Forum

Zaloguj się, aby móc komentować, dodawać wpisy i zakładać tematy.

Kasa fiskalna czyli a niech to. . .

12

Witajcie,
wiem, że być może temat się lekko powtarza, ale jakoś nie mogłam odnaleźć na forum interesujących mnie informacji.
Sprawa wygląda tak: muszę nawiązać "współpracę" z kasą fiskalną. Chciał nie chciał, tak wyszło :O
A ponieważ dla mnie wszystkie te rachunkowe, vatowe i urzędowe sprawy są karą to chciałabym zapytać Was - doświadczonych w boju - o radę.
1. Na co mam zwrócić uwagę? Czego powinnam dopilnować? O co zapytać serwis bądź US?

2. Gdzie znaleźć stawki vat?
Wiem, że mam stworzyć listę kodów i ok, ale stawki to już czarna magia. Coś tu wyczytałam, ale nie wszystko znalazłam.
Mam w sprzedaży kwiaty cięte, sztuczne, doniczkowe, upominki, szkło, ceramikę, wiklinę, ziemię, nawozy, rękodzieło i wiele innych drobiazgów - gdzie szukać tych stawek?
Tutaj na forum jest kilka wątków, ale z lat poprzednich. Nie wiem czy się coś nie pozmieniało.

3. Co z tym podziałem, musi być rzeczywiście tak szczegółowy (róża, tulipan, gerbera) czy wystarczy kwiat cięty?
Byłam dzisiaj w US i oczywiście ile głów tyle zdań - jedna mówi tak, druga inaczej.

4.Czy dostawałyście jakiś zwrot za zakup kasy z US? Czy coś szczególnego jest potrzebne?

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź i radę.

Ja od 1 stycznia też będę mieć kasę 😕 Mój księgowy coś tam wspominał o jakimś zwrocie z US, ale co i jak dokładnie nie wiem, również jestem w tej dziedzinie laikiem.
A jeśli chodzi o te nowe przepisy to na stronie SFP jest coś takiego:
http://www.floryscipolscy.pl/aktualnosc/kasy-rejestrujace-interpretacja-indywidualna-dla/235/

przeczytaj ten temat tu sporo o tym pisze
viewtopic.php?f=74&t=11347&p=123594&hilit=kasa#p123594
a co nie doczytasz to będziemy pisać spoko.
zwrot oczywiście , ale na 100% BĘDĄ CI PAPIERY TRZEPAĆ mi sprawdzali ewidencje sprzedaży i wszystkie wystawione rachunki od początki działalności 9 dni cegłę w żołądku nosiłam , ale było Ok i zwrot 700zł dostałam
stawki wat znajdziesz na fakturach które otrzymujesz - jak nie jesteś vatowcem nie programujesz stawek vat przygotuj rozpiskę z towarami na kartce - te najczęściej używane pisz na początkowych pozycjach itd. tam gdzie kupujesz kasę tam powinnaś mieć serwis - targuj się , mów że gdzieś tam dają ci serwis raz na 2 lata za 100 zł 9 może taniej dzwoń i pytaj w różnych miejscach ) u nas byli tacy co co roku przyjeżdżali i po 200 kasowali - ja mam kasę z czipem ( z jedną rolką ) ale chyba wolała bym z 2-ma rolkami zawsze mogę sprawdzić gdzie się walnęłam lub inne pomyłki a tak to nic nie wiem ......nie wywalaj kupę kasy na kasę bierz poręczną , małą i sprawdź jak ci się klawisze wciskają żeby była ci wygodna ....

No właśnie nie jestem na vacie (ale jak tak dalej pójdzie niedługo będę na lekach 😕 ) czyli nie muszą mi programować ze stawkami?? wystarczy numerek i nazwa towaru? dobrze rozumuję?
Kasę mam wybraną, na dwie rolki jest bo jakoś nie przekonuje mnie ta elektroniczna rejestracja.
Ale z tym trzepaniem dokumentów to mnie trochę poraziło 😯

spokojnie nie denerwuj się- zrób spis towarów z numerami i ten spis dasz w sklepie z kasami serwisantowi ugadaj ze programowanie kodów ma być w cenie bo cholery nie raz chcą za to kasiorę- wpisz wszystko czym handlujesz i czym możesz handlować w przyszłości żebyś nie musiała do nich biegać co chwile . niech będzie ich nawet 200 lub 300 wpisz sobie usługi - pakowanie prezentu, układanie bukietu , itp rzadko się to nabija ale niech jest. No a co do trzepania dokumentów to więcej jak pewne - u nas wszystkim sprawdzali. sprawdź czy masz w ewidencji wpisane wszystkie rachunki te które wystawiałaś sprawdź miesiąc po miesiącu muszą być ok co do joty -jak to gra to będzie OK no chyba że rezygnujesz ze zwrotu to kontroli raczej nie będzie - tak było u nas. dacie rade dziewczyny spoko ja mam ok 200 kodów wpisałam co się dało ale kwiatów nie rozbijałam mam kwiat cięty........... i huj im w ......... najwyżej mnie pouczą to zakoduję

Oliwia,

jak już to przez "ch" :tease: :tease: :tease: :tease: :tease: :tease: :tease:

:dokuczacz: :dokuczacz: :dokuczacz: :dokuczacz: :dokuczacz: :dokuczacz: :dokuczacz: :dokuczacz:

:buzki: :buzki: :buzki: :buzki: :buzki: :buzki: :buzki: :buzki: :buzki: :buzki: :buzki: :buzki:

oj Jadziu wieczorem pisałam nie trzeba przedłużać :mrgreen: ............. rano był by przez "Ch" samoistnie :takaemotka: :takaemotka: 🙄 🙄 ale dopiero zobaczyłam jak napisałam hahahaha h.... wpisałam ,ale dupę wykropkowałam :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka:

"h" czy "ch" do kompletu d-pa niezbędna :naughty: :paluszkiem: :naughty: :paluszkiem: :naughty: :naughty: :naughty:

A kasa fiskalna jest moją zmorą....... żeby było w temacie........

zawsze coś popieprzę, nienawidzę, brzydzę się, najchętniej nie dotykam tego ustrojstwa.........
:bangin: :bangin: :bangin: :bangin: :bangin: :bangin: :bangin:

Za trochę stanę przed faktem wymiany kasy fiskalnej, dotychczasowa jest duża, zajmuje sporo miejsca, czy macie może jakieś modele których używacie u siebie i jesteście z nich zadowolone ? co mogłybyście doradzić ?

Mamuta,mam taką 😀 małą zgrabną i nie musze już segregować tych cholernych rolek :mrgreen: własciwie to malutka jest i pojemna :mrgreen: Novitus nano..e :mrgreen: :mrgreen: polecam 😀

12
facebook