Forum

Zaloguj się, aby móc komentować, dodawać wpisy i zakładać tematy.

Kwiatowe rytuały - ZIMA 2009

Podczas mroźnych, zimowych dni marzymy o enklawie pełnej spokoju i ciepła. Spoglądając za okno, dostrzegamy biały puch otulający ulice miast i z utęsknieniem oczekujemy wiosny. Warto wtedy popłynąć myślami daleko w głąb gorącej Afryki i sprowadzić ją do własnego domu. Mimo srogiej zimy, poczujemy klimat tropików i odkryjemy różnorodną roślinność.

Proponowana na zimę tendencja Kwiatowe rytuały (Floral rituals) szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom podróży i wielkich przygód, ponieważ wypełniona jest motywami wywodzącymi się z dzikiej Afryki i najodleglejszych miejsc świata. Egzotyczne kwiaty w połączeniu z etnicznymi dodatkami przenoszą nas w głąb kolebki ludzkości. Kwiaty w kolorach żółci, czerwieni, pomarańczy, zieleni czy różu idealnie komponują się z drewnianymi posągami, figurkami czy misami. Łączy się je także z surowym drewnem, glinianymi naczyniami oraz egzotycznymi owocami. W aranżacjach soczyste odcienie kwiatów ciekawie kontrastują z czernią oraz brązem i - niczym wulkan energii - wnoszą radość do wnętrz. Zimowe kompozycje rozświetlą nawet najciemniejsze pomieszczenia, ożywią je i nadadzą im nowego charakteru.

Kwiatowe rytuały utrzymane są w trzech stylach: nowoczesnym, nastrojowym i klasycznym. W stylu nowoczesnym pionowe aranżacje mają egzotyczny charakter. Ich intensywne odcienie - żółci, czerwieni i zieleni - idealnie kontrastują z ciemnymi meblami i wazonami zdobionymi w etniczne wzory. W nastrojowych aranżacjach dominują żywe barwy pomarańczy, cytryny, różu czy fioletu. Z tych tropikalnych kompozycji bije radość, energia oraz świeżość. Styl klasyczny cechuje elegancja, naturalność oraz bogata forma. Przeważają w nim kompozycje o bardziej stonowanych kolorach, które idealnie współgrają z drewnianymi misami i wazonami.
Zdaniem florystów tej zimy powinniśmy postawić na: drewniane, metalowe oraz ceramiczne wazony lub naczynia w kolorze brązowym, czarnym i czerwonym oraz te z etnicznymi wzorami. W zimowych kompozycjach nie może zabraknąć następujących kwiatów: alstremeri (Alstroemeria), cantedeski (Zantedeschia), helikoni (Heliconia), storczyka Wanda (Vanda), anigozantusa (Anigozanthos) oraz goździka (Dianthus).

***
Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem oraz promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

NOWOCZESNE KOMPOZYCJE

NASTROJOWE KOMPOZYCJE

KLASYCZNE KOMPOZYCJE

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć oraz opisy kompozycji kliknij

http://www.e-florystyka.pl/artykuly,Kwiatowe-rytualy-ZIMA-2009,28,271,28.html

materiały prasowe:

facebook