Forum

Ścieżka forum - jesteś tutaj:ForumNa dzień dobry: Przywitaj siewitam
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

witam

No cóż, zarabiać wiele a zmuszać się jest mniej warte niż zarabiać mniej a uwielbiać to, co się robi... marzenia marzeniami, ale trzeba sobie wyznaczać cele 🙂 Jestem w podobnej sytuacji co bukietnik, znaczy nie narzekam broń Boże, tylko czegoś mi jeszcze brak - kwiatów 😉

Witam cieplutko :welcomewave:

z tym zarabianiem w korporacji milionów to tak nie do końca - przynajmniej nie w mojej 😉
a jeśli chodzi o kwiaciarnie to jestem na etapie wielkich przygotowań, chociaż muszę powiedzieć , że mam sporo szczęścia bo wszyscy mi dobrze życzą i tego się trzymam 😉

to wspaniale, tylko czy masz coś w odwodzie? tak na wszelki wypadek... bo biznes to biznes, chwila nieuwagi i różnie być może, rynek kieruje się swoimi prawami. Czy najcięższy temat lokalizacji i czynszów itd. już zamknięty 🙂 ? I jak z tzw. formą prawną (usy, zusy i inne jadowite gady) ? Uchyl nam rąbka tajemnicy 🙂

czy mam coś w obwodzie? szczerze mówiąc mam - wydaje mi się , że przez zimę to nawet przybyło 😉

ale tak na serio to akurat kołomnie nie ma, chociaż myślę, że wyrosną też inne kwiaciarnie ponieważ buduje się dużo nowych skupisk handlowych .
Jeśli chodzi o Zus to faktycznie nie ciekawie, jutro ide stawić czoła z jednym z biur księgowych.
Czy trzeba mieć kasę fiskalną na początku działalności?
ja wybrałam formę opodatkowania księgę przych- rozch. i podatek liniowy.
A Wy jak się rozliczacie?

rozliczam się tak samo, tylko że zajmuję się nie kwiatami a... samochodami :smileyflower: jeśli jest to nowa działalność gospodarcza to są limity coś około 40000 przychodu ze sprzedaży dla klientów detalicznych i po przekroczeniu trzeba mieć kasę fiskalną, osobiście mam ale używam raz na 2-3 miesiące. Na początek działalności powinny być chyba też składki zusowe mniejsze przez 2 pierwsze lata działalności.
edit: przepraszam za niedokładne dane, gdzieś są na forum, ciągle brakuje mi czasu żeby wszystko przeczytać 🙂

Witam i ja :mrgreen: nooo jasne że przygarniemy :friends:

Witam. Przebrnij przez biurokratyczne barykady i do dzieła.

ojej, już widzę, że nie jestem sama... ja niedawno zrezygnowałam z pracy w korporacji, i teraz chciałabym zacząć pracować w czymś, co naprawdę kocham, czyli z kwiatami... kompletny zwrot o 180 stopni !!! trzymajmy za siebie kciuki!!!

w takim razie cieszę się, że nie tylko ja robię taki zryw ;o) tym bardziej, że koleżanka z Warszawy 😉

facebook