Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Hipeastrum w gąbce

Witam, mam pytanie jak umieścić Hippeastrum w gąbce? Wiem, że nalewa się wody do łodygi i zatyka kawałkiem gąbki, ale czy jakoś się wzmacnia łodygę przed włożeniem do gąbki, ew. czy w ogóle się nie wkłada tylko jakoś inaczej mocuje?

Hippeastrum w gąbkę? a po co? co chcesz z niego za kompozycję zrobić? Poza tym - zawsze powinno się usztywniać łodygę - choćby poprzez włożenie w nią np. patyka storczykowego.

Chcę zrobić coś takiego:

http://dekofloris.blogspot.com/2014/03/dekoracja-slubna-koscioa-sw-katarzyny-w.html

takie kompozycje z hipeastrum.

Musi mi to wytrzymać min. 3 dni (dekoracja kościoła na komunię) - dekoracja w piątek, komunia w niedzielę (tak sobie życzy proboszcz).

Dekoracja ma być czerwona bo komunia jest w 15 maja - Zielone świątki = Zesłanie Ducha św. (kolor Ducha św. czerwony i tak sobie umyśliły katechetki z księdzem.

Mogę zrobić z mieczyków, których raczej jeszcze nie będzie w rozsądnej cenie, albo z anturium czerwonego, którego nie lubię.

Chyba, że są jakieś inne propozycje.

Teraz się dopatrzyłam, że to blog Iguany, więc może ona podpowie czy wkładała to w gąbkę i jakoś usztywniała i jak długo wytrzymało.

BTW. dziękuję za wszelka pomoc.

Taaaadaaaam już jestem :smileyflower: ale numer, pierwszy raz ktoś będzie robił coś z moich fotek :clap: no najpierw musiałam się ucieszyć.

Do rzeczy: Faktycznie robiłam w gąbce i zupełnie nic nie kombinowałam, zabrałam patyczki na wszelki wypadek gdyby łodygi robiły kuku ale okazało się to niepotrzebne. Podejrzewam że sporo zależny od jakości hipeastrum i od konkretnej odmiany. Te były bardzo grzeczne i stały w tej gąbce grubo ponad tydzień. Zabierałam wazy i siostra jeszcze kwiaty podcinała i zabierała do wazonu.

Jeśli masz inne naczynia to zwyczajnie wstaw do wody będziesz miała mniej pracy i strachu że będą pękały. Moje wazy są pod gąbkę i nie miałam wyjścia a kolor był konieczny. Na zdjęciach wyglądają ciemno i smutno ale na żywo robiły wrażenie bardzo intensywne i wesoło.

:buzki: powodzenia, trzymam kciuki i czekamy na zdjęcia jak wyszło i relację z "pola walki"

Muszą być w gąbce. Zobaczę co będzie na giełdzie przed 15 i w jakich cenach. Ma być skromnie i elegancko (i niedrogo, ha,ha). Jak zrobię to hipeastrum dam znać (chyba że wymyślę coś innego) . Dziękuję raz jeszcze.

facebook