Forum

Zaloguj się, aby móc komentować, dodawać wpisy i zakładać tematy.

Narzędzia

12

Na zajęcia do szkoły florystycznej do której się zapisałam potrzebuję narzędzia: nóż nożyczki i sekator. Z racji, że jestem pasjonatem ogrodnikiem to oczywiscie takie narzędzia posiadam, ale nie florystyczne, poza tym często porzucone na ogrodzie, często giną :-). I chciałabym zakupić sobie jakiś zestaw, najlepiej w jakim etui, żeby wszystko "szkolne" mieć w jednym miejscu. Podzielcie się swoim doświadczeniem, gdzie, co i za ile... Nie wiem czy będę zawodową florystką, ale szkołę chciałabym ukończyć z wyróżnieniem 🙂 (chociażby z teorii :-)).
dzięki za pomoc
Magda

Witaj , kup sobie skrzyneczkę narzędziową , taka zwykłą jak mają faceci , musisz mieć jeszcze cążki do drutu , nożyczki , albo obcinaczki do wstążek , pistolet na klej . Ja z racji tego ,że najpierw uczęszczałam do szkoły , a potem założyłam pracownię florystyczną często się przemieszczam ze swoją skrzynką ( w której obecnie znajdują się wszystkie podręczne narzędzia włącznie z młotkiem ) taka skrzynka jest niezbędna jeśli np. dekorujesz salę weselną i na miejscu musisz coś wzmocnić , przytwierdzić lub podciąć.

Z florystycznym pozdrowieniem Agunia! :thumbupleft:

Agunia dobrze radzi - skrzynka narzędziowa! Cążki do drutu są konieczne, bardzo przydatny własny pistolet na klej (najlepiej z wąską końcówką). Etui się szybko zniszczy i nie pomieści wszystkich "skarbów". Które narzędzia polecić? Hm... Oasis ma wysokiej jakości narzędzia, nie są jednak tanie, ale spokojnie możesz kupić sobie "zestaw" np. w Leroy Merlin albo innej Castoramie.

Powodzenia!

Pistolet do kleju możesz znaleźć w lidlu po 39 zł.

Akurat na pistolecie najmniej bym oszczędzała. Dobry kosztuje około 100-120zł.

co do narzędzi to tak jak dziewczyny radzą najlepiej wszystko trzymać w skrzyneczce narzędziowej (moja z roku na rok robi się co raz większa 😉 ) ja głównie posługuję się nożykiem i tu nie wyobrażam sobie innego niż oasisa, są bardzo ostre i ja jestem z nich bardzo zadowolona. Sekator mam mały poręczny fiskarsa z wymiennymi ostrzami (koszt 42 zł w greenjoy'u plus chyba coś koło 30 zł za komplet ostrzy) Pistolet do kleju mam profesjonalny florystyczny ale jeśli mam być szczera najbardziej lubię taki z casoramy za 15 zł 😉 i z niego jestem bardziej zadowolona. cążki , kombinerki , szczypce to z castoramy coś koło 10 zł za szukę - służą mi 3 lata i cały czas są ok , dla mnie od tego roku ważną rzeczą jest też zszywacz tapicerski 😉 dość często go używam 🙂 no i pełno innych pierdół , ale to pewnie podczas pracy będziesz wiedziała co jeszcze sobie dokupić 🙂

ja na początku nie inwestowałam dużo w narzędzia, ale powoli je wymieniam bo już widzę różnicę, między np. sekatorami, a przy wyborze pistoletu dla mnie ważne było żeby miał wystarczająco długi kabel bo kupiłam jeden z bardzo krótkim i ciężko było nim manewrować

@dicappo1 napisał/a:

Pistolet do kleju możesz znaleźć w lidlu po 39 zł.

a po co aż tyle wydawać Di.... u nas u chińczyka po 9 zł można kupić.... :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka:
żeby zarobić dużo trzeba robić najtaniej jak sie da.... kupować kwiaty z odzysku kleić używanym już klejem ogrzewając go nad świeczką .... florety odzyskiwać z cmentarnych śmietników ..... itd itp.... :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka:

Parkside jest dobra marka, bo te po 9 zl po jednym klejeniu sie pewnie rozpadają.

DI my musimy miec takie co nam będą służyć nie na raz nie na dwa a na lata( chyba i tak żaden nie wytrzymuje więcej jak rok - u mnie to po jednym święcie np BN lub WŚ muszę kupić nowy ) .... wiec jak kupimy za ponad 100zł to będzie OK takie małe zasrańce można sobie do domku kupić zeby sobie od czasy do czasu perełke do bluzeczki przykleić ...........

12
facebook