Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Jakie krzewy sadzić wczesną jesienią?

Jakie drzewa i krzewy sadzić we wrześniu?

Sadzenie krzewów i drzew we wrześniu to niezwykle dobry pomysł, który pozwala naszym roślinom lepiej przygotować się na zbliżającą się zimą. Wrzesień, ze swoim wciąż ciepłym powietrzem i coraz częstszymi opadami deszczu, stwarza doskonałe warunki do wzrostu korzeni młodych roślin.

Kiedy zastanawiamy się, jakie krzewy można sadzić jesienią, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na gatunki, które dobrze radzą sobie w naszym klimacie. We wrześniu z powodzeniem posadzimy takie krzewy jak:

  • jaśminowce,
  • różaneczniki,
  • różańce,
  • magnolie.

Podobnie jest z drzewami, które również cieszą się we wrześniu idealnymi warunkami do sadzenia. Młode dęby, buki czy klony, będą miały wystarczająco dużo czasu na rozwinięcie silnego systemu korzeniowego przed nadejściem mrozów.

Pamiętaj, że sadzenie to tylko początek naszej przygody z krzewami i drzewami. Jeszcze przed nadejściem zimy, konieczne będzie odpowiednie zabezpieczenie młodych roślin przed mrozem.

Jakie krzewy można sadzić w październiku?

W październiku możliwości są już nieco ograniczone, ale mimo to nadal możemy z powodzeniem posadzić mnóstwo atrakcyjnych gatunków krzewów, które odwdzięczą się nam przepięknym kwitnieniem na wiosnę. Zaliczają się do nich:

  • azalie,
  • rododendrony,
  • hortensje pnące,
  • brzozy.

Również w październiku, podobnie jak we wrześniu, powinniśmy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu naszych krzewów przed zbliżającą się zimą. Z pomocą przyjdą nam w tym różnego rodzaju zabezpieczenia ogrodnicze, które skutecznie ochronią nasze rośliny przed mrozem.

Sadzenie krzewów jesienią to idealny moment na zapoznanie się z tą niezwykle wdzięczną formą roślin. Zadowolenie, które daje obserwowanie jak nasze krzewy z roku na rok rosną i pięknieją, jest naprawdę nieocenione.

Więc nie zwlekaj, już teraz wybierz swoje ulubione drzewa i krzewy i rozpocznij swoją przygodę z ogrodnictwem.

facebook