Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Ku pokrzepieniu serc 🙂

12

Nie za bardzo wiedziałam pod jaki temat się podczepić , więc zakładam nowy 🙂
Otóż ...Jakiś czas temu , jedna z nauczycielek miejscowej szkoły poprosiła mnie o poprowadzenie czegoś w rodzaju warsztatów w pierwszy dzień wiosny ...Oczywiście z dziećmi . Początkowo podeszłam do tematu dość sceptycznie 😕 W zasadzie miałam odmówić , ponieważ sama jestem początkująca i wiele się jeszcze muszę nauczyć . Ale ...Pomyślałam sobie ,że dzieci to nasza przyszłość i jak nie teraz zacząć zaszczepiać w nich miłość do kwiatów , to kiedy ? Choć wciąż strasznie się bałam jak to będzie ( bo w końcu miałam zostać sam na sam z grupą nie znanych i nie wiedziałam , czy zainteresowanych tematem osobników :naughty: ) ,to jednak się zdecydowałam 🙄
Na miarę możliwości przygotowałam się ... Były dary lasu ( mech , bazie , jagodziny ,borówki itp.) ,oraz sporo kolorowych wiosennych kwiatów żonkile , tulipany, frezje ,anemony, ornitogalum , hiacynty i prymulki . Przygotowałam jeszcze niewielkie konstrukcje do prac zbiorowych .
Miałam dwie grupy , gimnazjum i starsza podstawowa , oraz maluchy 2,3 kl . Jakie było moje zdziwienie i radość zarazem ... 😀 Kiedy okazało się ,ze dzieciaki są niezwykle chłonne i zainteresowane 😀 Naprawdę nie spodziewałam się aż takiej współpracy ...Pytały o nazwy kwiatów, z zainteresowaniem słuchały instrukcji i co do czego służy ...Po zakończonych zajęciach prosiły czy mogą zostać na następną godzinę i żebym jeszcze do nich wróciła ...Naprawdę , byłam wzruszona , zmęczona i szczęśliwa za razem :smileyflower: Na koniec zrobiliśmy na korytarzu bardzo kolorową , wiosenną wystawę naszych prac .
Mam nadzieję ,że zaszczepiłam w nich co nieco ...Myślę ,że przynajmniej niektóre zobaczyły ,że życie w otoczeniu kwiatów jest dużo bardziej wesołe i kolorowe 😛
Po tym spotkaniu ,patrzę w przyszłość trochę bardziej optymistycznie :thumbupleft:

Witam 😀
Kochana Madzik super, że nauczycielki w szkole myślą o takich rzeczach 😀 bardzo fajnie że się zgodziłaś :mrgreen: :bravojs:
Oby więcej takich akcji, może młode pokolenie wyrośnie na mistrzów florystyki i Polska za króluje w tej dziedzinie :smileyflower:

miłego dzionka

:buzki:

Madzik - super! Ja też łażę z warsztatami do dzieciuf i powiem Ci, że za pierwszym razem też byłam pod wrażeniem, ale teraz to już jestem pewna - że wyrosną z tych naszych szkrabów wrażliwi ludzie!

super :clap: :clap: :clap: mniejmy nadzieje że takie dzieciaki beda wiekszymi wrazliwcami niz ich rodzice :smileyflower:

świetny pomysł, ja wczoraj za to miałam wycieczkę przedszkolaków - Panie z grupy poprosiły mnie o współpracę, zabrały dzieci na wycieczkę szukać wiosny . Pierwszy przystanek był w kwiaciarni - pokazywałam im wiosenne kwiaty i zrobiłam dla nich - kukłe - Pania Wiosnę, z którą chodziły po miescie i przeganiały zimę - Były piosenki, wierszyki i cukierki. Zrobiłam tez bukiet dla nich na salę z wiosennych kwiatów. Było słodko.

Ale fajowo ❗ ❗ ❗ ❗ :thumbupleft: :thumbupleft: :thumbupleft: :thumbupleft:

pięknie się wiosna zaczyna... :loveit:

jak ja chodziłam do szkoły to nie było takich akcji 😥 jedyne co pamiętam to wycieczka na łąkę i zbieranie różnych roślinek do zielnika... 🙂 to się chyba wtedy zaczeło 😉

Fantastycznie dziewczyny! Super akcje! :upup: :upup: :upup: :upup:
Dla dzieci zawsze warto!

Dzięki dziewczyny za miłe słowa 😛
A wiecie , jeden taki z drugiej podstawowej to po prostu był niesamowity 😯 Wykazywał niezwykłą inicjatywę , stał cały czas obok mnie i powtarzał to co robię . Jak układałam bukiet z tulipanów ,to on wziął kilka gałązek jagodzin , brzózki i też ułożył , udekorował piórkami jedną frezją i był zachwycony 😀 Chyba jakiś nowy Miłkowski , albo Sieradzan rośnie 😕 :smileyflower:

Madzik i kiedyś ten wielki florysta udzielając wywiadu w telewizji powie: i gdyby nie wiosenna lekcja z panią Magdą, nie byłoby tego wszystkiego.... :upup:

12
facebook