Forum

Zaloguj się, aby móc komentować, dodawać wpisy i zakładać tematy.

Pracownia florystyczna oraz praca na etacie

Witam,chciałabym zapytać się was,drogie florystki,co myślicie o pracy na etacie i prowadzeniu pracowni florystycznej?Moją pasją są rośliny,ogrodnictwo,ale pracuje w innym zawodzie obecnie,jednak chciałabym połączyć to z wielką pasją i aby praca dawała mi satysfakcję z możliwości obcowania z roślinkami.
Obecnie mam pracę bardzo niepewną ,choć umowę mam na stałe.Mam do was prośbę,czy warto spróbować i sięgać po marzenia?Czy spróbować małymi krokami połączyć obie prace?Czy może ktoś wie ,jak wyglądałoby to z opłacaniem składek za firmę?Pozdrawiam:)

Pewnie ,że warto sięgać po marzenia! :smileyflower: :smileyflower: :smileyflower: Nie wiem jaką masz prace...żeby prowadzić kwiaciarnie , pracownie florystyczną trzeba poświęcić na to dużo czasu, jeśli masz w sobie tyle samozaparcia, jesteś zapaleńcem to może uda Ci się pogodzić obie prace 😀 Zastanów się dobrze co jest dla CIEBIE naprawde ważne i co chcesz w życiu robić. Jeśli praca na etacie niepewna to masz już podpowiedź :mrgreen:

Dziękuję Janka 😀 Mam wiele planów ,wiele bym chciała zrealizować,cały czas się uczę i myślę ,jak by to zrobić ,aby połączyć swoją pasję z pracą zawodową,rośliny to moje życie,bez nich świat byłby pusty.
Janka- dodałaś mi otuchy i chęci w działaniu ,dziękuje ci za to :smileyflower:
Mam taką cichą nadzieję ,że kiedyś może uda mi się zrealizować marzenie i będę mogła Wam o tym opowiedzieć , silnej woli i samozaparcia mi nie brakuje,więc może kiedyś uda :kwiat:

Jeśli mocno się w coś wierzy i nikt nie zachwieje tej wiary ,to wszystko jest możliwe. Życze powodzenia i spełnienia marzeń (sobie też :smileyflower: )

Janka ja również Ci życzę spełnienia marzeń :smileyflower: :smileyflower:

Ja tak robię mam pracę na cały etat i prowadzę pracownię, ale mam o tyle wygodnie, że nie jest to praca biurowa i nie siedzę od pn-pt od 8-16 tylko mogę sobie ze spokojem ułożyć grafik tak żeby przy dużym zleceniu mieć wolne od środy do poniedziałku i wszystko ze spokojem przygotować, zawieźć i odebrać. Co prawda wtedy nie biorę zleceń co tydzień bo niestety pracuję w weekendy i jeżeli jeden mam wolny to drugiego muszę pracować. Nie jest łatwo pogodzić jedną i drugą pracę, ale ja mam nadzieję, żę niedługo będę mogła zrezygnować z pracy na etat i zająć się tylko pracownią. Jeżeli chodzi o ZUS to płaci się wtedy tylko składkę zdrowotną bo to jest obowiązkowe, a reszta jest dobrowolna bo płaci ją pracodawca, tylko na umowę o pracę musisz mieć dochody takie jak minimalna płaca.

Dziękuję YourDreams . Na pewno nie jest łatwo pogodzić obie prace.Jednak robiąc to co się lubi i co sprawia radość ,to nadaje sens naszemu życiu 😀 Mam jeszcze takie pytanie,czy musiałabym na początku działalności już mieć lokal,czy możliwe jest prowadzenie firmy jako usługi florystyczne i sprzedaż -czyli objazdowe,wystrój sali itp.I myślę jakby wyglądało wtedy rozliczenie z zusem,jak z podatkami?

musisz podać adres firmy rejestrując ją ja mam wykupiony wirtualny adres w biurze, a pracownię prowadzę w domu i firmę mam zarejestrowaną jako usługową, ZUS tak jak pisałam, jeżeli masz na etacie minimalne wynagrodzenie i firma odprowadza za Ciebie zus, to płacisz tylko ubezpieczenie zdrowotne, w innym przypadku płacisz całość składek, najlepiej dopytaj w urzędzie mi sami o tym powiedzieli przy zgłaszaniu działalności

Dziekuję Ci ślicznie za odpowiedź 😀 Pozdrawiam i życzę wszystkim forumowym florystkom i florystom dużo klientów :smileyflower: :smileyflower: :smileyflower:

Witam kochani,mam jeszcze jedno pytanie,czy otwierając pracownię muszę od razu mieć kasę fiskalną? Bardzo mnie to zastanawia 🙂

facebook