy od 15 osób)

wstęp wolny – dzieci do lat 10

Honorowy patronat:

Pan Marek Sawicki – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz – prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Pan prof. Alojzy Szymański – Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Patronat medialny: Kwietnik, Ogrody, Hasło Ogrodnicze, Szkółkarstwo,

 Biznes Ogrodniczy, Zieleń Miejska, Przegląd Komunalny

Współpraca medialna: portal  www.ArchitekturaKrajobrazu.info, Ogrodowa Galeria,

Organizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 80 lok. 71

00-175 Warszawa

 www.zielentozycie.pl, www.zszp.pl,

 e-mail: prozielen@zszp.pl,  tel. 0048 22 435 47 21, fax 0048 22 435 47 20 wew. 110

Zostaw odpowiedź

 

facebook