Forum

Zaloguj się, aby móc komentować, dodawać wpisy i zakładać tematy.

Prosze o pomoc

Czy macie jakiś sposób na przyspieszenie rozwinięcia się lilij? 🙁
Mąż poprosił mnie o zrobienie wieńca na pogrzeb dla sojowego chrzestnego .Wczoraj kupiłam lilie ,specjalnie wybrałam mniej rozwinięte :angry: ale chyba przesadziłam :bangin: :bangin: :bangin: .Czymam je w cieple ale one się nie rozwijają,kurde zawsze brałam nie rozwinięte aby się nimi dłużej nacieszyć i na drugi dzień zawsze się otwierały poklei a tu taki numer.Pogrzeb jutro w południe :bangin: :bangin: :bangin: Bardzo proszę pomoc :omg:

Proponuję aby wsadzić je do letniej wody. Tylko nie przesadź z temperaturą. Woda powinna mieć temperaturę o kilka stopni wyższą niż pokojowa. Może to coś pomoże - ja tak robiłam kiedy zależało mi na tym aby lilie się szybciej rozwinęły 🙂
Nie wiem w jaki stadium rozwoju są - gdy pąki są już bardzo nabrzmiałe możesz im delikatnie pomóc się rozchylić palcami lub nożykiem, ale działania te muszą być bardzo delikatne aby nie uszkodzić płatków (szczególnie przy białych liliach).

Już był taki temat na forum, poszukaj.

Jedyne co możesz zrobić to moim zdaniem ciepłe miejsce, ewentualnie ciepła woda - odradzam dodawanie cukru!

viewtopic.php?f=48&t=5586&st=0&sk=t&sd=a&hilit=rozwin%C4%85%C4%87+lilie

Dziękuję Wam dziewczyny za pomoc ,asia_9 :buziak: szukałam tego tematu ale kurcze nie znalazłam.
W panice napisałam post chyba nie w tym miejscu gdzie powinnam 😳 ,za co przepraszam. Korciło mnie żeby do Jadwigi napisać PW jednak nie śmiałam.W każdym razie ja byłam przerażona a moja rodzinka miała ubaw jak wystawiałam lilijki na słoneczko,dogrzewałam grzejnikiem,kombinowałam z różną temperaturą wody,przymilnie z nimi rozmawiałam,próbowałam je otwierać a one nic :zmeczony: .Skończyło się na tym że mąż biegał w poniedziałek rano po kwiaciarniach i szukał rozwiniętych lilij a jak nazłość nie było ,kupił każdą w innej kwiaciarni 🙂 .Nie osiągnęłam zamierzonego efektu ale same zobaczcie,pamiętajcie że to dopiero moje początki tak wiec chętnie poczytam wasze krytyczne opinie :torba:

facebook