Forum

Zaloguj się, aby móc komentować, dodawać wpisy i zakładać tematy.

Chryzantema pachnąca wiosną

Chryzantemy są kwiatami o wszechstronnym zastosowaniu, a ich niepodważalną zaletą jest całoroczna dostępność. O każdej porze roku zachwycają urokiem i pasują na różne okazje. Użyte w wiosennych kompozycjach, dzięki intensywnemu zapachowi, oryginalnemu wyglądowi oraz soczystym barwom płatków, wnoszą do wnętrz radość i świeżość.

Chryzantemom przypisuje się wiele cech: są kojarzone z młodością, natchnieniem i wyzwaniem. Ich dominująca kolorystyka oraz forma skupia na sobie wzrok oraz wprawia w dobry nastrój, dlatego od dłuższego czasu obserwuje się ogromne zainteresowanie tym kwiatem.

Mistrzowie florystyki proponują na wiosnę chryzantemy gałązkowe, santini i bezpąkowe w charakterystycznych kolorach wiosny. Przeplatają soczyste zielenie z jasnym różem, bielą oraz różnymi odcieniami żółci. Łączą ze sobą różne odmiany, formy, tworząc niepowtarzalne kompozycje, będące zwiastunem cieplejszych dni.

Tej wiosny floryści całkowicie rezygnują ze sztucznych ozdób na rzecz naturalnych elementów. Sięgają po źdźbła trawy, korę, gałęzie oraz ratan. Chcąc podkreślić piękno chryzantem w całej ich okazałości, wykorzystują szklane naczynia.

Cały artykuł oraz zdjęcia znajdują się tutaj: http://www.e-florystyka.pl/artykuly,,28,323,28.html

materiały prasowe:

facebook