Forum

Zaloguj się, aby móc komentować, dodawać wpisy i zakładać tematy.

Wystrój kwiaciarni

12

Hej,

Zastanawia mnie jedna rzeczy... Dlaczego wnętrze wszystkich kwiaciarni wyglądają podobnie? Macie oryginalne pomysły na to, jak powinna wyglądać kwiaciarnia na zewnątrz i w środku, by zachęcała do wejścia?

Karo, a co masz na myśli że wyglądają podobnie bo nie bardzo kumam ? W każdej normalnej kwiaciarni musi być spora oferta kwiatów ciętych i roślin doniczkowych eksponowanie ich rządzi się pewnymi prawami. W większości kwiaciarń są również różne pierdółki typu świeczki, doniczki,kartki, figurki itp. i tu rządzą prawa rynku,króluje styl, który akurat jest na topie. Mogłabyś sprecyzować ?

No właśnie nie kumam pytania - wydaje mi się że nie są podobne każda ma to coś - coś innego dziwne pytanie 🙄 🙄 🙄 :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: że niby co klony ?????

:mrgreen: ja kolejna co nie rozumie. Bo że niby wszyscy mają podobne kwiaciarnie ale dysponują pomysłami na oryginalne i zachęcające ale tych super pomysłów nie realizują bo czekają żeby się nimi podzielić gdyby ktoś zapytał :takaemotka:

Iguś że niby co?? że my??? że jak?? .............. że komu? ...... :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka:

ok, kozystajac z pytania i okazji- jak wyeksponowac towar zeby to sie wyróżniało. tzn zeby nie wygladało tak samo wszedzie- o ty stoja sztuczne, tu zywe, tu wiazanki a tu doniczkowe- no skomplikowane to troche- mysle zeautorce własnie o to chodzi. np ja nie mam pomysłu na witryne- stoja dwa storczyki i tyle. jedyne co to wyróżniam sie kolorystycznie bo mam na scianach mocne kolory dwie jasnozielone naprzeciwległe i dwie zółtopomaranczowe- kolor wnetrza pomaranczy. a sufit jest niebieski mocny i intensywny ale jasny. mam mały lokal wiec ciezko mi cos zaaranzowac, ale chciałabym zeby ludzie wchodzac zachwycali sie wystrojem wnetrza a nie tylko towarem. to by tez mogła byc dla mnie reklama, ze mam pomysł na wystrój sal itd. jakies pomysły?

Ja jestem w trakcie urządzania swojej kwiaciarni. Myślę, że trzeba wyjść od podstawowej rzeczy, czyli koloru ścian. One będą naszym tłem. Nadają w dużej mierze nastrój i mają bardzo duuuuuuuuuuże znaczenie we wnętrzu- w małym najlepiej pomalować na jasno, wiadomo, optycznie wnętrze się powiększy, w większym można pobawić się może z jakimiś ciekawymi fakturami, pasami itd. Następna rzecz to meble... również nie bez znaczenia w kwiaciarni. Naprawdę warto czasem pokombinować i poszukać czegoś wyjątkowego, czegoś, co nie będzie jedynie zwykłym regałem. Może jakaś piękna witrynka, kredens po babci, komoda, stare kufry. Kwiaciarnia daje nam takie możliwości, że możemy sobie naprawdę zaszaleć z wystrojem 🙂 🙂 Ja byłam wczoraj na zakupach w centrum handlowym i poprostu zachwycił mnie wystrój jednego sklepu...Stradivarius... Ściana za ladą była zrobiona ze zbitych drzwi, okien, frontów szafek i luster... wszystko w jednym odcieniu bieli. Efekt niesamowity! Chyba ukradne im takie pomysł 😀 trzeba szukać inspiracji w tym, co nas otacza i przenieść to do naszych kwiaciarni.
Kwiatowe inspiracje... widziałam u ciebie na fb cudne stare stajnie, czy stodoły zbudowane z cegieł... ja bym szła w tym kierunku, czyli klimat typowo sielsko, sielankowo wiejski 😀 Nie wiem czy ten teren również należy do ciebie, ale ja już mam tysiąc pomysłów na wykorzystanie tego 🙂 A swoją kwiaciarenke mogłabyś urządzić w stylu wiejskiego domku. Biały czerwony drewniany płotek rzy ścianie, kamienista dróżka przed wejściem... ehhhh rozmarzyłam się 🙄 Trzeba chwycić się jednego charakterystycznego elementu i konsekwentnie dążyć do uzyskania określonego efektu. Poza tym ludzie uwielbiają takie klimaty. Już widzę te cegły skąpane w morzu kwiatów.

https://www.google.pl/search?q=jak+zaprojektowa ć+kwiaciarnie&client=opera&hs=DGw&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=5FrfU4roJaLb0QXT8YC4AQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=702

@kascok, dzięki! Jesteś prawdopodobnie jedyną osobą , która zrozumiała tu moje pytanie 🙂 Miałam na myśli właśnie to, że wnętrze większości kwiaciarni wygląda bardzo podobnie i nie ma tam żadnego pomysłu, koncepcji chociażby w postaci ciekawych mebli czy gablotek. Również same wystawy nie zachęcają do wejścia - stoi w nich kilka kwiatów, najczęściej doniczkowych i tyle. Nie mam zamiaru kopiować Waszych pomysłów, chciałam jedynie wiedzieć, czy Wasze kwiaciarnie urządzone są w jednym określonym stylu, np. stylizowanym na wiejski lub nowoczesny, czy składa się ze standardowych elementów wyposażenia i wygląda podobnie jak w innych kwiaciarniach

Jest cały temat o kwiaciarniach nawet ze zdjęciami viewtopic.php?f=71&t=4874&st=0&sk=t&sd=a&hilit=nasze+kwiaciarnie&start=60 .

12
facebook