Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Otworzyć kwiaciarnię? To proste! 😉

@piwiak napisał/a:

żona kurs i pól roku praktyki florystycznej (wrodzone zdolności manualne i 5 lat w kosmetologii)

To zawsze coś, w dodatku ma twoje wsparcie, a w tym biznesie to bezcenna wartość. Jednak nikt z nas nie da ci pewności , że wszystko wypali, bo to duże pieniądze co miesiąc( być może podana cena , to cena netto!!! - sprawdzałeś?) i jeśli nie wypali, tfu,tfu... to wpadniesz w kłopoty finansowe. Z drugiej strony, jeśli nie spróbujesz , nigdy się nie dowiesz i zapewniam cię , zawsze będzie za tobą ten pomysł " chodził" jak cień i nie będzie dawał spokoju.
Musisz zrobić sobie rzetelny biznes plan, ponieważ np.musisz oszacować w jakich godzinach ma być otwarte- czy dacie radę sami, czy potrzebny pracownik- to dodatkowe całkiem niemałe pieniądze wydane miesiąc w miesiąc. prawdopodobnie lokal jest juz klimatyzowany, więc - suche powietrze, warto zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza, Chłodziarka , hmmm, powinna być w każdej kwiaciarni, lecz wielu z nas jej ...nie ma. To duży wydatek - ok. 3,5-4,5 tys, w zależności od pojemności.
15 tys. ?- własne, czy z UP? bo warto skorzystać z dofinansowań, jeśli są dostępne.
Lokal na kwiaciarnię w centrum handlowym powinien być blisko wejścia!

Panie!

 

Czy faktycznie jest tak kolorowo? Czytam artykuły typu: https://workhere.pl/ile-zarabia-wlasciciel-kwiaciarni-kwiaciarnia-czy-to-dobry-biznes/ i widzę, że niekoniecnzie bedzie to intratny biznesy. Chociaż decydująca jest lokalizacja, prawda? Akurat mam blisko rynku, miasto 50k.

 

facebook