14-15.09 2013 roku Skierniewice zapraszają na XXXVI Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to dwudniowa impreza o charakterze kulturalno – naukowo – handlowym.

Świętowanie rozpocznie korso kwiatowo – owocowo – warzywne, w którym zaprezentują się: Instytut Ogrodnictwa, szkoły, placówki kulturalne, działkowcy i zagraniczni goście.
Podczas tego szczególnego wrześniowego weekendu odwiedzający nasze miasto mogą podziwiać dwie wystawy prezentowane przez Instytut Ogrodnictwa i Młodzieżowe Centrum Kultury. Na wystawach będzie można obejrzeć wyniki prac nad doskonaleniem gatunków warzyw i owoców i roślin ozdobnych.
Odwiedzający Instytut Ogrodnictwa spróbują potraw z grzybów przygotowanych przez Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych. W sprzedaży oferowane będą środki do produkcji ogrodniczej (nawozy, narzędzia, podłoża), a także rośliny ozdobne w bogatym asortymencie, zioła, warzywa.
Bogaty kiermasz wydawnictw umożliwi zakup najnowszych publikacji ogrodniczych. Osoby zainteresowane zasięgnięciem fachowej porady z zakresu produkcji warzyw, sadownictwa i roślin ozdobnych skorzystają z porad udzielanych przez pracowników naukowych Instytutu.
Warto zaznaczyć, iż temu ogrodniczemu wydarzeniu towarzyszy bogata oferta imprez kulturalnych. Tradycją staje się też zaproszenie gości do skosztowania „skierlotki”, czyli skierniewickiej szarlotki oraz owocowej zupy – jabłonnika na mięcie.
Stałym elementem Święta jest kiermasz na ulicach miasta, na którym można kupić rośliny ozdobne, rośliny pokojowe – od nasion, po dorodne byliny, krzewy, drzewa z upraw kontenerowych.
Od 1997 roku Skierniewice zapraszają do udziału w Targach Ogrodniczo – Rolnych, które są doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi kierunkami w produkcji ogrodniczej czy z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w ogrodnictwie.

Miejsce: centrum Skierniewic 
Organizator: Urząd Miasta Skierniewice, 96 – 100 Skierniewice, Rynek 1,
 tel.  46 834 51 00, fax. 46 834 51 51 

swietokwiatow.pl 

rzecznik prasowy Urzędu Miasta: Anna Wolińska, tel. 46 834 51 94,
e-mail: a.wolinska@um.skierniewice.pl

  Święto Róży - 10-12 września 2010 Kutno

Zostaw odpowiedź

 

facebook